Odrůda melounu do chladnější polohy



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.128 (?)
2.3.2013 21:11

Myslel jsem si to - jsem také z Chomutova. Melouny občas pěstuju v práci ve skleníku (neroubované) a docela se jim daří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.128 (?), 2.3.2013 21:11

Myslel jsem si to - jsem také z Chomutova. Melouny občas pěstuju v práci ve skleníku (neroubované) a docela se jim daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.2 (?), 2.3.2013 22:06
Mě neroubovaný nejdou ani ve skleníku :-(.Marta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.149 (?), 2.3.2013 20:35

a když je nanaroubuji čo se stane??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.2 (?), 2.3.2013 21:03

Budete mít radost, že se vám to podařilo a nemusíte shánět roubovance v jinde.Mě se to moc nedaří.Nemám na to dobré podmínky.Západní okno v paneláku není nic moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 2.3.2013 21:57

Co se stane, když nejsou roubované? Chytnou houbovou chorobu a zdechnou. (většinou už s velkými nezralými plody)  Roubované jsou proti chorobám odolnější a mají podstatně větší výnosy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.149 (?), 3.3.2013 7:31

a když jsi koupim tykev fikolistu tak nanu narobuji melou a mužem to z nečim zvazat alebo dat sponku z pradla či musim ješte koupovat aj ty male skonky na roubovani??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 3.3.2013 7:42

234.149: Nezlobte se, ale vy si to představujete hodně zjednodušeně. To vyžaduje určitě znalosti, musí se tykev a meloun vysít v přesném odstupu, udržovat vlhkost a podobně. Potřebujete podstatně víc informací. Mám obavy, že pán který vám odpovídá, jak má všechno skvělý, nemá až zdaleka takové výkony, jak se chválí. Zjišťujeme, že neroubuje nebo neumí, příště zjistíme něco jiného a nakonec možná, že to všechno opsal z internetu a žádné melouny nikdy nepěstoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.3.2013 8:05

Nemusíte kupovat klipsy na roubování, můžete to i něčím svázat nebo dát sponku z prádla. Roubování není složité a chce to určitou šikovnost, ale už vůbec ne nějaké vymýšlení jak to udělat jinak, naroubovat to na něco jiné atd...

Místo tykve fíkolisté si kupte alespoň tykev Sprinter, kupte si ty kolíčky a prohlédněte si stránky na niž je odkaz výše (27.2.2013 17:47). Tam máte spousty informací včetně fotek a návodů. Ten odkaz tu je hlavně pro Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 3.3.2013 8:40

Tady na fóru již bylo všechno o roubování melounů a okurek snad stokrát uvedeno včetně vhodnosti různých podnoží, spojovacího materiálu, vhodné doby pro výsev, fotek od nás pěstitelů či cizích videí. Chce to prohledat starší příspěvky a neptat se na triviality stále dokola.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.2 (?), 3.3.2013 14:24

Jiřino, vždyť nemusíte radit, když Vám to dělá problém.Jsou tu jiní, kteří se rádi podělí se svými zkušenostmi.Já se učím roubovat několik let a stále tu objevuji nové rady, i přesto že se tu některé opakují dokola.Podle příspěvků jste v roubování úspěšná.Já zas moc ne.A taky se mohu občas podělit, třeba o neúspěchy, nebo chyby.A třeba se i něco povede.Tak prosím nechte tuto diskusi lidem, kteří se pěstování melounů teprve učí.Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika