Nejchutnější rajčata



host - 239.131 (?)
16.4.2015 6:56

Green Zebra sadím tento rok prvý krát, ale Tigeerellu som mala minule, nič moc, ani chuťovo, boli mekké a praskali, tento rok ich nesadím. Ostatné som nemala.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 152.111 (?), 31.1.2014 15:46

Dávám za pravdu " Policcinoů je vynikající. Měla jsem jen obavu, zda něco ze semínem bude - lezly na svět dlouho!...u jiných odrůd už jsem měla rostlinky na přepikýrování a u Policcina nic. Nakonec jsem se začala hrabat v zemině a objevila naklíčená semínka... hurá a už to jelo. A byla vynikající chuti. Zase si je dám. Ale až v půli února.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.4.2010 11:37

Jestli jsou rajčata, z nichž berete semena hybridy, bude potomstvo nejdnotné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 12.4.2010 13:01
Já teda nevím, ale myslím si, že není důležité kde semínko leží ale kde roste a zraje. Předpokládám že i ty eFjedničky se množí téměř v laboratorních podmínkách a ne na poli. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.234 (?), 28.10.2011 22:07

Souhlasím na 100%!  Vysazuji kolem 500 sazenic ročně do foliovníků

a Bejbino F1 ze Semy dává nejvyšší výnos, skvělou chuť a značnou odolnost.

Ještě dnes 28.10 jsme otrhali pár kg v nevytápěném foliovníku. Papriky,

okurky, lilek, vše už zašlo, Bejbino ještě dozrává.

Rajčata Bejbino
Rajčata Bejbino
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.28 (?), 26.8.2014 16:35

Vyzkoušela jsem různé druhy, ale stále se vracím z 80% k Bejbinu, na zahradě mám vždy první ze sousedů zralé, nepraskají ani v deštích, jsou dle podmínek na prvních vijanech velikostí spíše střední, ani malé ani velké, výborná chuť a letos překvapilo oranžové Datlo od Semo, které bylo dárkem v časopise zahrádkář. Chutné, velká úroda, ozdoba salátů, milují malé děti, které jinak rajčata moc nechtějí jíst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 1.9.2014 16:20

Připojil bych se k tomu Datlu a opravdu nejsladší rajčátko které jsem letos jedl bylo Sweet Aperatif. Příští rok ho zkusím i doma. Měl jsem dlouhou pauzu v pěstování rajčat, tak už nejsem schopen srovnávat, ale v dobách minulých bylo podle mě nejlepší Sweet 100. Bejbino není špatné, dá se říct, že bojuje s Pollicinem o další ročník pěstování, ale Bibi ho letos v chuti předčí, i když má pevnější slupku a je menší. Z těch u nás nabízených "chuťovek" mám i Strillo F1, ale to jako jediné letos praská a nemá tu sladkost. Stejně jako Cherrolu už ho nebudu sít. Z větších rajčat vede Zlatava nad Stupickým (to mám po snad 20 letech znovu vysazené. Necítím rozdíl mezi Start a Stupické, Tipo je základ na lečo, chuť mu dají ta drobná, a těsně před dovařením (když si nestihnu odebrat) ji srazí vajíčka.  Na bifteková si musím zvyknout, zatím když je dostanu, končí ve výrobcích. Asi zkusím odrůdu Hugo, mohla by tu být, dík šlechtění, víc doma než zahraniční odrůdy a snad dozraje. RAF vloni nedozrál. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LoGa - (26) - 86.166 (?), 15.4.2015 23:48

Jak byste ohodnotili následující odrůdy?

- Uragán F1

- Marmande

- Green Zebra, Green sausage, 

- White Tomesol, White Beauty

- Tigerella

- Black Krim, Black from Tula?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.131 (?), 16.4.2015 6:56

Green Zebra sadím tento rok prvý krát, ale Tigeerellu som mala minule, nič moc, ani chuťovo, boli mekké a praskali, tento rok ich nesadím. Ostatné som nemala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 16.4.2015 7:31

Green Zebra mi chutná, narozdíl od Tigerelly, ale je fakt, ze Tigerella se musi utrhnout, kdyz ma jeste zelene pruhy, pokud ne je pak chut mdla, mazlava a nevyrazná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.152 (?), 30.1.2016 23:30

Green Zebra mala u všetkých veľký úspech, no i u nej je vhodné plody oberať radšej včas, popr. ich i mierne podtrhnúť a nenechať prezrieť. Tigerella nás nenadchla, bola málo odolná, chuť nevýrazná a múčna, aróma skoro neciteľná.

Tie spomenuté čierne, resp. hnedé odrody nám takisto nesadli - boli príliš vodnaté, praskali (tenká šupka) a rastliny veľmi rýchle devastovala hrdza a pleseň. Do pretlakov a výrobkov celkom ušli, no ich tmavá farba v spracovávanej zmesi odpudzovala, a to najmä starších, i keď sa po chvíli varenia stratila. Na konzum boli najlepšie odtrhnuté ešte pred dozretím a vychladené v chladničke, inak boli veľmi fádne a akoby mazľavé. Chuť bola taká, akoby nijaká - chýbal podstatne väčší kontrast medzi cukrami a kyselinkami. Takisto nám u nich chýbala výraznejšia aróma...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika