Papriky - klíčivost semen



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 216.60 (?) 
10.3.2011 8:45

Ahoj,
no nazdar...! Mimo jiné jsem letos zkusil taktéž od Seva Seed tady tu směs odrůd k rychlení... .
Tedy řeknu vám, že 2% klíčivost semen je velká bída... . No uvidíme, ještě porovnám koupenou šarži. Vysel jsem teprve 7.3., tak uvidím. Bylo to na zkoušku a jen 8 semínek. Každopádně mám dobrou zkušenost od firmy SEMO, tím nechci dělat reklamu. Lákala mě ta barevná kombinace. Na barevném sáčku tvrdí, že je tam 25% zastoupení od každé odrůdy: Nigra-černá, Vlasta-oranžová, Prima-zelená (asi v botanické zralosti červená) a Diana-žlutá. Nejsem naivní, že bych měl tolik štěstí a zrovna vybral semínka od každé odrůdy po 2 ks. To by byla velká náhoda a navíc by musela být zaručena 100% klíčivost. . Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 193.103 (?), 15.4.2011 18:46

nakonec mam ze 3/4 pytliku 4 rostliny. fakt nadhera. nakonec sem testoval jestli to vubec klici. ze seva seeds prisla odpoved ze oni maj u tyhle sarze 65% klicivost. tak sem vzal 10 semen dal je do vody a po 10 dnech nenaklicilo ani jedno pri teplote 25 stupnu. at se jdou bodnout.

jiny semena lezou samy z hliny i kdyz tomu nedam vubec idealni podminky.

od semo mam slavy F1 co prisla se zahradkarem a ta je jedna z nejvytalnejsich.bez podminek asi 85% sazenic. sem zvedav na urodu

oni se nakonec zachovali dobre, nabidli ze poslou novou sarzi. ja sem nemel cas na mail takze v ty dobe kdy sem tu odpoved cet uz sem ani nemel zajem.

preji vsem peknou urodu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
singularita - (6) - 218.130 (?), 23.3.2011 22:18
Ja som zasadil papriky, ktorých semienka som kúpil v Maďarsku. Odrody Faludi, Senator, california wonder -mal som aj minulý rok a aj tento vzišli asi na 90%. Kozí roh vzklíčil skoro na 100%. Ďalej som skúsil odrody Alexander (zo 50 semienok vzklíčili asi 7) a nejakú Bacskai Feher (z 50 tich vzišli iba 2). Sial som ich do substrátu, pred vzídením prikryl fóliou a umiestnené sú za oknom na parapete. No a zatiaľ sú pekné. Ináč, v Maďarsku stáli tie semienka 39HUF, čo je asi 15centov. A paradajky kúpené u nich mi sklíčili na 95-100%. Ináč, podľa mňa ak semienka nevzídu, buď je chyba v semene, alebo v pôde - semienka v nej zhnijú...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.1.2012 15:18

Jak se vám to klíčí letos? Já musím konstatovat že papriky a lilky žádná sláva sad. Máte někdo zkušenosti s vyhřívacím kabelem nebo rohoží používaných např. v akvaristice nebo teráriích. Uvažoval jsem o náhradě "vyhřívací" žárovky nějaký takovým zdrojem při klíčení semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 22.1.2012 18:56

Jak už sem psal jinde u mě letos přímo tragická klíčivost u dvou odrůd paprik. Vlasta z 45 semen 0, Hamík z 30 semen 0. Jdou mi jenom Amy z 40 semen 35 a Semaroh z 40 semen 38. Všchny odrůdy jsou v perlitu v jedné misce rozdělené přihrádkami položené na radiátoru. Vlastu i Hamíka jsem dal na zkoušku do substrátu, tak uvidím jestli to bude lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.21 (?), 22.1.2012 19:31

Dobrý večer, papriky Hamík a Vlasta pěstuji již několik let a nikdy jsem problémy s klíčením neměl. Vždy z 50ks zasetých neklíčila tak max 2 semena. Pěstuji je ve vysevním substrátu, do malých květináčů (kontejnerků). Teplotu udržuji okolo 25st.C. Papriky vysevám v 1.pol. února.  VV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 22.1.2012 20:18

Taky jsem dřív neměl problémy až letos, asi jsem zrovna natrefil špatná semena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 25.1.2012 19:38

Tak asi jsem měl opravdu špatnou ruku při výběru semen, taky v substrátu nevzešla ani jedna Vlasta ani Hamík. Ještě zkusím jiný obchod a jinou šarži semen nebo už nevím. Jinak jsou to vyhozené peníze za nic angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.149 (?), 25.1.2012 22:48

V žádném případě nejsem zastáncem našich semenářských firem, ale myslím si, že jejich semena jsou opravdu klíčivá i po době vyznačené na sáčku (to jsou mé zkušenosti).Jinak bych Vám doporučil, abyste semena vysel do Vámi používané nádoby na povrch zalitého substrátu, zakryl folií nebo sklem a dal do teplé místnosti (já mám 24°C) múže být i ve tmě. Teprve až uvidíte u převážné části semen klíčky, tak se semena zasypou vrstvou jemně prosátého substrátu a dají se na světlé místo, kde se sazenice budou pěstovat. Takto 100% zjistíte jestli jsou semena neklíčivá a nebo jste udělal nějakou chybu při vysévání (například přemokření a udušení semen). Jinak já pro předpěstování jakýchkoliv sazenic používám normální zeminu ze zahrady 3 díly smíchanou s universálním substrátem 1 díl. Nepropařuji, nepoužívám žádnou chemii. Veškeré výsevy se mně daří, snad jen předpěstování košťálovin za oknem se mi moc nedaří.

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.1.2012 7:29

Nejde ani tak o to že každý může mít svůj osvedčený postup při výsevu ale o zklamání z toho že ten osvědčený postup najednou "nefunguje", nebo funguje jen na některá semena. Čím více se člověk snaží semínka opečovávat tím je to horší a myslím že kvalita substrátu má na to vliv. Vyséval jsem papriky, asi dvacet odrůd, stará i nová semena, a prozatím je to jedno velké zklamání. Předevčírem jsem namočil další semena paprik na 24 hodin do takové té světle hnědé vody (stimulátoru) a pak je vysel do perlitu. Namáčení semen a výsev do perlitu jsem používal hodně dlouho a vždy to fungovalo, teď najednou kolaps? Uvidím za týden. Naopak semena muškátů na zemině a zakryté sklem již klíčí, druhá várka rajčat taky. Tady je nějaké video o výsevu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika