Papriky 2020



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?)
2.3.2020 12:22

Díky. Ten lignohumát určitě zkusím, slyšel jsem na něj chválu z více stran.

Ale zase další otázka: není v tom klíčení vidět, jak raná určitá odrůda je? Mně se to tak v principu jevilo. Ne, že by nebyly výjimky, ale obecně mi klíčily velmi rané odrůdy dřív.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
iva2 - (35) - 39.19 (?), 29.2.2020 21:31

Moc děkuji za info. Zkusím je tedy venku, protože ve skleníku, i když zalévám jak divá mám pořád sucho, moc teplo a když jsem porovnala třeba rajčata stejného druhu pěstované ve skleníku a volně venku, tak ve skleníku šli hlavně do zelené hmoty, listů, ale úroda byla mnohem menší než u těch venkovních. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tygr - (9) - 181.231 (?), 15.5.2020 19:54

Dobrý den, mám prosbu.Mohl byste připojit recept na plněné papriky sýrem?

V obchodě mají - nejlepší jsou oranžové, ale jsou docela drahé. Tak bych si je mohla taky doma zavařit. Dala bych sýr do Hamíka. Ten je oranžový, sladký a poměrně malý.

Díky Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tygr - (9) - 181.231 (?), 16.5.2020 1:48

Zdravím, můžete prosím poskytnout recept na sýrem plněné papriky?

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.212 (?), 16.5.2020 13:09

Nějaký přesný recept na to nemám. Já jsem si namíchal tu nápň z tučného nebo polotučného tvarohu a přidal jsem tam sýr, který jsme měli doma. Myslím, že to byl tavený pikantní Ring. Jestli jsem tam ještě něco přistrouhal z tvrdého sýra, to už si nepamatuji. Osolil jsem to. Měl jsem tam dát i něco zeleného.  Myslím si, že jsou i lepší sýry, třeba Lučina, ale nechtělo se mně dávat do toho plno peněz. Proto ten tvaroh na nastavení. Papriky jsem naplnil a aby se mně ten tvaroh se sýrem v nálevu nerozpustil, tak jsem to dal na chvíli zapéct do trouby (myslím si, že to zapečení bylo pozitivní i pro chuť těch paprik- Black Cherry. Potom už jen do sklenice, nálev na okurky a sterilace.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 29.2.2020 16:06

Tak dnes první přesazení sladkých paprik. Nakonec jsem přehodnotila rozhodnutí nepikýrovat... takže první várka je ve svých hnízdech. No a pomalu začíná docházet místo. Půjde na řadu rozdávání kamarádům :)...  jako každý rok. 





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 29.2.2020 22:34

Jsou výstavní.

Vidím, že je pěstujete ve dvojicích. Vím, že je to tradiční způsob, ale někde radili je vysazovat jednotlivě. Osobně jsem měl narychlo koupené sazenice po dvou v roce 18 a přestože to byl hodně teplý rok, nějak se nepochlapily. Loni jsem dal své, jednotlivě (pravda, v daleko lepším stavu než ty koupené) a do doby než je srnka ožrala a pak i sežrala, si vedly mnohem líp. Jaký praktický důvod, kromě vzájemné podpěry, to sázení ve dvojicích má?

Moje papriky měly hodně problémů s helmičkami a děložní lístky byly kvůli tomu často zdeformované. Myslíte, že by to mohlo být tvrdou vodou (3!)? Na rajčata jsem už použil dešťovku a helmičky šly snadno dolů. Čím je zaléváte Vy?

Díky za odpověď.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 1.3.2020 15:11

Po dvojicích je letos pěstuji poprvé, i když je fakt, že do skleníku jsem vždy dávala dvě blízko sebe a nijak se vzájemně neuzurpovali. Při kvalitním hnojení nemají proč a v hlíně je dostatek místa. Letos je sadím do kelímku po dvou z důvodu ušetření místa pod lampami a ve skleníku budou pro sebe oporou. Uvidím jak to půjde. 

Máme u nás docela dobrou kohoutkovou vodu, ne moc tvrdou.Základ je samozřejmě ji nechat odstát a naleji do sklenice vždy trochu ligohumátu (fakt doporučuji, není to jen plané plkání, opravdu zabíra). Kořeny jsou opravdu husté a rostliny dobře prospívají. 

Zbytky obalů od semene opatrně zmáčknu, aby se trochu uvolnilo a rostlinka měla sílu se jej zbavit. Ale také se mi letos stávalo, že obalem prorostl stonek a neměl sílu se ho zbavit, tak to šlo do koše. 

Ze semen sladkých paprik mi letos nejrychleji a nejkvalitněni vyklíčila Eva, Rubínova (nechtěla jsem už pěstovat, ale zkusila jsem klíčivost semen po dvou letech), Filip, Sandra. Zbytek se trochu trápí, ale už pomalu leze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 2.3.2020 12:22

Díky. Ten lignohumát určitě zkusím, slyšel jsem na něj chválu z více stran.

Ale zase další otázka: není v tom klíčení vidět, jak raná určitá odrůda je? Mně se to tak v principu jevilo. Ne, že by nebyly výjimky, ale obecně mi klíčily velmi rané odrůdy dřív.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 2.3.2020 18:54

S tou raností si nejsem tak úplně jistá, spíše je to o stáří a kvalitě semen. Třeba Amy byla v klíčení pěkně lenivá.

A ten ligohumát určitě vyzkoušejte. Kupuji Hoštický. Jsem nadšená a určitě budete taky. Za to ručím. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 2.3.2020 21:48

Amy jsem zasel taky. Sice jen 5 semínek, ale dávají si hooodně na čas. Superamy, seté zároveň, už jsou dávno přepikýrované. Semínka Amy jsou od Sema, baleno 7/2017. Takže tady je vysvětlení. Nedával jsem při nákupu pozor. Ale Superamy na tom není o moc líp, stejný distributor, balení 1/2018. Tak nevím.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika