Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Plodová zelenina > Papriky pro 2017

Papriky pro 2017

Teta Jana (191) - xxx.xxx.240.162 (?)
12.1.2017 11:30

Rozhodla jsem se, že letos věnuji část téměř mateřské péče, kterou zahrnuji rajčata, také paprikám. Nikdy se mi totiž nedařilo vypěstovat slušnou přísadu, mám doma příliš chladno. V příokenním skleníčku však teplota vystoupí za slunečného dne až k 35°C a to se holkám líbí. Moji snahu už začínají oceňovat a pokusné rostlinky vypadají k světu.

Obrázky:

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Já je mám už jen za okny, ale stále nějaké p... , Mimmo, 16.11.2017
Zdravíme pěstitele paprik a hlásíme se s pos... , Jiří Valdman, 16.11.2017
Naše výpěstky budeme teprve ve větším česat,... , Jiří Valdman, 2.10.2017
Vyjimečné nejsou asi v ničem :-), jen jsem j..., host, 30.9.2017
Veškeré zralé přebytečné papriky usuším a po..., host, 30.9.2017

Papriky pro 2017

jirka (27) - xxx.xxx.210.134 (?)
10.1.2017 20:51, počet návštěv: 32709
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Ahoj všem pěstitelům,

už nastala doba výsevu paprik pro letošní rok(alespoň u mě)

Letos jsem se dal kromě sladkých, také do chilli. Je tedy pravda, že i loni jsem pár měl(kayenský pepř gold, Goats weed).

Ale letos zkouším pořádné žahavky Bhut Jolokia Red+peach a Trinidad Scorpion Moruga.

Připojit reakci   

Papriky pro 2017

12.1.2017 11:30
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Rozhodla jsem se, že letos věnuji část téměř mateřské péče, kterou zahrnuji rajčata, také paprikám. Nikdy se mi totiž nedařilo vypěstovat slušnou přísadu, mám doma příliš chladno. V příokenním skleníčku však teplota vystoupí za slunečného dne až k 35°C a to se holkám líbí. Moji snahu už začínají oceňovat a pokusné rostlinky vypadají k světu.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.187.216 (?)
12.1.2017 11:38

A podle mne je ještě brzo. Kdo bude sadit do skleníku, asi je termín výsevu dobrý, já sadím do záhonu, ještě chvilku počkám.

Sortiment zůstává u mě stejný, Rubinova, Slovakia, Amy, Jalahot

Ať vám to roste.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Marie Hledíková (204) - xxx.xxx.232.119 (?)
12.1.2017 14:20

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o sdělení aktuální zkušenosti s paprikami Libera, má-li je někdo z návštěvníků tohoto serveru. Poslední dobou byla klíčivost velmi mizerná, ale mohlo se to změnit. Moc děkuji. MH

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.144.38 (?)
12.1.2017 18:05

Dobrý den. Moje zkušenost je následující. V jednom roce jsem zakoupil osivo odrůdy Stalagnit a Amálka. Ta první nevzešla vůbec a z balení Amálky pouhé 4 rostliny. Byl jsem hodně na rozpacích. Ale v loňském roce jsem vysel osivo získané z jednoho mého lusku Amálky. Osivo vzešlo téměř všechno a úroda výborná. Dále už ale hodlám pěstovat jiné odrůdy. V letošní roce bych rád získal klasickou maďarskou odůru Feher, ale zatím se mi nedaří ji obstarat. Stanislaw

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Jiřina (874) - xxx.xxx.142.1 (?)
12.1.2017 20:30

Papriky pěstuji léta ve skleníku na Vysočině. Dříve jsem pěstovala jen odrůdy paní ing. Teclové - Libera, postupně se od nich odvracím. Nahrazuji je odrůdami ze SEMA a SevaSeedu. Semínka z Libery jsou předražená, klíčivost je různá, někdy lepší, jindy horší a výnos též nic moc. U paprik nesháním zahraniční semena, vystačím si s domácí nabídkou.  J.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.232.119 (?)
12.1.2017 20:59

Já jsem kupovala od Ing. Teclové vážené osivo už od konce osmdesátých let, dostávala jsem vždy i vzorky nových odrůd. Papriky jsme pěstovali ve větším množství / tedy hlavně přísadu/ a byla jsem vždy spokojená. Předloni jsem celou zásilku reklamovala a výsledek byl opět tristní. Jednalo se mi hlavně o jednu konkrétní odrůdu, kterou má rodina v oblibě. Osivo neklíčí, přitom má nadstandardní podmínky. Osiva jiných firem přitom vyklíčila vždy za pár dní. Proto mě zajímají zkušenosti jiných. Zdá se mi, že s mladou šéfovou je kvalita tam, kde je. MH

Připojit reakci

Papriky pro 2017

mirkl (63) - xxx.xxx.207.149 (?)
13.1.2017 3:41

Od p.Teclové už nepěstuji nic, malá klíčivost i menší výnosy mě odradily, nejlepší zkušenost mám se semeny ze zakoupených paprik, třeba Palermo nebo Ramiro, klíčí už v prvním týdnu po výsevu a úroda vždycky parádní.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Marie Hledíková (204) - xxx.xxx.232.119 (?)
13.1.2017 22:37

Dobrý večer. Všem moc děkuji. Rozčiluje mě marná práce, na zahradě zejména. MH

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.143.25 (?)
12.1.2017 14:27

já se venuji jiz nekolik let, pestovani papricek Jalapeno, jednak pro vynikajici chut a velmi mirnou pikantnost a take pro jejich silnou stenu a vysokou vynosnost z jednotlivych rostlin (bezne 50-70ks).

co se tyka sadby, tak semena davam do Jiffy cca v pulce unora a finalni presazeni do foliaku probiha koncem kvetna, Jalapenosky pote plodi neustale az do konce zari-zacatek rijna, kdy to zacinam pomalu likvidovat.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Jiří II (352) - xxx.xxx.143.84 (?)
12.1.2017 15:19

Co s tolika pálivými papričkami děláte?

Připojit reakci

Papriky pro 2017

12.1.2017 15:48

no hromadu toho snime pri grilovani atd(perfektni jsou treba plnene syrem nebo slaninkou),neco nakladam/zavaruju na zimu klasicky a taky vyrabim omacky k masu, ruzne druhy Chatney, nebo omacky z Jalapeno a dyne nebo lilku atd, je toho spousty techto receptu na netu.

Ono je prave vyhoda, ze Jalapeno skoro nepali, spis je to jemne pikantni, takze to basti v pohode i zensky, a da se to pouzivat na veskere mozne vareni a upravy.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.61.101 (?)
18.1.2017 20:43

Dobrý den

chci se podělit o zkušenost s pálivými paprikami.

Před léty jsem si z Thajska přivezl vynikajíci spray na potíže se zády a zjistil jsem že jediná složka je capsicin. U nás nic podobného neseženete.Napadlo mně tady pomlít feferonky a zalil jsem je 80% lihem. Za mněsic byla medicina hotova a jěště silnějši.Dokáž hřát i více jak 8 hodin.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Pepa Pepa (158) - xxx.xxx.15.52 (?)
14.1.2017 12:23

Ja som vysial uz na silvestra. Tento rok to bude sweet palermo (ak je to hybrid, tak to bude uz F3), dalej kubista F1, garnet F1, anthea, anka, rubinova a chilli habanero...

A dnes uz ako prva schadza anthea...

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.2.13 (?)
14.1.2017 22:23
My letos sejem semacke Hamik, Amy, Oreny, Demetera. Madarske Feherozon, Elefantormany, Greygo, Albaregia. Pane Stanislave, ozvete se klidne. Madarskych mam spoustu (asi 15-20 odrud, vc. koreninovych ci palivych), sice z roku 2014, tedy s nizsi klicivosti, ale stale dobrou. Zdravi Mittwoch
Připojit reakci

Papriky pro 2017

Mittwoch (276) - xxx.xxx.47.253 (?)
16.1.2017 14:03

Semena maďarských odrůd jsem sháněl zejména kvůli kořeninovým. Chutí se jednoznačně osvědčily, ale horší je to s technologickým zpracováním - jak nahradit drcení celých "plodů" mlýnskými kameny? V malém to jde v třecí misce, ale ve velkém?

Osvědčily se i jiné. Ale vyjma zeleninovek a Greyga mezi nima nebyla žádná "superpecka". Pálivé jsem však ještě nezkoušel.

Mittwoch

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.205.204 (?)
16.1.2017 16:03

Ja ich meliem na kavomlynceku ktory je sucastou stareho robotu eta 022. Neda sa toho naraz spravit vela, ale na priebeznu spotrebu to bohato staci.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Vlasta L. (33) - xxx.xxx.234.228 (?)
18.1.2017 22:00

Máte i odrůdu Kalocsai 801 kořeninová? Kde je možné ji koupit? Děkuji V.L.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Mittwoch (276) - xxx.xxx.72.19 (?)
21.1.2017 21:55

Dobrý den, Kalocsai 801 nemám. Zkoušel jsem ze sladkých kořeninových jen Szegedi 20 a byl velmi spokojen. Sypu ji skoro do všeho.:-)

Na dotazy mnohých zveřejňuji seznam starších přebytků k mání: Budai Csípős; Csípős Kecskeszarv; Édesalma; Fehérözön; Macska Piros Erős; Macska Sárga Csípős; Szegedi 20 Édes; Táltos; Syn. Cecei; Albaregia; Kecskemét; Mihály Teleki; Elefántormány, vše od šlechtitelů ZKI z Maďarska (tamtéž popisky v maďarštině -> google translator).

Zdraví Mittwoch

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.144.172 (?)
24.1.2017 13:03

Krásný den všem... Nevíte náhodou někdy kde by se dali sehnat semena papriky Ramiro F1? Nikde k dostání nejsou, a nechci pokoušet pěstovat z paprik, co jsme koupili v supermarketu... Děkuji za jakékoliv info...

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.254.91 (?)
24.1.2017 13:15

Na vánoce 2015 koupená Ramiro v obchodáku, ponechány semena a v únoru vyseta.Neskutečná úroda-nádhera.Myslím, že snad ani není potřeba kupovat semena draze.Pěstováno ve skleníku, ale 2 sazenice zbyly, tak vyrostli venku

pod angreštem a také dozrály.Svitavsko MÍLA

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.144.172 (?)
24.1.2017 13:16

Loni jsem to zkoušel... ale přišlo mi že moc nedozrávali... je pravda že jsem vyséval až březnu... ale byly ve skleníku kde měli každých 14 dní hnojení a pořádnou zálivku...

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Honza z Polabí (127) - xxx.xxx.167.137 (?)
26.1.2017 9:55

Přesně. Dělám to tak již mnoho let.Poprvé jsem tu papriku přivezl z Londýna, nyní už jsou plody léta i u nás v supermarketech. Vezmu semena, zaseju, klíčivost skoro 100 procent, rostliny od počátku silné, neskutečná úroda jak se píše výše. Dozrávají ale později až v září.Kdysi jsem sem dával fotky.

Obrázky:
Ramiro ve foliáku
Ramiro ve foliáku
Ramiro 2014
Ramiro 2014
Připojit reakci

Papriky pro 2017

Lukáš (33) - xxx.xxx.85.176 (?)
4.2.2017 21:21
Zdravím Honzo, kolik bývá cca paprik na rostlině? Fotky jsou úžasné. Dnes jsem koupil papriky ramiro v Kauflandu, tak jak to tak zde čtu tak je letos zkusím také. Jen nevím jak mi půjdou, (sever Čech, 330m) vidím to alespoň na foliák, abych měl nějakou úrodu Loni jsem ale v pařniku hodně bojoval s mravenci kteří mi likvidovali papriky Lukáš
Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.138.131 (?)
5.2.2017 7:58

já mívám Ramiro v 270 m i venku, ale zrají opravdu poslední až v září.Plodů je tam hodně.Ve foliáku je to lepší, ale také sem loni měla mravence a spousty rostlin sem musela nahradit uplně je ožraly od kořenů. Kateřina Š.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

vimon (389) - xxx.xxx.133.3 (?)
26.1.2017 18:22

Také beru semena z paprik koupených v obchoďáku a vždy je 100% klíčivost. Výsev dělám koncem února a v dubnu je přesadím do velkých květináčů, které mám do zmrzlých v nevytápěném skleníku. Potom je mám celé léto venku. Největší sklizeň je v září a říjnu.

Obrázky:
Papriky při přenesení ven
Papriky při přenesení ven
Papriky v září
Papriky v září
Sklizeň
Sklizeň
Připojit reakci

Papriky pro 2017

mirkl (63) - xxx.xxx.207.10 (?)
27.1.2017 4:40

mívají je v Tescu, koupil jsem tam i Ramiro z Madarska, měly trochu menší plody než klasická Ramira, tak je zkusím vyset, mohly by dozrávat dřív.Jinak téměř stejné jako Ramiro je i Palermo.Ramiro má být nejsladší paprika vůbec, ale dá se konzumovat i zelená.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.197.242 (?)
2.2.2017 13:19

Dobrý den, Ramiro se asi sehnat nedá, já nakupuji Palermo v Německu z eshopu, ale cena je dražší za 6 ks je okolo 5 euro+doprava Jana

Připojit reakci

Papriky pro 2017

mirkl (63) - xxx.xxx.207.254 (?)
2.2.2017 19:41

Ramiro bývá v Tescu celkem běžně stejně jako palermo

Připojit reakci

Papriky pro 2017

28.1.2017 12:21

Tento rok neviem nikde kupit tie paradne papriky sweet palermo, s ktorymi som bol minuly rok nadmieru spokojny. Takze asi budem musiet pouzit odlozene semienka z urody v minulom roku. Ale radsej by som pouzil vlastne. Vo vsetkych obchodoch sice predavaju cervene papriky, ale vzdy su oznacene len ako cervena kapia. Kaufland ma sice na tabuli napisane paprika Palermo, ale na stitku je uvedene uplne ina odroda - Zanetti. Mozno ju vyskusam, ale radsej by som si kupil tu Ramiro alebo Sweet Palermo ako minuly rok...

Připojit reakci

Papriky pro 2017

2.2.2017 17:49

Tak sa mi podarilo kupit sweet palermo v tescu. Balene po dva kusy, nadherne cervene, dlhe asi 30cm a naozaj sladke. Zajtra ich zasadim...

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.9.47 (?)
3.2.2017 14:51
Tak ja jsem dnes zasel pariky severku, ma sni nekdo zkusenost?
Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.138.131 (?)
4.2.2017 9:26

u mne se to neosvědčilo-miniaturní rostliny, miniplody.Možná tam kdese jiné papriky vypěstovat nedají to jde líp.Já sem v nížině, takže pěstuji i španělské a italské odrůdy, a mám je nádherné.Takže do nižších poloh škoda místa.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.148.83 (?)
15.2.2017 13:42

A kde kupujete tyto italske a spanelske semena?

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.148.83 (?)
15.2.2017 15:21

Zkusilijte nekdo od mgr.jan mejsl bajka a meika?

Připojit reakci

Papriky pro 2017

15.2.2017 17:36

ano, bajka a meika vyzkouseny a rostou krasne, plody pekne, zdrave a velke.

ale u techto dvou odrud je vic nez u jinych, nutne vystipnout prvni jeden ci dva kvety/zarodeky plodu, aby mela rostlina dost sily udelat peknou kosatou korunu, silny stonek atd, pote plodi v prubehu celeho leta bez potizi.

obcas prihnojit treba tekute slepicince atd

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.187.216 (?)
15.2.2017 17:46

Četl jsem u obou odrůd, že jsou vhodné pro pěstování ve folníku nebo skleníku. Je Vaše zkušenost stejná??

Připojit reakci

Papriky pro 2017

15.2.2017 18:05

ano, ja je pestuju pouze ve foliaku. venku jsem je nezkousel, prece jenom nechtelo se me riskovat nizsi urodu kdyby bylo chladnejsi leto, nebo treba plisen, kdyz by na papriky nekolik dni v kuse prselo. nicmene, urcite by sli venku pestovat v nejake nizsi nadmorske vysce (treba nekde na liberecku asi ne), a proti pocasi chranit treba derovanym ig.pytlem, nebo pouzit netkanou bilou textilii, stejne jako se to resi u rajcat.

ale foliak/sklenik je jistota vzdy.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.14.171 (?)
18.2.2017 12:45

Dobrý den.Inspirován mnoha zdejšími přispěvovateli vysel jsem papriku z vyloupaných semen z marketu. Jaké bylo moje překvapení, když po10 dnech ve vytápěném truhlíku /30st./ani náznak klíčení. Truhlík jsem rozhrabal a zjistil že všechna semena jsou planá -jen prázdna slupka. Nyní vysévám znovu pouze semena která ve vodě klesnou na dno, což v mém případě bylo jen 3 procenta semen. Ostatní papriky ze semenařských firem vzáchejí do 5 dnů.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.33.3 (?)
18.2.2017 13:59

dobry den chci se zeptat kde se da sehnat vytapeny truhlik nikde na internetu jsem to nevidel. nebo jste si ho vyrobil nebo jestli se da udelat doma dekuji za odpoved

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.144.38 (?)
18.2.2017 14:33

Dobrý den. Skutečně se dá zakoupit vyhřívaný miniskleníček. Ale napíšu poznatek mé známé. V loňském roce v pohodě, ale letos mi volala, že chtěla vysévat papriky a zjistila, že ten skleníček je na několika místech děravý, takže jej bude vykládat fólií, aby to neteklo. Já jen zakoupil topnou fólii co používají chovatelé do terárií a na ni položím plastovou misku, třeba od kuřecích křidélek. Do ní navlhčenou kuchyňskou papírovou utěrku a na to pokládám semínka papriky a je to výborné. To je moje zkušenost. Stanislaw

Připojit reakci

Papriky pro 2017

18.2.2017 15:02

Nemám kupovaný vyhřívaný skleníček, stejnou službu mi dělá truhlík opatřený 3mi žárovkami 7,5w E14.Bez něj bych papriky a zvláště chillí nevypěstoval. Na dopěstování používám skleník do skleníku s topným kabelem 200w a termostatem.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.33.3 (?)
18.2.2017 15:14

dekuji za napad    a kolik watu musi mit topna folie

Připojit reakci

Papriky pro 2017

18.2.2017 15:25

Záleží na velikosti a teplotě okolního vzduchu asi 15-25w.Další dobrá věc sadbovač B-3012 firmy Isolit.Bravo, levnější 628 Kč.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

18.2.2017 15:04

K sehnání v growshopech ale dost drahé 2000Kč

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.68.74 (?)
7.3.2017 15:04

Já je pěstoval loni venku. Papriky Majka a Bajka od pana Mgr. Meisla  ...ale přesazoval jsem je opravdu pozdě 20. června... už chudinky pomalu umírali... do jílovité půdy kterou jsem promíchal s koňským hnojem... prostě už jsem je neměl kam dát na zahrádce... byl to experiment je zasadit do těžké jílovité půdy a vyšel... a na to, že jsem je přesazoval opravdu pozdě byla úroda cca 1.5 kg ze sazenice... chuťově mě přišli zelené lepší jak červené..letos jdou ven hned po zmrzlých... přidávám obrázky...

Obrázky:
Majka  Bajka
Majka Bajka
Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.68.74 (?)
7.3.2017 15:06

Nejde mě tu dát více fotek najednou...

Obrázky:
Majka  Bajka
Majka Bajka
Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.68.74 (?)
7.3.2017 15:08

Majka a Bajka

Obrázky:
Majka  Bajka
Majka Bajka
Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.68.74 (?)
7.3.2017 15:11

Další foto...

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.68.74 (?)
7.3.2017 15:12

...

Obrázky:
Majka  Bajka
Majka Bajka
Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.68.74 (?)
7.3.2017 15:14

poslední foto...

Obrázky:
Majka  Bajka
Majka Bajka
Připojit reakci

Papriky pro 2017

Renata (7) - xxx.xxx.30.5 (?)
21.2.2017 8:59

loni jsem poprvé pěstovala papriky, ve skleníku i ve fólii na záhoně a super, měla jsem odrůdu hamík, korál, rubínova, artist od firmy dobrá semena

letos jsem připojila shishito

Obrázky:
hamík
hamík
rubinova
rubinova

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.119.174 (?)
6.3.2017 20:01

Prosím o radu, koupil jsem čerstvou papriku Palermo, jak mám postupovat? Musím semena vysušit a až potom ja zaset, nebo můžu zaset hned čerstvá semena?

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Registrovanýuživatel (242) - xxx.xxx.216.241 (?)
6.3.2017 22:14

Čerstvá.yes

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Pepa Pepa (158) - xxx.xxx.193.82 (?)
7.3.2017 6:51

Ja ich nechavam 3 dni vysusit a potom ich sadim. Ale asi mozu byt aj uplne cerstve...

Připojit reakci

Papriky pro 2017

7.3.2017 11:56

Díky za rady, dnes jsem je zasel.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Bacula (33) - xxx.xxx.18.21 (?)
7.3.2017 23:06
S Palermem vysetým vloni rovnou ze semínek vybraných z čerstvých plodů jsem měla dobrou zkušenost, klíčily výborně, chuť i velikost dobrá, jen by jich na těch rostlinách mohlo být více. Letos je mám vyseté znovu.
Připojit reakci

Papriky pro 2017

7.3.2017 23:19

Jen tak ze zvědavosti, kolik kusů bylo na jedné rostlině? Děkuji za odpověď.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Pepa Pepa (158) - xxx.xxx.193.82 (?)
8.3.2017 6:27

Ja som mal na jednej rastline asi 20kusov. Tam kde som odtrhaval priebezne zelene plody, tam narastli do dlzky asi 20-25cm. Tam kde som nechal v jednom cas na rastline asi 10ks, tak tam mali dlzku tak 12-15cm. Rozhodne je nutne obmedzit pocet a robit prebierku, inak tie plody nie su take ako z obchodu...

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.132.190 (?)
15.3.2017 9:19

Dobré ránko,

od kdy se tak mohou předpěstované papriky stěhovat do nevytápěného skleníku? Skleník i papriky mám prvním rokem tak proto takový dotaz :-)

Děkuji, Petra V.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.156.100 (?)
16.3.2017 1:31
Já chci dát papriky i rajčata do nevytápěného skleníku začátkem dubna. Když budou přízemní mrazíky tak zapálím petrolejku nebo pár větších svíček. Takhle to dělal už můj děda. ☺ Iva
Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.144.84 (?)
16.3.2017 3:52
To je nápad - není co řešit. MW
Připojit reakci

Papriky pro 2017

oskar69 (2) - xxx.xxx.250.205 (?)
16.3.2017 20:33

Zdravím,

letos sem se s paprikama celkem rozjel a mam tu pře 200 sazenic, od sladkých až po superpálivé :D červené, žluté, hnědé, bílé, krémové, fialové a černé. sladnké - palermo, Big Jim, Hamík. pálivky - rocoto, TSM, jamaicany, bahamian Goat.. a spoustu jiných. Ať to roste

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.212.46 (?)
20.3.2017 14:10

Zdravím zkušené pěstitele paprik,

letos poprvé zkouším papriky (s rajčaty mám již několikaletou zkušenost)... Vysel jsem semínka paprik do sadbovače 24. února, výsevní substrát, pořád provlhčeno, teplota 23-24 st. Do dnešního dne (je to 24 dní od výsevu) ani náznak toho, že by se něco dělo... Co myslíte je ještě naděje, že vzejdou? Díky za názory. Jirka

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.147.246 (?)
20.3.2017 14:55

Možná moc vody, zkuste jedno semeno vyndat a zmáčknout mezi prsty jestli není shnilé a nebo nízká teplota při kličeni. Při pokojové teplotě kterou uvádíte to může klidně jeden měsíc trvat. 

Připojit reakci

Papriky pro 2017

20.3.2017 15:02

Děkuji za radu, zkusím to, i když si myslím, že vlhký ten substrát je tak akorát... Snad se brzy ukáže nějaký náznak klíčení...

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.173.17 (?)
20.3.2017 15:14

Já bych doporučoval udělat nový výsev. Semínka nezasypávat, jen je dát na povrch. Kelímek nebo misku do které vyséváte překrýt kouskem skla nebo nějakého plastu aby se udržela nad substrátem vlhkost. Jakmile uvidíte klíčky, zasypat vrstvou jemného substrátu asi tak 1/2 až 1 cm, už nezakrývat a dát někam na světlo (na okno). Takhle nejlépe poznáte, jestli jsou semena klíčivá. Na povrchu substrátu nemohou zhnít ani jinak se poškodit.. Klíčivá semena by měla začít klíčit tak okolo sedmého dne.

Vladimír

Připojit reakci

Papriky pro 2017

20.3.2017 15:29

Děkuju za radu, je pravda, že jsem o této variantě taky přemýšlel... Sice se mi zdá už docela pozdě na výsev paprik, ale zkusím to...

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.174.12 (?)
20.3.2017 17:48

Semená papriky strácajú pomerne skoro klíčivosť. Podľa mojej skúsenosti 

najlepšie klíčia semená z čerstvých paprík. prvý rok po zbere je klíčivosť asi 95% potom kažý rok sa znižuje asi o 30%. Teda viac ako trojročné semená nemusia vôbec vyklíčiť.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

29.3.2017 10:03

Tak jsem dal na vaši radu a pomohlo to... Cca po 8 dnech jsem viděl téměř u všech semínek klíčky, včera jsem to jemně zasypal substrátem a trochu zvlhčil... Nyní tedy uvidím, kdy vylezou... Děkuju za radu, snad to jen není moc pozdě, abych je mohl v druhé půlce května dát ven...

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Registrovanýuživatel (242) - xxx.xxx.216.241 (?)
20.3.2017 17:58

Jednoznačně teplota. Dejte je do tepla. Mě některé klíčily až při 30°C.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Mimmo (1043) - xxx.xxx.91.93 (?)
20.3.2017 18:58

Nevím, zda se to dá aplikovat i v chladnějších oblastech, ale v sobotu sousedka (BG) vysila venku několik řádků paprik a přikryla je plastovou fólií. Je to stejná fólie, která kryla v zimě salát pod sněhem. V loňském roce to bylo stejné (viz foto) a vypěstovala během pár týdnů spoustu sazeniček paprik z vlastních semínek. Sám jsem od ní asi 100ks dostal. Po třech týdnech fólii podloží -nadzdvihne a propleje a vyjednotí rostlinky. Teploty jsou tu sice o něco málo vyšší než v ČR, ale ještě docela jistě přijdou nějaké přízemní mrazíky.

Obrázky:
Klíčící papriky pod fólií v loňském roce, 29.3.2016
Klíčící papriky pod fólií v loňském roce, 29.3.2016
Připojit reakci

Papriky pro 2017

21.3.2017 9:11

Rád bych je dal do místa s vyšší teplotou, ale jaksi nemám kam... Radiátory nemám, topíme podlahovým topením, teplota podlahy tak do 26 st a netopí se furt... Mám je na kuchyňské lince u jižního okna, takže pokud svítí sluníčko, teplota je asi dostačující... Poradí někdo jiné možné umístění?

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.50.14 (?)
10.4.2017 22:41
Jaký spon používáte pro papriky Palermo? Děkuji, Lenča.
Připojit reakci

Papriky pro 2017

25.6.2017 18:17

Letos se mi docela povedly papriky, obzvláště Najerano Rojo jsou povedené.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.173.17 (?)
25.6.2017 20:38

Pěkná fotka, pěkné papriky. Já je mám zatím zelené a velké jenom jako palec.

Vladimír

Připojit reakci

Papriky pro 2017

mirkl (63) - xxx.xxx.207.80 (?)
6.8.2017 22:18

tak z paprik letos bezkonkurenční Prometheus od pana Šipoše ze Slovenska, je to typ Amy ale úrodnější a rannější, z kapiíí se jeví nejlíp madarská kapie z Terna, už ted dozrává, zatímco Ramiro je ještě zelené.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Jiřina (874) - xxx.xxx.142.1 (?)
7.8.2017 22:58

Letos se paprikám daří i u nás na Vysočině, kde je teplo jak v Maďarsku. Nějaké plody mi zrají i venku, kam jsem vysadila několik zbylých sazenic. Rostliny ještě narážejí další květy, doufám, že bude ještě druhá sklizeň. Přikládám fotky ze skleníku. J.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.147.246 (?)
8.8.2017 6:17

Sezona v plném proudu.   Hana

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

VASEK5 (45) - xxx.xxx.33.3 (?)
8.8.2017 19:58

Paprika polní ANNY.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

12.8.2017 17:52

4 kusy 68 dkg

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

12.8.2017 17:54

4 ks 78 dkg

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

13.8.2017 20:22

Schalamount 3 ks váha 1,25kg

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

13.8.2017 20:26

Kubista 4 ks 72 dkg

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

16.8.2017 12:13

Schalamount 1 ks 40 dkg

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

19.8.2017 13:58

Papriky

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

19.8.2017 14:03

..

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

19.8.2017 17:28

Taky jsem dnes sklidil nějaké papriky a papričky... Ovšem tak pěkně naaranžované to tedy nemám.

Obrázky:
Plodová zelenina
Plodová zelenina
Připojit reakci

Papriky pro 2017

24.8.2017 16:12
Paprika skleníková SASKIA.
Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

28.8.2017 12:38

Paprika SASKIA váha 6 ks 1,92 kg.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

17.9.2017 11:03

Papriky polní

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.96.35 (?)
30.9.2017 8:22

Nezkoušeli jste usušit a umlít papriky Ramiro?

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.173.132 (?)
30.9.2017 8:48

Veškeré zralé přebytečné papriky usuším a pomelu.V čem by Ramiro mělo být vyjimečné? Nebo se dají nakrájet a zamrazit nebo zavařit do čalamády apod.

Jen nedozrálé papriky dávám zvířatům, ty jsou hořké.

Tlustostěnné papriky je možné nechat dozrát, na Ramiro to asi fungovat nebude, má tenké stěny:

https://sjefgardentips.wordpress.com/2011/07/20/15-storige-tips-for-your-harvest/

Připojit reakci

Papriky pro 2017

host - xxx.xxx.96.35 (?)
30.9.2017 9:39

Vyjimečné nejsou asi v ničem :-), jen jsem ještě papriky nesušila, tak se ptám. Část teda nasuším a namelu, část nakrájím na proužky usuším a budu je dávat pod maso a pod. Uvidíme. Dík.

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Jiří Valdman (9) - xxx.xxx.232.120 (?)
2.10.2017 18:02

Naše výpěstky budeme teprve ve větším česat, jelikož se jedná o silnostěnné a poměrně i dlohozrající odrůdy červené Sonar a lamyo odrůda Samurai.Dále pak Ozarowsky, Radmila, Sandra a Paradise. Oranžová je Kubista, Afrodita.Chtěl bych podotknout, že pěstební podmínky nemáme ideální, jelikož na zahrádku musíme jet přes celé město a tak v plné sezóně musíme volit kompromisa nechávat skleník pootevřený přes noc, aby se to druhý den za velkých veder všechno neuvařilo a neupeklo.J a Olí

Obrázky:
naše skleníkové papriky
naše skleníkové papriky

Připojit reakci

Papriky pro 2017

Jiří Valdman (9) - xxx.xxx.232.120 (?)
16.11.2017 16:57

Zdravíme pěstitele paprik a hlásíme se s posledním letošním přízpěvkem, kdy jsme v pondělí 13.11.2017 provedli dosběr našich skleníkových paprik.První foto je před likvidací porostu, druhé už jen zhruba odhadem 3-4kg plodů převážně zelených, ale s nádechem zčervenání.Musím uvézt, že zhruba na posledních 10 dnů jsem instaloval do skleníku teplovzdušný fukar a nastavil na něm něco mezi hvězdičkou a 1-kou, kdy to ochránilo plody proti případnému,,omrznutí" Na tento týden už byly hlášeny noční mrazíky a tak jsem sezónu zakončil.Už teď se těším, až krajem ledna zase zaseju a budu se moct 11měsíců v roce starat o papriky.Kdo z Vás to má obdobně? :-):-):-)

Obrázky:

ukončený dosběr
ukončený dosběr
Připojit reakci

Papriky pro 2017

16.11.2017 19:20

Já je mám už jen za okny, ale stále nějaké plody dozrávají. Rajčata už mám jen otrhaná - zrající. Nejzajímavější plodovou zeleninou jsou u mě cukety. Ještě je mám venku (v BG), ale kryju je na noc polykarbonátem. Minulý týden jsem měl 10 plodů a stále kvetou.

Obrázky:
Papriky na okně
Papriky na okně
Rajčata listopad2017
Rajčata listopad2017
Cukety v půlce listopadu
Cukety v půlce listopadu
Cuketoviště lehce omrzlé
Cuketoviště lehce omrzlé
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Rajčatový hokus pokus - poraďte1620.11.20171200
Přezimování paprik?919.11.20171400
Papriky pro 20179716.11.201732710
Koňský hnůj?7416.11.20175164
Česká rajčata 2017- 7113.11.201711355
Vlastní zelenina vs koupená - poměr cena: chuť6913.11.201719343
Co s jahodníkem ve skleníku přes zimu312.11.2017162
Dehybridizace rajčat3012.11.20173323
Plody cukiny 317.11.201710293
Zapuštění a položení sazenic paprik184.11.20173209
Rajčata 20175674.11.2017176022
Dýně 82.11.20171655
Paprika Rodrigo 4028.10.201710514
Rajčata k dlouhodobému skladování podzim/zima923.10.20176682
Prosím, kdo pozná, co je tohle za rostlinu? 1119.10.20171591
Obrovské rajče814.10.2017926
Cuketa nekvete511.10.2017950
Sklizeň 2017 11911.10.201724752
Melouny 2017 314.10.20175511
Je nat acokci vhodna k jidlu?34.10.2017353
Kdy přesazovat jahody172.10.20171565
Co je to za druh dýně? 222.9.2017344
Dyne nebo cuketa 421.9.2017509
Divná dýně 419.9.2017572
Ohlodané plody rajčat 718.9.20171235
Padlí na okurkách - má ještě smysl ošetřit chemií?618.9.2017720
Hořknutí okurek718.9.20176990
Pestovani topinambur4617.9.201712809
Topinambur hlíznatý - ze semen 312.9.2017342
Netradičná zelenina1212.9.20177893
Chilli papričky 312.9.2017727
Okusovač paprik 211.9.2017602
Plíseň bramboru na rajčatech 2017 6411.9.20177474
Rajče Černý baron 111.9.2017387
O jakou dýni se jedná? 610.9.20171113
Symbivit269.9.201722915
Škvoři žerou ve skleníku147.9.20174890
Klíčení tykvovitých - postup?114.9.20171571
Nejchutnější rajčata5054.9.2017638199
Co s tomatillem?24.9.2017477
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Krmivo23.11.2017
Krmivo23.11.2017
Krmivo22.11.2017
Kvalitní krmivo22.11.2017
Kvalitní krmivo21.11.2017
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů