Papriky - klíčivost semen



host - 216.60 (?)
10.3.2011 8:45

Ahoj,
no nazdar...! Mimo jiné jsem letos zkusil taktéž od Seva Seed tady tu směs odrůd k rychlení... .
Tedy řeknu vám, že 2% klíčivost semen je velká bída... . No uvidíme, ještě porovnám koupenou šarži. Vysel jsem teprve 7.3., tak uvidím. Bylo to na zkoušku a jen 8 semínek. Každopádně mám dobrou zkušenost od firmy SEMO, tím nechci dělat reklamu. Lákala mě ta barevná kombinace. Na barevném sáčku tvrdí, že je tam 25% zastoupení od každé odrůdy: Nigra-černá, Vlasta-oranžová, Prima-zelená (asi v botanické zralosti červená) a Diana-žlutá. Nejsem naivní, že bych měl tolik štěstí a zrovna vybral semínka od každé odrůdy po 2 ks. To by byla velká náhoda a navíc by musela být zaručena 100% klíčivost. . Robert

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 216.60 (?), 10.3.2011 8:45

Ahoj,
no nazdar...! Mimo jiné jsem letos zkusil taktéž od Seva Seed tady tu směs odrůd k rychlení... .
Tedy řeknu vám, že 2% klíčivost semen je velká bída... . No uvidíme, ještě porovnám koupenou šarži. Vysel jsem teprve 7.3., tak uvidím. Bylo to na zkoušku a jen 8 semínek. Každopádně mám dobrou zkušenost od firmy SEMO, tím nechci dělat reklamu. Lákala mě ta barevná kombinace. Na barevném sáčku tvrdí, že je tam 25% zastoupení od každé odrůdy: Nigra-černá, Vlasta-oranžová, Prima-zelená (asi v botanické zralosti červená) a Diana-žlutá. Nejsem naivní, že bych měl tolik štěstí a zrovna vybral semínka od každé odrůdy po 2 ks. To by byla velká náhoda a navíc by musela být zaručena 100% klíčivost. . Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 193.103 (?), 15.4.2011 18:46

nakonec mam ze 3/4 pytliku 4 rostliny. fakt nadhera. nakonec sem testoval jestli to vubec klici. ze seva seeds prisla odpoved ze oni maj u tyhle sarze 65% klicivost. tak sem vzal 10 semen dal je do vody a po 10 dnech nenaklicilo ani jedno pri teplote 25 stupnu. at se jdou bodnout.

jiny semena lezou samy z hliny i kdyz tomu nedam vubec idealni podminky.

od semo mam slavy F1 co prisla se zahradkarem a ta je jedna z nejvytalnejsich.bez podminek asi 85% sazenic. sem zvedav na urodu

oni se nakonec zachovali dobre, nabidli ze poslou novou sarzi. ja sem nemel cas na mail takze v ty dobe kdy sem tu odpoved cet uz sem ani nemel zajem.

preji vsem peknou urodu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
singularita - (6) - 218.130 (?), 23.3.2011 22:18
Ja som zasadil papriky, ktorých semienka som kúpil v Maďarsku. Odrody Faludi, Senator, california wonder -mal som aj minulý rok a aj tento vzišli asi na 90%. Kozí roh vzklíčil skoro na 100%. Ďalej som skúsil odrody Alexander (zo 50 semienok vzklíčili asi 7) a nejakú Bacskai Feher (z 50 tich vzišli iba 2). Sial som ich do substrátu, pred vzídením prikryl fóliou a umiestnené sú za oknom na parapete. No a zatiaľ sú pekné. Ináč, v Maďarsku stáli tie semienka 39HUF, čo je asi 15centov. A paradajky kúpené u nich mi sklíčili na 95-100%. Ináč, podľa mňa ak semienka nevzídu, buď je chyba v semene, alebo v pôde - semienka v nej zhnijú...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.1.2012 15:18

Jak se vám to klíčí letos? Já musím konstatovat že papriky a lilky žádná sláva sad. Máte někdo zkušenosti s vyhřívacím kabelem nebo rohoží používaných např. v akvaristice nebo teráriích. Uvažoval jsem o náhradě "vyhřívací" žárovky nějaký takovým zdrojem při klíčení semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 22.1.2012 18:56

Jak už sem psal jinde u mě letos přímo tragická klíčivost u dvou odrůd paprik. Vlasta z 45 semen 0, Hamík z 30 semen 0. Jdou mi jenom Amy z 40 semen 35 a Semaroh z 40 semen 38. Všchny odrůdy jsou v perlitu v jedné misce rozdělené přihrádkami položené na radiátoru. Vlastu i Hamíka jsem dal na zkoušku do substrátu, tak uvidím jestli to bude lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.21 (?), 22.1.2012 19:31

Dobrý večer, papriky Hamík a Vlasta pěstuji již několik let a nikdy jsem problémy s klíčením neměl. Vždy z 50ks zasetých neklíčila tak max 2 semena. Pěstuji je ve vysevním substrátu, do malých květináčů (kontejnerků). Teplotu udržuji okolo 25st.C. Papriky vysevám v 1.pol. února.  VV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 22.1.2012 20:18

Taky jsem dřív neměl problémy až letos, asi jsem zrovna natrefil špatná semena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 25.1.2012 19:38

Tak asi jsem měl opravdu špatnou ruku při výběru semen, taky v substrátu nevzešla ani jedna Vlasta ani Hamík. Ještě zkusím jiný obchod a jinou šarži semen nebo už nevím. Jinak jsou to vyhozené peníze za nic angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.149 (?), 25.1.2012 22:48

V žádném případě nejsem zastáncem našich semenářských firem, ale myslím si, že jejich semena jsou opravdu klíčivá i po době vyznačené na sáčku (to jsou mé zkušenosti).Jinak bych Vám doporučil, abyste semena vysel do Vámi používané nádoby na povrch zalitého substrátu, zakryl folií nebo sklem a dal do teplé místnosti (já mám 24°C) múže být i ve tmě. Teprve až uvidíte u převážné části semen klíčky, tak se semena zasypou vrstvou jemně prosátého substrátu a dají se na světlé místo, kde se sazenice budou pěstovat. Takto 100% zjistíte jestli jsou semena neklíčivá a nebo jste udělal nějakou chybu při vysévání (například přemokření a udušení semen). Jinak já pro předpěstování jakýchkoliv sazenic používám normální zeminu ze zahrady 3 díly smíchanou s universálním substrátem 1 díl. Nepropařuji, nepoužívám žádnou chemii. Veškeré výsevy se mně daří, snad jen předpěstování košťálovin za oknem se mi moc nedaří.

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.1.2012 7:29

Nejde ani tak o to že každý může mít svůj osvedčený postup při výsevu ale o zklamání z toho že ten osvědčený postup najednou "nefunguje", nebo funguje jen na některá semena. Čím více se člověk snaží semínka opečovávat tím je to horší a myslím že kvalita substrátu má na to vliv. Vyséval jsem papriky, asi dvacet odrůd, stará i nová semena, a prozatím je to jedno velké zklamání. Předevčírem jsem namočil další semena paprik na 24 hodin do takové té světle hnědé vody (stimulátoru) a pak je vysel do perlitu. Namáčení semen a výsev do perlitu jsem používal hodně dlouho a vždy to fungovalo, teď najednou kolaps? Uvidím za týden. Naopak semena muškátů na zemině a zakryté sklem již klíčí, druhá várka rajčat taky. Tady je nějaké video o výsevu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika