Mšice zrušit



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?)
12.7.2021 22:56

Ano, je to tak: ani "nejmodernější věda" není záruka, stále máme spoustu věcí, které ani ona neví, a stále platí některá moudra našich předků. Mám s tím také své zkušenosti. A tak přijímám a odmítám rizika podle své intuice, kterou se ale snažim podepřít pochopením toho, jak co funguje. A taky narážím na to, že to ověřování už je na jednoho moc, i když internet ho dost ulehčuje. A proto taky někdy páchám hovadiny. Jen už je neberu jako osobní porážku, protože jsem pochopil, že je to normální.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 91.196 (?), 10.7.2021 11:22

243.114-já bych mohl ptákovinou nazvat Vámi ražené názory, ale jsem dalek toho tak je pojmenovat-lepší?...Nejsme svatí, jsme lidéwink. Taky se snažím vypěstovat co nejvíce kvalitní, zdravé zeleniny a ovoce za vynaložení co nejmenších vkladů-finančních, pracovních a časových, zároveň bez devastačních vlivů na Přírodu. Jenže ono to člověka pohlcuje, jako pověstná díra s barvou bílou nejtmavšího odstínu, jsem její neoddělitelnou součástí-té Přírodycheeky. Ano, říká se: Důvěřuj, ale prověřuj. Jenže jak mám v amatérských podmínkách prozkoumat přípravek-zda je zdravotně nezávadný, jak mám zjistit, jestli konkrétní např. vakcína nenadělá víc škody, než prodělání nemoci?...Babské rady? Syn není zdráv, dlouhé roky se mu tvořily nepěkné, bolestivé mokvající rány na kůži-těch antib., a kortikoidy obsahujících mastí bez výrazně dobrých účinkůfrown. Lékař se s pokorou vrátil cca o 100 roků zpět a navrhl přikládat obklady ze silného černého čaje-stal se zázrak, tu letitou hrůzu připomínají už jen mizející, blednoucí a zmenšující se jizvylaugh!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 10.7.2021 12:26

Můj názor je, použít chemii hned při prvních příznacích napadení, kdy je do sklizně ještě daleko a ochrannou lhůtu překročíte několikrát. Oleji a saponáty nic nevyřešíte. Buď se na to vykašlete (tak proč to ale sázíte), nebo nakonec stejně chemii použijete v době sklizně toho, co přečkalo mšice, olej a saponát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 10.7.2021 13:07

JAR úspěšně zrušil mšice. Soudím, dle jejich stavu. Včera zelené, dneska hnědé...

Paprička zatím žije. Těch mšic tam bylo přemnoženo. Celá rostlina byla jimy doslova obalena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 10.7.2021 17:46

Jinak dodávám, že si úspěšně pěstuji na mšice škvory. Začínám je vídati čím dál častěji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 12.7.2021 22:56

Ano, je to tak: ani "nejmodernější věda" není záruka, stále máme spoustu věcí, které ani ona neví, a stále platí některá moudra našich předků. Mám s tím také své zkušenosti. A tak přijímám a odmítám rizika podle své intuice, kterou se ale snažim podepřít pochopením toho, jak co funguje. A taky narážím na to, že to ověřování už je na jednoho moc, i když internet ho dost ulehčuje. A proto taky někdy páchám hovadiny. Jen už je neberu jako osobní porážku, protože jsem pochopil, že je to normální.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.98 (?), 13.7.2021 9:01

Na mšice je nejlepší vývar z tabáku - 30g tabáku na půl litru vody, hodinku vařit na mírným plameni a pak naředit 1:1 do rozprašovače. Nemají šanci přežít, je to silný jed, ale rychle vytikává na rostlině. Proto používat večer, kdy nehrozí, že to pozabíjí i užitečný hmyzáky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.103 (?), 13.7.2021 10:24

Super, příští rok zakládám varnu! =)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika