Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Plodová zelenina > Nejchutnější rajčata

<< Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5...>   

Nejchutnější rajčata

Kutilo_pestitel (4) - xxx.xxx.194.161 (?), 2.4.2010 9:45
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Pěstuji zhruba dvacet odrůd, za roky zpět jsem vyzkoušel odrůd tak 40. Jednoznačně preferuji chuť a pokud možno i nehybridní původ odrůd a osobně nemusím cherry rajčata. Postupně jsem vyřadil víceméně všechny v ČR běžně nabízené odrůdy vyjma Stupického a od Sema keříčkových Karla a Šejk (ty nejsou chuťově nic moc, ale jsou VELMI plodné a tak vyplňují bez zabrání mnoha místa mezery chutných, ale mnohdy méně plodných či pozdnějších odrůd).

Doporučuji tyto: RED PEAR FRANCHI, Green Zebra, Kumato, OxHeart, Krymské černé - ty považuji za špičku; dále jsou tam různá jako Olivade, mnoho dalších podobných Green Zebře, tj. typu zebra, ale jde o přesevy a zdroje od známých v Německu, takže odrůdy přesně nevím.

Letos prvně přiřazuji další kumato typy a až na příští rok si schovávám semena kolekce tzv. duhových odrůd (tj. typ zebra) heirloom.

Samozřejmě jsem zkoušel různé bežně dostupné hybridy i nehybridy, ale nepřesvědčily mě. Měl jsem i profi roubované odrůdy ze Španělska a až na jednu byly hodně nechutné, přesně jako z obchodu, byť byly extrémně plodné...

Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

Nejchutnější rajčata

host - xxx.xxx.54.122 (?), 2.4.2010 12:56

Dobrý den. U nás bylo loni pořadí následovné: 1. Start F1; 2. Bejbino; 3. Tornádo. Třešňová Cherrola nic moc, navíc předloni skoro 100% plodů popraskalo. Jarek

Připojit reakci

Nejchutnější rajčata

host - xxx.xxx.191.158 (?), 2.4.2010 13:33
Cherrola je na praskání dosti náchylná. Bejbino u mne na 1. místě a Tornádo jsem po loňsku vypustil protože nerovnoměrně vyzrávalo, měklo a chuťově jalové. Mirek
Připojit reakci

Nejchutnější rajčata

Jiřina7 (881) - xxx.xxx.159.24 (?), 2.4.2010 15:27

Loni jsem zkoušela Šejk, hlavně proto, že obsahuje dvojnásobek lycopenu a je tudíž dvojnásobně zdravé /např. proti rakovině prostaty/. Chuťově bylo vyloženě ubohé, suché, na úrovni těch z obchodu. Navíc keříčková rajčata nemusím, protože se válí po zemi, brzy dostanou plíseň... Nedoporučuji. Raději si dáme dvojnásobné množství méně zdravých rajčat např. Stupického polního.  J

Připojit reakci

Nejchutnější rajčata

host - xxx.xxx.183.242 (?), 2.4.2010 22:43

S vychvalovaným Šejkem stejná zkušenost.

Připojit reakci

Nejchutnější rajčata

Kšely (207) - xxx.xxx.214.135 (?), 12.4.2010 10:54
No vidíte, nám Šejk chutná. I okolním sousedům, kterým rozdávám přebytky přísady. Ale je fakt, že jsme zkoušeli jen odrůdy běžně dostupné na trhu podle vlastností - tolerance k horšímu vodnímu režimu apod. V našich podmínkách Šejk žádá oporu pro značnou násadu plodů a třeba loni nám vcelku brzy odešel pro plíseň. Ale všem sousedům vydržel podstatně déle. Úplného favorita co do chuti nemám. Chutnalo mi nové Pollicino, na rozdíl od Bejbina má jemnou slupku. MH
Připojit reakci

Nejchutnější rajčata

mičurinec (3091) - xxx.xxx.93.15 (?), 12.4.2010 11:00

Pollicino mam az letos, jinak vsem chutnaji Spencer, vsechny odrudy mam volne v pude venku a zalevam je az kdyz se mi zrovna chce, takze mnoho vody nemaji, mnohdy jsou tam pukliny jaky je sucho... mne velmi chutna Green Zebra-zelene pruhovane, myslim, ze barevna rajcata zaziji u nas velky bům...

Připojit reakci

Nejchutnější rajčata

host - xxx.xxx.4.17 (?), 19.5.2010 18:56

Spencer je odrůda s výbornou rajskou chutí a pro nás patří mezi 3 nejlepší odrůdy. Na první místo řadíme žluté Goldkrone.

Připojit reakci

Nejchutnější rajčata

host - xxx.xxx.51.198 (?), 28.4.2010 21:02

Na sáčku se semeny Šejka píší - na kečupy.

Připojit reakci

Nejchutnější rajčata

Kšely (207) - xxx.xxx.214.135 (?), 28.4.2010 21:14
To sice píší, ale mimo jiné to znamená, že plod má méně šťávy, je sušší. Je vhodný třeba na saláty, na pizzu, prostě tam, kde je přílišná šťavnatost spíše nevýhodou. Ještě jsem v minulém příspěvku neuvedla, že Bejbina dorostla do délky nejméně tří metrů, záměrně nepíši výše, protože jsme potom upevnili tyče napříč a rajčata vedli naplocho. Vzdor lehké nákaze plísní plodila až do zámrazu a celkově byl výnos oproti jiným odrůdám obrovský, což také stojí za vzetí do úvahy. MH
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov2.8.2020
Včely vylézající ze země2.8.2020
Včely vylézající ze země2.8.2020
Čím krmit zakrslého králíka?24.7.2020
Dotazy na chov ryb24.7.2020
Čím krmit zakrslého králíka?24.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů