Padají mi květy/poupata u rajčat/paprik



Stránky: 1,  2,  3,  4   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.181 (?) 
2.6.2009 18:14, zobrazeno: 58933x

Dobrý den. Jsem zoufalý. Padají mi téměř všechny květy i se stonkem a rovněž nevykvětlé poupata, jak u paprik, tak u rajčat. Co s tím? Je to normální jev v tuhle dobu? Pěstuji keříčkové rajčata a papriky na balkoně v truhlíkách a květináčích. Díky moc za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 55.26 (?), 3.6.2009 13:32

Důvodů může být, jako vždy, víc. Nejsou přelité truhlíky? Spíš je lepší nechat kapánek vyschnout a pak zase zalít. Jak vypadají rostliny? Zdravé, silné, vybarvené? Mají nasazené další květy? Jakou zeminu jste dal do truhlíků? Přihnojujete? Na jakém jsou stanovišti? Pere do nich celý den sluníčko? Je to těžko, mám také rajčata v truhlíkách, nějak moc si jich nevšímám a prosperují dobře. Dopoledne na ně svítí, odpoledne jsou ve stínu. Na zahrádce mám taky pár keříčkových, tam je slunce prakticky celý den, taky vypadají dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.181 (?), 5.6.2009 17:50

Mám je zasazené v zahradní směsi s hnojivem na 6 týdnů, jelikož je tam ještě nemám 6 týdnů, tak hnojit budu až po této době ne? No rostliny vypadají celkem slušně, papriky mají trošku ožralé listíky, nevím od čeho, ale jsou hezky zelené. Rajčata mi rostou jak zvody, jsou velké, silné, ale prostě mi padají poupata, občas se zakřivý listy, ale to se zase časem spraví. Jsou na balkoně za sklem, sluníčko do nich pere od 3 do večera, dopoledne jsou ve stínu.

PS: Už mi roste první rajčátko, ale je to málo, zbytek kvítků odpadá :(Mám tedy přihnojit nebo počkat až uběhne těch 6 týdnů? Nebo dávat si pozor, abych nepřeléval? Radši nechat hlínu uschnout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 128.44 (?), 5.6.2009 17:59

Nevím co to způsobuje, možná ta směs. Mohl by to být nedostatek fosforu, když jde o květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.26 (?), 5.6.2009 23:18

No, já je mám také v zemině se 6-ti týdenní zásobou živin. Tak jsem zase pohledala na internetu a paní ing. Jiřina Teclová píše: Nadměrně vzrostlé rostliny, sytě zelené barvy, opadávání květů - nadbytek dusíku. Co s tím: zastavit jakékoliv hnojení. Pak to může být ještě špatná zálivka nebo nedostatek živin - přihnojit Kristalonem nebo ledkem vápenatým. Nedostatek fosforu se projevuje údajně špatným nasazováním květů. Takže asi tak. O té zálivce jsem psala, zkuste kapánek zbrzdit. Dejte vědět, jestli něco z toho, co jsme se tady pokusili poradit, funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 5.6.2009 23:45

Může jít opravdu o nedostatek fosforu.Mému známému se to taky stalo, přihnojil to hnojivem a pomohlo to.Jako signalizační rostlina na nedostatek fosforu se používá kopr.Nebylo by možná od věci, pokud se plodová zelenina pěstuje ve větším truhlíku nebo květináči, mít zasazenou v rohu vždy několik rostlinek kopru, ten se vždy upotřebí v kuchyni.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.167 (?), 12.10.2009 22:04

Na paprikách zasazených do květináčů koncem léta a umístěných na parapetu okna mi také květy začaly upadávat, místo aby se tvořily plody. Myslel jsem, že nebyly opyleny, tak jsem je dával asi 14 dnů přes den ven. Květy přestaly padat a teď je na nich spousta tenkých až 10 cm dlouhých feferonek, zatím zelených. Zahradní substrát jsem smíchal 1.1 se zeminou a přidal Cererit. Rostliny vyrostly do výšky 65 cm sytě zelené barvy, ale plodit se jim nechtělo. Možná to nebylo tím opylením, ale přehnojením jak uvádíte... Zd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 128.44 (?), 6.6.2009 7:52

Na přihnojení bych použil třebas kristalon plod, nebo jakéholiv hnojivo pro kvetoucí květiny, nebo plodovou zeleninu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.181 (?), 6.6.2009 11:32

Přidávám ještě fotografie, jestli z nich něco nevyčtete :) A také jestli na paprikách není něco v nepořádku, viz foto...Děkuji za vše.

PS: Co použít hnojivo ceretit nebo se mám raději zaměřit na hnojivo kristalon?

Rajčata 1
Rajčata 1
Rajčata 2
Rajčata 2
Papriky
Papriky
Odstřihávat tyto nové lístečky u spodku rajčat?
Odstřihávat tyto nové lístečky u spodku rajčat?
Nějaká nemoc u rajčat?
Nějaká nemoc u rajčat?
Nějaká nemoc u rajčat?
Nějaká nemoc u rajčat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 128.44 (?), 6.6.2009 12:06

Pokud jdeo hnojivo, je to vcelku jedno. Použil bych něco, co má vyšší obsah fosforu a draslíku oproti dusíku. Potřebujete něco, co působí rychle. Cererit se těžko rozpouští, zůstává po něm sádra. Je spíše na hnojení rozhozem. Kristalon je bez balastu a ten pro květ má právě více fosforu a draslíku. Je ale relativně drahý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika