Mšice na paprikách



vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 235.107 (?)
7.7.2017 3:42

Také máme vyzkoušený Mospilan, vždy mšice spolehlivě likviduje. Letos se ale zatím žádná mšice na paprikách neobjevila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 147.36 (?), 2.8.2010 17:59

Vyzkoušela jsem ledaco, mýdlovou vodu, kopřivovou vodu, trochu mšice vydýmit - ale spíše to odnesly listy rajčat a paprik. Nakonec mi pomohla slunéčka sedmitečná. Konečně se na paprikách ve skleníku neobjevují nové a nové mšice. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 3.8.2010 22:40

Letos mám mšic plný skleník, listy na paprikách jsou jich plné, slunéčka taky sbírám, ale je jich málo a nestačí mšice likvidovat, tabák nepomohl, E

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Felima - (29) - 151.38 (?), 4.8.2010 5:42

Také jsem si jich kdysi užila.Mšice si ve skleníku pěstují mravenci.Od té doby co používám nástrahy na mravence se mšice ve skleníku nevyskytují.Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 4.8.2010 6:24

Vím, že to sem nepatří, ale můžete mi prosím napsat, jaké nástrahy na mravence používáte? Já jsem tam dala solární "odpuzovač" mravenců, ale ti si ve foliáčku vesele lebedí dál a dokonce bych řekla, že ten slavný odpuzovač má nějakou zvláštní přitažlivost na slimáky. Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Felima - (29) - 151.38 (?), 5.8.2010 6:13

Letos jsem použila Biolit.Prodávají se různé malé krabičky, odkud si mravenci zanáší do hnízda nástrahu, která je časem vyhubí.Ale letos už to nemá smysl.A také je důležitá občasná kontrola listů a při prvním výskytu mšic zasáhnout.Když už je silné napadení, těžko se likviduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 5.8.2010 10:36

Tak jo, dík. Příště zahájím tažení proti mravencům dřív.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.23 (?), 6.7.2017 16:45

Tabákový výluh proti mšicím (je bio a hlavně velmi účinný).

Osobně vyzkoušeno nejen na paprikách, ale i na dalších rostlinách.

150g tabáku rozmícháme ve 3 litrech vody, za občasného míchání vaříme pod pokličkou nejméně 1 hodinu.

Po uvaření nám zbyde zhruba 2,5 litru tmavě hnědé zapáchající tekutiny, kterou přecedíme přes jemné sítko (punčochu, gázu, prostěradlo).
Tímto výluhem naplníme postřikovač a rozředíme 1:1 a stříkáme na zasažená místa mčicemi. Při většim napadení rostliny papriky je lepší použít 100% koncentrovaný roztok, účinek bude rychlejší.
TIP: Do výluhu přidejte kapku jaru (vůči rostlinám nešetrné). Šetrnější metoda může být rozvařený nastrouhaný plod kaštanu, nebo mydlice lékařské, co by smáčedla (Smáčecí přípravky – povrchově a kapilárně účinné látky mající značnou smáčivost, schopnost ve formě vodných roztoků vytvářet souvislou tenkou kapalinovou vrstvu na hydrofobním povrchu tuhých hmot a rychle pronikat do pórů látek. Účinnou chemickou složkou smáčedel jsou některé saponáty.) Způsobují tedy lepší přilnavost snížením povrchového napětí kapaliny a delší působení na listu po postřiku.

V tabáku je obsažen pyridinový alkaloid, který je pro listožravý hmyz toxický. Stačí si tedy jen připravit tabákový výluh a stříkat postižená místa mšicemi (listy, stonky). Během 2 dnů po aplikaci jsou mšice minulostí! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.3 (?), 6.7.2017 18:44

nevim proc to tak prozivate   postrikam chemicky Mospalantem a mam pokoj na dlouhou dobu takove pripravky prirodi jsem vyskousel nekolik ucinkuji  ale jen chvili msice se po nekolika dnech vratily

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.231 (?), 6.7.2017 22:45

Potvrzuji Mospilan. Manželka mi z režie potvrzuje jeho účinost. Jen na růže se za čas ty mrchy vrací. Zdraví Milda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 235.107 (?), 7.7.2017 3:42

Také máme vyzkoušený Mospilan, vždy mšice spolehlivě likviduje. Letos se ale zatím žádná mšice na paprikách neobjevila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika