Nejchutnější rajčata



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?) 
12.6.2010 7:14
Neznám úrodnější odrůdu než je žlutá tyčková odrůda Ildi. Chuťově dobrá, má tenkou šlupku a je vynikající na pečení a zobání. Co dokáže vyprodukovat jedna rostlina je až nezkutečné.
Ildi
Ildi
detail
detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 142.117 (?), 12.6.2010 13:41

Mirku, už zase provokujete?:-) Mám letos také poprvé Ildi, ale teprve nasazuje na květy, jsem zvědavá, jak to dopadne.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 14.6.2010 0:35
Však jsem ji na základě Vašich loňských fotografií, pane Mirku, nasela. Velikostí jsme na tom stejně, zato Pollicina už začínají zrát. Zklamala mě Vilma svojí kyselostí a praskáním. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 14.6.2010 6:05
Dobré ráno, balkonová Vilma i Venus jsou spíše pro "okrasu" a první potěšení z brzy zrajících plodů, mají i docela tuhou slupku. Jsem zvědav co mi letos uzraje jako první, Pollicino zatím přešlo do "lesku" ale ještě se nevybarvuje. Přeji hezký den.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
K_R_T_E_K - (23) - 241.33 (?), 14.6.2010 18:03

Spíš bych je nechal zaležet. Nevím jestli jsou vhodná pro přímou konzumaci.

PS: dal bych jim tak 7 až 10 dní doma na misce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 4.7.2010 9:52
Chtěl bych se zeptat těch kdo pěstují Pollicino na jejich chuťový názor. Snědl jsem první plod ale moc mne nenadchl (možná ho nechat déle na keři), předpokládal jsem že bude sladší. Mělo rajčatovou chuť ale u "jednohubek" bych spíše ocenil i sladkost. Mirek
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 6.7.2010 13:43
.. další zkušenost s Pollicinem - praská, ve foliáku jsem ho vykopal a doma sklidil. Chtěl jsem ho nechat co nejdéle zda bude sladší ale začalo praskat. Přitom má pravidelnou zálivku a nezdá se mi že by dněšní bouřka "zahltila" vodou.
Pollicino dnes
Pollicino dnes
směs Pollicino, Bejbino, Venus, Ildi a Vilma
směs Pollicino, Bejbino, Venus, Ildi a Vilma
Černý princ - vypadá hrozně ale chutná výborně
Černý princ - vypadá hrozně ale chutná výborně
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 8.7.2010 16:31
Dobrý den. Nám Pollicina nepraskají, nepraskala ani loni Bejbina, ale chutí mě neomráčila. Loni měl soused také datlové koktejlovky, ale zcela jiné, sladké a masité. Odrůdu neví, protože je dostal. Teď jsme byli pár dní mimo, rajčata přezrála a jsou výrazně lepší než zpočátku zrání. Asi se na nich podepsala nepřízeň počasí jako na jahodách. Ty se mi zdály skoro celou sklizeň málo sladké. Voněly nádherně, úroda obrovská, ale chuť nic moc. Ještě bych ráda věděla, do jaké míry je citlivý Černý princ na plíseň. U nás na zahrádce masitá rajčata dlouho neobstojí. Na chalupě zato ošetření nepotřebují skoro nikdy, ale pěstovat je chci doma. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 8.7.2010 16:47

tak uz se venku rajcatka vybarvuji, no konecne.-)) jinak nasel jsem docela zajimavy clanek...    je to o silicich z tymianu proti tzv.vadnuti rajcat... zajimave

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 8.7.2010 17:12
Hezký slunný podvečer (jen pro zajímavost ráno bylo 10°C!) všem milovníkům rajčat. Ani vybarvenější Pollicino zatím nic moc, chuťově prázdné, uvidím jak bude mít chutnat ze země (toto je v květináči). Balkonová rajčata jsou již za "horizontem" a ustupují klasickým odrůdám (zpříjemnění jídelníčku a pro potěšení oka na jaře, nic víc). Co se týče masitých a keříčkových odrůd, tak ty jsem nepěstoval hóóóódně dlouho takže zkušenosti budou až letos. V době špatného počasí jsem všechna rajčata ošetřil Acrobatem a Ridomilem + výživa na list Fytovit. U odrůdy Kaspar F1 v květináči pozoruji hnědnutí špiček plodů (nedostatek vápníku) - ošetřil jsem rostlinu Wuxal Kalciem a zároveň i papriky (tam se to umí projevit též). Rajčata na zahradě už se konečně vzpamatovala a pak tedy mohu srovnávat, Černý princ je poloraná odrůda a zpočátku (oproti ostatním) shodil hodně květů, ale to dávám za vinu dešťům a chladnu. Mirek
Jsem zvědavý zda Wuxal Kalcium pomůže, ještě nikdy jsem ho nepoužil, včera poprvé.
Jsem zvědavý zda Wuxal Kalcium pomůže, ještě nikdy jsem ho nepoužil, včera poprvé.
Kaspar F1
Kaspar F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika