Oranžová rajčata pro rok 2021



Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?)
2.11.2020 20:04

Zlatava je +- u mna tento rok, minuly rok sa jej lepsie darilo. Farebny kontrast nie je taky vyrazny ako je prezentovany, ani chut a plodnost. Mala vsak horsie svetelne podmienky, polotien a pole. Jaune Flamme ma t.r. milo prekvapila, skorostou (porovnatelna so cherry), plodnostou, chutou aj odolnostou, pestovana v crepniku, plne Slnko. Nevyskytlo sa ani BER na rozdiel od ostatnych rastlin medium velkosti pestovanych v crepniku,  nepomohol ani Wuxal calcium, ani liadok vapenaty, napr. Start, Jubilee, Artisan Lucky tiger, Candy sweet icicle, polovica urody. Minuly rok som problem s čerňou rajčat. vobec nemala.

S pozdravom

Katkos

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 60.29 (?), 27.10.2020 18:08, zobrazeno: 1030x

Hledám pro příští rok oranžová úrodná oranžová rajčata, s výraznou ovocno rajčatovou chutí, střední velikosti (40-150 g). Máte nějaký tip? Může to být i cizí odrůda. Děkuji.

           Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.24 (?), 28.10.2020 14:44

Zlatava, podle mě chuťově velmi dobré rajče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 2.11.2020 20:04

Zlatava je +- u mna tento rok, minuly rok sa jej lepsie darilo. Farebny kontrast nie je taky vyrazny ako je prezentovany, ani chut a plodnost. Mala vsak horsie svetelne podmienky, polotien a pole. Jaune Flamme ma t.r. milo prekvapila, skorostou (porovnatelna so cherry), plodnostou, chutou aj odolnostou, pestovana v crepniku, plne Slnko. Nevyskytlo sa ani BER na rozdiel od ostatnych rastlin medium velkosti pestovanych v crepniku,  nepomohol ani Wuxal calcium, ani liadok vapenaty, napr. Start, Jubilee, Artisan Lucky tiger, Candy sweet icicle, polovica urody. Minuly rok som problem s čerňou rajčat. vobec nemala.

S pozdravom

Katkos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.230 (?), 3.11.2020 18:37

Díky za doporučení. Zlatava a Jaune Flammée jsou pěkná docela si podobná rajčata. Obě jsem pěstoval v roce 2014. U Zlatavy jsem si napsal dobrá chuť, nasládlá. Jaune Flammée byla v tom roce u mne na zahradě poněkud kyselá, nechutnala mně. Semena jsem vyhodil s tím, že už ji nechci pěstovat. Nepátral jsem dál proč tomu tak bylo. 

           Vladimír

PS.: Zatím se mně nepodařilo najít oranžové rajče v této velikosti, které by mne nějak oslovilo. Z Tomativille mám semena dvou oraanžových rajčat, která jsou ale trochu větší - asi 200 g. (Orange 1, Orange Grosse Lisse)  z Aristanu zase rajčata trochu menší (30-40 g)- Creamsicle Grape a Blush.K tomu asi přidám tu Zlatavu a Prize of the Trials.

Jaune Flammée
Jaune Flammée
Zlatava
Zlatava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika