Odrůda melounu do chladnější polohy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 77.130 (?) 
28.2.2013 8:21

Zrovna jsem také přemýšlela nad melouny, včera jsem v zahradnictví koukala na semínka, ale nadmořská výška kolem 370 metrů mi připadá už moc. říkala jsem si, že bych ho píchla místo dýní na kompost, protože dýní jsme měli mraky a po celé zahradě, ale meloun není dýně. Úspěšně pěstuji silnostěnné papriky v nádobách u zdi baráku na kamenném zásypu, tak mě napadlo, jestli by to nebylo řešení i pro meloun. Jen nevím, jestli je klíčové, aby vysoká teplota byla na rostlině, kterou bych musela dát do hlíny mimo tu zeď, nebo aby byly v teple hlavně později ty plody. Děkuji Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 28.2.2013 8:38

Každopádně by mělo slunce svítit i na půdu, je potřeba aby se prohřála a akumulovala teplo. Později když porost záhon pokryje tak slunce svítí na listy ale to už má nasazeno na plody které jsou pod nimi rovněž schovány.  Prudké a silné slunce plody umí i poškodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 28.2.2013 12:19

Ještě doplním pár zkušeností. Velikost plodů není problém nad 10Kg. To není o počasí a nadmořské výšce. Rozhoduje odrůda.

Čím menší jsou plody, tím rychleji zrajou. Ideální je mít odrůdu, která dává 3 až 5 Kg plody. Crimson Sweet bych nedoporučil, je to pozdní odrůda s velkými plody. Za pokus stojí Super Galaxy (ověřeno) nebo letošní novinka Primaorange. Semínka stojí trochu víc, myslím že oprávněně.

Roubování rozhodně ano nebo to zkusit třeba jen na jedné rostlině. Uvidíte proč.

Já si myslím, že je důležité, aby se plody začaly tvořit nejpozději v polovině června. Pak je téměř jisté, že dozrajou. Takže pokud do toho jdete, je čas vysévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.131 (?), 28.2.2013 13:21

takže mužem už vyset meloun sugar baby ktery nebudu roubovat len asi 3 rostliny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 28.2.2013 13:49

Takže pokud do toho jdete, je čas vysévat.

když do skleníku tak jo, ale na záhon máte ještě víc jak měsíc. Melouny klíči poměrně brzy a když roubujete tak na hojení stačí 2-3 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.2 (?), 23.3.2013 18:58
Každý rok sázím ven na záhon roubované sazenice a co zbyde z nenaroubovaných dám též na záhonek.Přestože je na černé textilii, která si v chladnějších dnech drží teplo, vyroste mi z nich maximálně velikost tenisáku a to již několik let-n.m výška 330.Roubované sazenice si už několik let najde i v chladnějším létě vždy svoje období kdy narostou krásné a chutné melouny.Velikost 4 až 8 kg
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.135 (?), 8.4.2013 12:21

No nevím, já jsem z Beskyd, cca 500m.n.m. a loni jsem měla vodní i cukrové melouny.Ty vodní jsem měla "sugar baby" jsou menší, ale děti skákaly 2m do výšky, když jsem rozkrájela náš vlastní meloun.Je na rostlině jen jeden, nebo dva, ostatní upadnou a je malý, ale o to hezčí  laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.2 (?), 2.3.2013 19:47

Bydlím v podkrušnohoří 330n.m.Několik let úspěšně pěstuji melouny, ale pouze roubavané a na netkané textilii.Pří ochlazení přikryji.Většinou dozrály všechny odrůdy, které se mi podařilo sehnat, nebo naroubovat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.128 (?), 2.3.2013 20:14

Mohu se zeptat, odkud z podkrušnohoří?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.2 (?), 2.3.2013 20:59

Nejde mi se sem přihlásit, tak se omlovám za anominitu.Jsem z Chomutova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika