Nejchutnější rajčata



host - 243.172 (?)
5.1.2018 8:43

Tigerella - chutově nevýrazné,

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 243.172 (?), 5.1.2018 8:43

Tigerella - chutově nevýrazné,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.12 (?), 1.4.2010 11:20

Dobrý den. U nás vedou Bejbino a Golden Krone, také mají nejlepší zdravotní stav. Irena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 159.24 (?), 2.4.2010 0:01
Letos zkouším mimo jiné osvědčené odrůdy novinku Pollicino F1, dle referencí vypadá nadějně. J
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kutilo_pestitel - (4) - 194.161 (?), 2.4.2010 9:45

Pěstuji zhruba dvacet odrůd, za roky zpět jsem vyzkoušel odrůd tak 40. Jednoznačně preferuji chuť a pokud možno i nehybridní původ odrůd a osobně nemusím cherry rajčata. Postupně jsem vyřadil víceméně všechny v ČR běžně nabízené odrůdy vyjma Stupického a od Sema keříčkových Karla a Šejk (ty nejsou chuťově nic moc, ale jsou VELMI plodné a tak vyplňují bez zabrání mnoha místa mezery chutných, ale mnohdy méně plodných či pozdnějších odrůd).

Doporučuji tyto: RED PEAR FRANCHI, Green Zebra, Kumato, OxHeart, Krymské černé - ty považuji za špičku; dále jsou tam různá jako Olivade, mnoho dalších podobných Green Zebře, tj. typu zebra, ale jde o přesevy a zdroje od známých v Německu, takže odrůdy přesně nevím.

Letos prvně přiřazuji další kumato typy a až na příští rok si schovávám semena kolekce tzv. duhových odrůd (tj. typ zebra) heirloom.

Samozřejmě jsem zkoušel různé bežně dostupné hybridy i nehybridy, ale nepřesvědčily mě. Měl jsem i profi roubované odrůdy ze Španělska a až na jednu byly hodně nechutné, přesně jako z obchodu, byť byly extrémně plodné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.122 (?), 2.4.2010 12:56

Dobrý den. U nás bylo loni pořadí následovné: 1. Start F1; 2. Bejbino; 3. Tornádo. Třešňová Cherrola nic moc, navíc předloni skoro 100% plodů popraskalo. Jarek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.158 (?), 2.4.2010 13:33
Cherrola je na praskání dosti náchylná. Bejbino u mne na 1. místě a Tornádo jsem po loňsku vypustil protože nerovnoměrně vyzrávalo, měklo a chuťově jalové. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 159.24 (?), 2.4.2010 15:27

Loni jsem zkoušela Šejk, hlavně proto, že obsahuje dvojnásobek lycopenu a je tudíž dvojnásobně zdravé /např. proti rakovině prostaty/. Chuťově bylo vyloženě ubohé, suché, na úrovni těch z obchodu. Navíc keříčková rajčata nemusím, protože se válí po zemi, brzy dostanou plíseň... Nedoporučuji. Raději si dáme dvojnásobné množství méně zdravých rajčat např. Stupického polního.  J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 2.4.2010 22:43

S vychvalovaným Šejkem stejná zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 12.4.2010 10:54
No vidíte, nám Šejk chutná. I okolním sousedům, kterým rozdávám přebytky přísady. Ale je fakt, že jsme zkoušeli jen odrůdy běžně dostupné na trhu podle vlastností - tolerance k horšímu vodnímu režimu apod. V našich podmínkách Šejk žádá oporu pro značnou násadu plodů a třeba loni nám vcelku brzy odešel pro plíseň. Ale všem sousedům vydržel podstatně déle. Úplného favorita co do chuti nemám. Chutnalo mi nové Pollicino, na rozdíl od Bejbina má jemnou slupku. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 12.4.2010 11:00

Pollicino mam az letos, jinak vsem chutnaji Spencer, vsechny odrudy mam volne v pude venku a zalevam je az kdyz se mi zrovna chce, takze mnoho vody nemaji, mnohdy jsou tam pukliny jaky je sucho... mne velmi chutna Green Zebra-zelene pruhovane, myslim, ze barevna rajcata zaziji u nas velky bům...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika