Papriky 2020



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?)
2.3.2020 21:48

Amy jsem zasel taky. Sice jen 5 semínek, ale dávají si hooodně na čas. Superamy, seté zároveň, už jsou dávno přepikýrované. Semínka Amy jsou od Sema, baleno 7/2017. Takže tady je vysvětlení. Nedával jsem při nákupu pozor. Ale Superamy na tom není o moc líp, stejný distributor, balení 1/2018. Tak nevím.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
iva2 - (35) - 39.19 (?), 29.2.2020 21:31

Moc děkuji za info. Zkusím je tedy venku, protože ve skleníku, i když zalévám jak divá mám pořád sucho, moc teplo a když jsem porovnala třeba rajčata stejného druhu pěstované ve skleníku a volně venku, tak ve skleníku šli hlavně do zelené hmoty, listů, ale úroda byla mnohem menší než u těch venkovních. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tygr - (9) - 181.231 (?), 15.5.2020 19:54

Dobrý den, mám prosbu.Mohl byste připojit recept na plněné papriky sýrem?

V obchodě mají - nejlepší jsou oranžové, ale jsou docela drahé. Tak bych si je mohla taky doma zavařit. Dala bych sýr do Hamíka. Ten je oranžový, sladký a poměrně malý.

Díky Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tygr - (9) - 181.231 (?), 16.5.2020 1:48

Zdravím, můžete prosím poskytnout recept na sýrem plněné papriky?

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.212 (?), 16.5.2020 13:09

Nějaký přesný recept na to nemám. Já jsem si namíchal tu nápň z tučného nebo polotučného tvarohu a přidal jsem tam sýr, který jsme měli doma. Myslím, že to byl tavený pikantní Ring. Jestli jsem tam ještě něco přistrouhal z tvrdého sýra, to už si nepamatuji. Osolil jsem to. Měl jsem tam dát i něco zeleného.  Myslím si, že jsou i lepší sýry, třeba Lučina, ale nechtělo se mně dávat do toho plno peněz. Proto ten tvaroh na nastavení. Papriky jsem naplnil a aby se mně ten tvaroh se sýrem v nálevu nerozpustil, tak jsem to dal na chvíli zapéct do trouby (myslím si, že to zapečení bylo pozitivní i pro chuť těch paprik- Black Cherry. Potom už jen do sklenice, nálev na okurky a sterilace.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 29.2.2020 16:06

Tak dnes první přesazení sladkých paprik. Nakonec jsem přehodnotila rozhodnutí nepikýrovat... takže první várka je ve svých hnízdech. No a pomalu začíná docházet místo. Půjde na řadu rozdávání kamarádům :)...  jako každý rok. 





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 29.2.2020 22:34

Jsou výstavní.

Vidím, že je pěstujete ve dvojicích. Vím, že je to tradiční způsob, ale někde radili je vysazovat jednotlivě. Osobně jsem měl narychlo koupené sazenice po dvou v roce 18 a přestože to byl hodně teplý rok, nějak se nepochlapily. Loni jsem dal své, jednotlivě (pravda, v daleko lepším stavu než ty koupené) a do doby než je srnka ožrala a pak i sežrala, si vedly mnohem líp. Jaký praktický důvod, kromě vzájemné podpěry, to sázení ve dvojicích má?

Moje papriky měly hodně problémů s helmičkami a děložní lístky byly kvůli tomu často zdeformované. Myslíte, že by to mohlo být tvrdou vodou (3!)? Na rajčata jsem už použil dešťovku a helmičky šly snadno dolů. Čím je zaléváte Vy?

Díky za odpověď.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 1.3.2020 15:11

Po dvojicích je letos pěstuji poprvé, i když je fakt, že do skleníku jsem vždy dávala dvě blízko sebe a nijak se vzájemně neuzurpovali. Při kvalitním hnojení nemají proč a v hlíně je dostatek místa. Letos je sadím do kelímku po dvou z důvodu ušetření místa pod lampami a ve skleníku budou pro sebe oporou. Uvidím jak to půjde. 

Máme u nás docela dobrou kohoutkovou vodu, ne moc tvrdou.Základ je samozřejmě ji nechat odstát a naleji do sklenice vždy trochu ligohumátu (fakt doporučuji, není to jen plané plkání, opravdu zabíra). Kořeny jsou opravdu husté a rostliny dobře prospívají. 

Zbytky obalů od semene opatrně zmáčknu, aby se trochu uvolnilo a rostlinka měla sílu se jej zbavit. Ale také se mi letos stávalo, že obalem prorostl stonek a neměl sílu se ho zbavit, tak to šlo do koše. 

Ze semen sladkých paprik mi letos nejrychleji a nejkvalitněni vyklíčila Eva, Rubínova (nechtěla jsem už pěstovat, ale zkusila jsem klíčivost semen po dvou letech), Filip, Sandra. Zbytek se trochu trápí, ale už pomalu leze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 2.3.2020 12:22

Díky. Ten lignohumát určitě zkusím, slyšel jsem na něj chválu z více stran.

Ale zase další otázka: není v tom klíčení vidět, jak raná určitá odrůda je? Mně se to tak v principu jevilo. Ne, že by nebyly výjimky, ale obecně mi klíčily velmi rané odrůdy dřív.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 2.3.2020 18:54

S tou raností si nejsem tak úplně jistá, spíše je to o stáří a kvalitě semen. Třeba Amy byla v klíčení pěkně lenivá.

A ten ligohumát určitě vyzkoušejte. Kupuji Hoštický. Jsem nadšená a určitě budete taky. Za to ručím. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 2.3.2020 21:48

Amy jsem zasel taky. Sice jen 5 semínek, ale dávají si hooodně na čas. Superamy, seté zároveň, už jsou dávno přepikýrované. Semínka Amy jsou od Sema, baleno 7/2017. Takže tady je vysvětlení. Nedával jsem při nákupu pozor. Ale Superamy na tom není o moc líp, stejný distributor, balení 1/2018. Tak nevím.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika