Okurky - kdy zalévat?



host - 6.16 (?)
15.6.2010 10:02

to Honza

Když v blískosti rajčete nebo okurky zapíchnete klacek trochu s ním zakvrdláte a do vzniklé díry tvaru trychtýře nalijete vodu, máte hloubkovou závlahu také.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 105.22 (?), 11.6.2010 23:03, zobrazeno: 16888x

OKURKY - nově podseté okurky už zaléváte nebo ještě raději ne? Bylo mi řečeno, že když se začnou zalévat už se budou muset pravidelně zalévat. Je to pravda? A kdy je začnete hnojit a čím? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.26 (?), 11.6.2010 23:41

Myslíte naseté, nebo nasazené? Pokud nebudete zalévat, v takovém počasí Vám všechno uschne. Okurka potřebuje vodu a to dost. Při výsadbě jsem zalila a každý den k ke každé naleju zatím nejmíň dva litry vody. Až budeou větší, budou vody potřebovat pochopitelně mnohem víc. Nevím, kdo Vám radil, ale o tom, že by se okurky, potažmo cokoliv, nemělo zalévat, slyším poprvé. Zvláště v třicetistupňových vedrech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.150 (?), 12.6.2010 10:11

tohle jsem našla na internetu:

Velmi důležité je zalévat méně často, ale zato důkladně. Časté kropení listů malou dávkou vody jen podporuje plíseň (vlhké listy), ale rostlina přitom dále trpí suchem - půda pod listy je suchá, nebo je mokrá jen na povrchu. Správná zálivka má proniknout do hloubky 10 - 20 cm. Taková zálivka postačí i v největším vedru jednou týdně. 

tak si pak vyberte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.204 (?), 12.6.2010 15:46

v horkém létě zalijte okurky pouze jednou týdně a spláčete nad výdělkem... ani náhodou!!! a je jedno jak důkladně...

okurka nemá hluboký kořenový systém; má ho bohatý, leč mělký, dlouhééé výhony pár cm pod povrchem je to hlavní co má

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.12 (?), 12.6.2010 16:50
Určitě koření mělce protože všechny okurky u mne na zahradě přežily "povodeň" na rozdíl např. od paprik.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 12.6.2010 21:06

Zkuste si udělat zálivku do hloubky 20 cm. Na písku snad, na jílovité půdě ani náhodou. To o mělkém kořenění okurek v postu níže je pravda. Ideální by byla kapková závlaha, ovšem vyžaduje drahé zařízení a filtrovanou vodu. Vzpomínám, že otec byl slavný pěstitel okurek ve vsi, měl je ve folníku a denně ráno, než šel na autobus zalil 10 konví odražené vody ke kořenům. Zásoboval nakládačkami celou vesnici. Občasné pokropení listů okurkám nevadí, není to rajče, opatrně se musí v plísňovém období. Tak, že konví pocmrndá trochu celou rostlinu, snad nikdo nezalévá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.204 (?), 12.6.2010 21:29

ta kapková není drahá, píšu o tom v sekci skleníky, sám jsem byl překvapen jak relativně levně to vyšlo a staví se to jako skládačka plus to má v sobě i filtr, jen na to nacvaknete hadici a otočíte kohoutkem

letos to testuji poprvé, sám jsem zvědavý

a dal jsem to i na rajčata na jílovitou půdu a skutečně jak píšete, konví jsem nikdy nedocílil skutečně hlubokou zálivku, kdežto tady po kapkách a za chvíli tam zaboříte ruku 20 cm jako nic!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 13.6.2010 13:36

Já jsem někde četl, že venkovní okurky se mají buď zalévat pravidelně, nebo vůbec. Když se nezalévají, vytvoří hlouběji kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.254 (?), 15.6.2010 9:47

Jak se pěstují okurky ve velkém... Nebo pěstovaly v minulosti?? Já jsem moc polí s okurkami neviděl, ale že by byly pod závlahou, to si nevzpomínám... takže bych možná i souhlasil s příspěvkem nahoře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 15.6.2010 10:02

to Honza

Když v blískosti rajčete nebo okurky zapíchnete klacek trochu s ním zakvrdláte a do vzniklé díry tvaru trychtýře nalijete vodu, máte hloubkovou závlahu také.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika