Okurky - kdy zalévat?



host - 254.204 (?)
12.6.2010 15:46

v horkém létě zalijte okurky pouze jednou týdně a spláčete nad výdělkem... ani náhodou!!! a je jedno jak důkladně...

okurka nemá hluboký kořenový systém; má ho bohatý, leč mělký, dlouhééé výhony pár cm pod povrchem je to hlavní co má

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 105.22 (?), 11.6.2010 23:03, zobrazeno: 16892x

OKURKY - nově podseté okurky už zaléváte nebo ještě raději ne? Bylo mi řečeno, že když se začnou zalévat už se budou muset pravidelně zalévat. Je to pravda? A kdy je začnete hnojit a čím? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.26 (?), 11.6.2010 23:41

Myslíte naseté, nebo nasazené? Pokud nebudete zalévat, v takovém počasí Vám všechno uschne. Okurka potřebuje vodu a to dost. Při výsadbě jsem zalila a každý den k ke každé naleju zatím nejmíň dva litry vody. Až budeou větší, budou vody potřebovat pochopitelně mnohem víc. Nevím, kdo Vám radil, ale o tom, že by se okurky, potažmo cokoliv, nemělo zalévat, slyším poprvé. Zvláště v třicetistupňových vedrech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.150 (?), 12.6.2010 10:11

tohle jsem našla na internetu:

Velmi důležité je zalévat méně často, ale zato důkladně. Časté kropení listů malou dávkou vody jen podporuje plíseň (vlhké listy), ale rostlina přitom dále trpí suchem - půda pod listy je suchá, nebo je mokrá jen na povrchu. Správná zálivka má proniknout do hloubky 10 - 20 cm. Taková zálivka postačí i v největším vedru jednou týdně. 

tak si pak vyberte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.204 (?), 12.6.2010 15:46

v horkém létě zalijte okurky pouze jednou týdně a spláčete nad výdělkem... ani náhodou!!! a je jedno jak důkladně...

okurka nemá hluboký kořenový systém; má ho bohatý, leč mělký, dlouhééé výhony pár cm pod povrchem je to hlavní co má

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.12 (?), 12.6.2010 16:50
Určitě koření mělce protože všechny okurky u mne na zahradě přežily "povodeň" na rozdíl např. od paprik.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6496) - 147.108 (?), 12.6.2010 21:06

Zkuste si udělat zálivku do hloubky 20 cm. Na písku snad, na jílovité půdě ani náhodou. To o mělkém kořenění okurek v postu níže je pravda. Ideální by byla kapková závlaha, ovšem vyžaduje drahé zařízení a filtrovanou vodu. Vzpomínám, že otec byl slavný pěstitel okurek ve vsi, měl je ve folníku a denně ráno, než šel na autobus zalil 10 konví odražené vody ke kořenům. Zásoboval nakládačkami celou vesnici. Občasné pokropení listů okurkám nevadí, není to rajče, opatrně se musí v plísňovém období. Tak, že konví pocmrndá trochu celou rostlinu, snad nikdo nezalévá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.204 (?), 12.6.2010 21:29

ta kapková není drahá, píšu o tom v sekci skleníky, sám jsem byl překvapen jak relativně levně to vyšlo a staví se to jako skládačka plus to má v sobě i filtr, jen na to nacvaknete hadici a otočíte kohoutkem

letos to testuji poprvé, sám jsem zvědavý

a dal jsem to i na rajčata na jílovitou půdu a skutečně jak píšete, konví jsem nikdy nedocílil skutečně hlubokou zálivku, kdežto tady po kapkách a za chvíli tam zaboříte ruku 20 cm jako nic!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4481) - 191.35 (?), 13.6.2010 13:36

Já jsem někde četl, že venkovní okurky se mají buď zalévat pravidelně, nebo vůbec. Když se nezalévají, vytvoří hlouběji kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.254 (?), 15.6.2010 9:47

Jak se pěstují okurky ve velkém... Nebo pěstovaly v minulosti?? Já jsem moc polí s okurkami neviděl, ale že by byly pod závlahou, to si nevzpomínám... takže bych možná i souhlasil s příspěvkem nahoře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 15.6.2010 10:02

to Honza

Když v blískosti rajčete nebo okurky zapíchnete klacek trochu s ním zakvrdláte a do vzniklé díry tvaru trychtýře nalijete vodu, máte hloubkovou závlahu také.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika