Papriky 2024



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?)
18.3.2024 20:14

Jsou akurátní. yesPůjdou do skleníku nebo ven?

Já to s tím rychlením v koupelně přehnal. Už jsem to tu psal: už mi kvetou, a to navzdory tomu, že jsem je sel stejně jako jiné roky v půlce ledna. Asi taky zafungoval ten síran draselný, co jsem jim přidal do směsi. Takže plán je počkat, až přejdou tenhle týden ty noční mrazy, zprovoznit balkonovník a šup tam s nimi. Nejspíš o víkendu. Nejspíš je taky přesadím do koncových kontejnerů 10 - 12l. Mám výhodu v tom, že jim tam můžu přitopit fénem, kdyby bylo třeba, nemusím je přenášet. Jenže asi nebude dost teplo na to, aby ty květy rozvinuly do plodů. Uvidíme.

Milan

18.3. Celkový pohled
18.3. Celkový pohled
18.3. Květy na Bachratce z plodu
18.3. Květy na Bachratce z plodu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 7.3.2024 21:07

Hokus pokus si zaslouží i pokračování. Takže přikládám foto paprik pro kámoše. Dnes už je vyfotit nemůžu, protože jsem mu je odvezl v pondělí.

Moje papriky (asi dvě), vyseté toho 14.1. a držené v koupelně pod umělým světlem už začínají nasazovat na květ. Což asi není dobře. Přenesl jsem je dnes do chladnější místnosti, 20 a více stupňů Celsia. A bez umělého světla. Uvidím, zda květy shodí, nejspíš ano. Ale nechám to na těch rostlinách. Příčinu vidím v tom, že jsem jim také přidal síran draselný do směsi, byť jen polovinu dávky pro rajčata.

Tenhle způsob rychlení je opravdu "bleskový". Jak si povedou na balkónech, i když v balkonovnících, uvidíme ještě za mnoho týdnů.

Milan HP

27.2. Papriky pro Jirku
27.2. Papriky pro Jirku
7.3. Paprika s poupaty
7.3. Paprika s poupaty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 7.3.2024 21:30

Fakt pěkně rostou.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 7.3.2024 22:35

Díky za palec nahoru, dělají mi radost, ale mně už také dochází, že je s tím spojeno pár úskalí. První poučení: dal jsem je moc brzo, nečekal jsem takové tempo. Z toho ale vyplývá, že je nebudu moct přesadit včas do dostatku směsi, aby se mohly rozvíjet úspěšně dál. Nemám na to doma prostor a myslím, že ani studený skleník by moc nepomohl. No a 0,7 - 0,8 litru zeminy opravdu není dost, i když už jsem takhle doma pár menších plodů vypěstoval. Takže asi ty nejvyvinutější přesadím a dám třeba na chodbu (cca 16°C), ale to jen tak do 5 kousků. Co nejdřív zkusím balkonovník, ale ta současná studená vlna nějaký čas ještě bude trvat, takže bych jim musel topit. Elektrikou. A to už si nemůžu dnes dovolit. Budu hnojit v zálivce, ale myslím si, že prostor pro rozvoj kořenů nebude dostatečný. Začnu v příští zálivce. Rajčatům to pomáhá (i když ne dokonale), ale ta jsou alespoň v 7,5 litrech směsi. Opravdu si nemyslím, že mají ty papriky před sebou "zářnou budoucnost". Ale uvidím a budu se snažit nějak zareagovat v problémech.

Jedna věc je ale jasná: tohle je metoda pro "zapomětlivé" pěstitele. Jinými slovy lze se setím počkat mnohem déle než se traduje. Prostě se dají vypěstovat přiměřeně silné, nevyčouhlé sazenice o dost rychleji. Jak u rajčat, tak u paprik - u paprik snad ještě lépe. A s LED osvětlením to ani není moc poznat na peněžence.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 158.138 (?), 18.3.2024 18:44
Takhle vypadají moje papriky.letos se.mi snad povedly. Ty malá jsou z pozdějšího výsevu. Mám je od rána do noci na balkoně abych je trochu zabrzdil dávám je dovnitř jen na noc když hlásí mrazy. jeden stupeň dva nad nulou nemají problém. Slibuji si od toho že budou otužené a zároveň zesílí.
Papriky
Papriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 18.3.2024 20:14

Jsou akurátní. yesPůjdou do skleníku nebo ven?

Já to s tím rychlením v koupelně přehnal. Už jsem to tu psal: už mi kvetou, a to navzdory tomu, že jsem je sel stejně jako jiné roky v půlce ledna. Asi taky zafungoval ten síran draselný, co jsem jim přidal do směsi. Takže plán je počkat, až přejdou tenhle týden ty noční mrazy, zprovoznit balkonovník a šup tam s nimi. Nejspíš o víkendu. Nejspíš je taky přesadím do koncových kontejnerů 10 - 12l. Mám výhodu v tom, že jim tam můžu přitopit fénem, kdyby bylo třeba, nemusím je přenášet. Jenže asi nebude dost teplo na to, aby ty květy rozvinuly do plodů. Uvidíme.

Milan

18.3. Celkový pohled
18.3. Celkový pohled
18.3. Květy na Bachratce z plodu
18.3. Květy na Bachratce z plodu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 158.138 (?), 18.3.2024 22:26
Díky, no vidíš za chvíli budeš sklízet. Mě taky letos přijde že mi jdou nějak líp než jindy že bych se to konečně naučil? Tak příští rok radši až v druhé půlce ledna. Dal jsem totiž na balkon papriky ve výsevnou substrátu co mi zbyly a už jsem je neměl kam pikýrovat a zjistil jsem že normálně přežily i mrazy proto jsem je začal dávat na balkon a evidentně jim to prospívá. Jo a půjdou do skleníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 26.3.2024 21:23

Tak, balkonovník je v provozu. Polykarbonátový panel a polypropylénová folie. Od podlahy odizolované 30mm polystyrénem. Teplota uvnitř permanentně o 2 až 3 stupně vyšší než venku. Už jsou tam košťáloviny a má průzkumná četa rajčat ze 6.3. Ani na přímém slunci (cca 3 hodiny dopoledne) nejeví rajčata žádné známky popálení UV.

Začal jsem s přesazováním paprik do koncových nádob 10 a 12l. Zatím 4 přesazené, ty nejvyvinutější. Jedna Bachratka (semínka z koupeného plodu) už má plůdek na tom vůbec nejdřívějším květu. Je s podivem, že žádná z těch kvetoucích paprik zatím neshazuje květy, jak tomu pravidelně bývalo dřív. Je ale otázka, zda budou dostatečně silné, aby plody vyvíjely, tedy pokud budou květy opyleny. Plán je je postupně přesazovat do prohnojené směsi, vždy nechat uvnitř několik dní zakořenit a pak do balkonovníku. Zítra ráno má v Ústí ještě mrznout, ale v lodžii ve 4. patře to nejspíš nehrozí. Pak je začnu přemisťovat.

Milan HP

26.3. Plod Bachratky
26.3. Plod Bachratky
26.3. Balkonovník s rajčaty
26.3. Balkonovník s rajčaty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 1.4.2024 19:59

Tak už pomalu začínám stěhovat. S teplotami zatím žádné potíže, v té lodžii ani noční teplota zatím neslezla pod 8°C. Takže je ani nepřikrývám.

Uvědomil jsem si ale, že už i teď na jaře může hrozit přehřátí půdy v černých kbelících, takže jsem je už oblékl do mirelonových odrazných kabátků. A zakryl jsem všechny černé části. Doufám, že se mi letos podaří uniknout suché hnilobě nebo ji alespoň minimalizovat. Hnojím klasicky Kristalonem zdravá paprika.

Dvě papriky vpravo jsou tam od 27.3., ta vlevo je dnešní přírůstek. To přesazování jde velmi pomalu, protože musím do každého kontejneru namíchat nejmíň 10l směsi. Celkem je jich už přesazených 7. Je s podivem, že ani ty nepřesazené neshazují květy a vyvíjejí plody. Asi moc brzy, ale chybami se člověk učí.

Milan HP

1.4. Balkonovník
1.4. Balkonovník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.156 (?), 3.4.2024 8:23

Tak premyslim s ohledem na pocasi, ze papriky i rajcata prenesu do skleniku, a papriky pristi tyden asi uz tam vysadim, spis mozna uz o vikendu, na ranni mrazy uz to nejak nevypada. Risknu to, a rajcata kdyztak prikreju nebo odvezu, ty zustanou v kelimcich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 3.4.2024 8:34

Moje rajčata a pár paprik už jsou v balkonovníku. Ani je na noc nepřikrejvám, jen jim zavřu polykarbonát, abych je chránil před větrem. Ty papriky venku vypadají skoro líp než ty uvnitř. Takže si myslím, že tím přenesením do skleníku nic nezkazíš. Mrznout tak, aby Ti klesla teplota k nule i ve skleníku, už asi nebude. I když člověk nikdy neví. Zmrzlíci jsou ještě 5 týdnů před námi.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika