Mšice na paprikách



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?) 
12.6.2009 14:14

Máte recht, Pirimor je opět v prodeji a je to opravdu 1.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 16.131 (?), 15.6.2009 12:05

Dobry den

Ja nevim jestli to mam taky ale na listkach paprik jsem obevila malicke bile nevim jestli to jsou msice bylo jich moc po hromade ale snad jsem je vsechny odstranila nevim dekuji Pavlina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 195.248 (?), 6.7.2017 14:11

Dobrý den, jestli se to nehýbalo mokl to být spadaný pyl z květů, při přítomnosti mšic vidíte na listech sladkou lepkavou tekutinu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 18.6.2009 11:07

Pirimor je na mšice výborný, ale na paprikách bývá často mšice řešetláková, na kterou neúčinkuje. Raději Calypso, Mospilan nebo Talstar(ten ne za horka, účinkuje max do 25°C)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kesha - (2) - 236.193 (?), 26.8.2011 12:15

Dobrý den,

už rok pěstuji papričky - feferonky, Capsicum Annum. Letos jsem si v zahradnictví koupila nový kousek do sbírky a bohužel jsem si nevšimla, že je zřejmě napadená mšicí. Samozřejmě se mšice rozšířili i na ostatní rostlinky a nyní je mám silně napadené tímto parazitem. Nikdy předtím jsem tento problém neřešila a tak netuším, jak s nimi naložit. Papričky pěstuji v bytě v květináčích, takže se chemie obávám. Navíc jsou to feferonky, které se konzumují... proto mám z využití těchto přípravků obavy a netuším ani, jaký nejvhodnější zvolit. Budu velice vděčná za každou radu či pomoc, obzvláště bude-li účinná :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 26.8.2011 12:27
Zaneste papričky do vany a dejte jim pořádnou sprchu pokuste se osprchovat každý list, nebojte se budou vypadat jako zvadlé ale zase se dají dohromady, já tak likviduji mšice na paprikách ve skleníku, dělám to večer papriky leží na zemi a ráno jsou v pohodě.Ale chce to opravdu silný proud ale dejte pozor ať je zase nepolámete.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kesha - (2) - 236.193 (?), 26.8.2011 18:23

Tohle bylo první co mi napadlo jak to řešit... to už mají feferonky cca 3x za sebou. U masážní sprch. hlavice jsem zapnula nejsilnější proud a už to jelo. Ovšem rostlinám se ulevilo jen na chvíli - po sprše mšice skutečně jakoby zmizí, a za chvíli, resp. po pár dnech jsou zpět. Ale zkusím to opět, co nejdůkladněji a snad uspěji :) Každopádně, kdyby nebylo zbytí a musela bych skutečně využít chemických prostředků,  jaké by byli za těchto okolností nejvhodnější? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 26.8.2011 20:37
Zkuste PIRIMOR já používám Mospilan na veškerý savý hmyz.Podívejte se na ochranou lhůtu papričky oberte a postříkejte.Zkuste si tady projít vlákno najdete zase jinou radu.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.74 (?), 30.1.2016 12:51

afrikán ne. na něm si taky pochutnávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.67 (?), 14.7.2009 0:11

Nevite někdo jestli mam jeste vubec šanci se zbavit jeste msic na paprikach ve skleniku kdyz uz jsu tak premnozene ze listy me zloutnou a padaji a jsou ty listy uz takove nacernale asi od trusu msic nebo nevim.

Pri pocatku vyskytu msic na paprikach jsem zkousela vykurovat sklenik tabakem, castecne jsem byla uspesna ale odolni jedinci zustali a znovu se namnozili a tak jsem znova je vykourila, opet jen castecny uspech. Nasledne jsem pouzila postrik karate na ktery msice vubec nereagovali, spis me pripadalo ze se jim ten postrik libi. Msice se mnozili dal a dal... Ted naposled jsem zkusila jeste postrik Pirimor a opet zcela bez uspechu.

Prosim, nema nekdo s timto zkusenosti?Uz jsem bezradna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika