Mšice na paprikách



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 147.36 (?) 
2.8.2010 17:59

Vyzkoušela jsem ledaco, mýdlovou vodu, kopřivovou vodu, trochu mšice vydýmit - ale spíše to odnesly listy rajčat a paprik. Nakonec mi pomohla slunéčka sedmitečná. Konečně se na paprikách ve skleníku neobjevují nové a nové mšice. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 3.8.2010 22:40

Letos mám mšic plný skleník, listy na paprikách jsou jich plné, slunéčka taky sbírám, ale je jich málo a nestačí mšice likvidovat, tabák nepomohl, E

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Felima - (29) - 151.38 (?), 4.8.2010 5:42

Také jsem si jich kdysi užila.Mšice si ve skleníku pěstují mravenci.Od té doby co používám nástrahy na mravence se mšice ve skleníku nevyskytují.Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 4.8.2010 6:24

Vím, že to sem nepatří, ale můžete mi prosím napsat, jaké nástrahy na mravence používáte? Já jsem tam dala solární "odpuzovač" mravenců, ale ti si ve foliáčku vesele lebedí dál a dokonce bych řekla, že ten slavný odpuzovač má nějakou zvláštní přitažlivost na slimáky. Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Felima - (29) - 151.38 (?), 5.8.2010 6:13

Letos jsem použila Biolit.Prodávají se různé malé krabičky, odkud si mravenci zanáší do hnízda nástrahu, která je časem vyhubí.Ale letos už to nemá smysl.A také je důležitá občasná kontrola listů a při prvním výskytu mšic zasáhnout.Když už je silné napadení, těžko se likviduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 5.8.2010 10:36

Tak jo, dík. Příště zahájím tažení proti mravencům dřív.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.23 (?), 6.7.2017 16:45

Tabákový výluh proti mšicím (je bio a hlavně velmi účinný).

Osobně vyzkoušeno nejen na paprikách, ale i na dalších rostlinách.

150g tabáku rozmícháme ve 3 litrech vody, za občasného míchání vaříme pod pokličkou nejméně 1 hodinu.

Po uvaření nám zbyde zhruba 2,5 litru tmavě hnědé zapáchající tekutiny, kterou přecedíme přes jemné sítko (punčochu, gázu, prostěradlo).
Tímto výluhem naplníme postřikovač a rozředíme 1:1 a stříkáme na zasažená místa mčicemi. Při většim napadení rostliny papriky je lepší použít 100% koncentrovaný roztok, účinek bude rychlejší.
TIP: Do výluhu přidejte kapku jaru (vůči rostlinám nešetrné). Šetrnější metoda může být rozvařený nastrouhaný plod kaštanu, nebo mydlice lékařské, co by smáčedla (Smáčecí přípravky – povrchově a kapilárně účinné látky mající značnou smáčivost, schopnost ve formě vodných roztoků vytvářet souvislou tenkou kapalinovou vrstvu na hydrofobním povrchu tuhých hmot a rychle pronikat do pórů látek. Účinnou chemickou složkou smáčedel jsou některé saponáty.) Způsobují tedy lepší přilnavost snížením povrchového napětí kapaliny a delší působení na listu po postřiku.

V tabáku je obsažen pyridinový alkaloid, který je pro listožravý hmyz toxický. Stačí si tedy jen připravit tabákový výluh a stříkat postižená místa mšicemi (listy, stonky). Během 2 dnů po aplikaci jsou mšice minulostí! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.3 (?), 6.7.2017 18:44

nevim proc to tak prozivate   postrikam chemicky Mospalantem a mam pokoj na dlouhou dobu takove pripravky prirodi jsem vyskousel nekolik ucinkuji  ale jen chvili msice se po nekolika dnech vratily

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.231 (?), 6.7.2017 22:45

Potvrzuji Mospilan. Manželka mi z režie potvrzuje jeho účinost. Jen na růže se za čas ty mrchy vrací. Zdraví Milda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 235.107 (?), 7.7.2017 3:42

Také máme vyzkoušený Mospilan, vždy mšice spolehlivě likviduje. Letos se ale zatím žádná mšice na paprikách neobjevila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika