Mohu již přenést do skleníku?



host - 113.229 (?)
14.4.2023 7:45

Vážený pane Milane HP, podle toho, co jste opět "vyplodil" se s Vámi nadále nebudu zabývat a vyvracet Vaše nesmysly, protože stejně si myslíte, že útočím na Vaši osobu a ne na to, co píšete. Toto je poslední příspěvek na tomto foru asi na dlouho, raději chodím na fóra, kde nemusím vysvětlovat základní fyzikální zákony. 
Je vidět, že skleník nemáte, protože jinak by jste nemohl napsat větu" Kdežto ve skleníku je ohříván vzduch a od něj se teprve ohřívá půda, protože značnou část energie slunečního záření zachytává sklo. Od něj se pak ohřívá vzduch.  Což znamená pomalejší předávání tepla půdě. Tuto větu považuji za totálně nesmyslnou, podobně jako nechápete, že sklo ve skleníku částečně brání vychládání v noci atd atd..
Chápu, že Vy, pan PP a mnozí další pěstují svoje plodiny v horších podmínkách, než jsou ty moje, ale Vaše závěry vlastně mluví o tom, že skleníky jsou prakticky zbytečné, že v nich jsou podobné teploty jako venku. S tímto zásadně nesouhlasím, protože moje dlouholeté zkušenosti ze zelinářského podniku, kde pracuji 30 let, i z mé vlastní zahrady svědčí o něčem jiném. Pokud budete namítat, že můj skleník je u zdi, musím upozornit, že mám tři skleníčky a jen jeden je u zdi. Kromě toho, i ten u zdi je orientován na jihovýchod a od 15 hodin na něj slunce vůbec nesvítí, takže podle Vaší logiky by musel vychládat podstatně víc.

bred_ik 

 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 13.4.2023 15:03

pro diskutéra pod číslem 42.104: prosím, pokud píšete něco mně a chcete mě oslovit, pište pane Waltře. Jiný způsob oslovení je nezdvořilý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 13.4.2023 15:50

28.103, tj. zakladatel vlákna neuvedl, kde svůj skleník provozuje. Že na většině obydleného území Čr, v průměrně velkém, na vhodném místě zahrady umístněném skleníku už s velkou pravděpodobností nedojde ke zničení rostlin mrazem, je jasné většině zkušených pěstitelů. P.S.:Ale že nám krásně prší? Už to bylo třeba, budou i lépe srůstat rouby... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 13.4.2023 16:00

Na okurky může být ve skleníku na Vysočině zima. Nezničí je mráz, ale dlouhodbé nízké teploty, dochází k tomu někdy i v květnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 13.4.2023 15:40

o tom, kdo je zlý člověk, kdo chce škodit a dehonestovat jiné názory, nazývat ostatní lháři a podobně, o tom nechť si udělá názor každý čtenář diskuzí osobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 13.4.2023 16:21

Pokud nemáte ve skleníku topeni, nemůžete tam nic sázet. Mít tam topeni, znamená mít na to peníze.Když je venku -2 je ve skleníku v 6 h ráno taky -2. Takové řeči že ve skleníku v zimě ani nemrzne, protože tam je sypká zem a venku mrzne protože se to nedá ukopnout.Tak to je tím, že suchá zem se neslepi. Děla to voda. Ve skleníku neprší. Partička nepartčka, chce to pokoru a nemyslet si že všechno vím 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.142 (?), 13.4.2023 17:05

Tak naposledy. Ta partička registrovaných tady se internetově a někdo i osobně zná. Víme přibližně co kdo a kde pěstuje. Takže když třeba pan W. napíše, že sází do skleníku cosi a co my na to, jednak z nás tím nedělá osly, že my to ještě nesázíme, druhak víme kde asi zahrádkaří a dokážem si to dát do souvislosti. Když se ale vyskytne kolemjdoucí superman který má jako nick kousek IP adresy, o němž zhola nic nevíme a začne všechny poučovat co a jak, ZCELA bez ohledu na to kde kdo zahrádkaří, pak je na místě ostražitost. A když ještě kolem sebe začne mlátit vygooglovanými daty a zpochybňuje naše doma naměřené ůdaje, je věc zcela jasná, google-inženýr. Já jsem se taky jednou nechal přesvědčit od kolegyně, abych ty papriky začátkem dubna do skleníku dal, že už je vyhřátý. Zmrzly na prach. Mimochodem, já jsem nikoho od přenášení sadby do skleníku neodrazoval, jen jsem upozornil, že nízké teploty teplomilným zeleninám nesvědčí. Takže nevážený a nemilý kdosi, loučím se s pozdravem vlezte mi na záda. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 13.4.2023 21:51

yeslaugh

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 13.4.2023 21:46

Řekněme, že je to úvaha. Teoretická. Údaje ČHMÚ jsou podobné předpovědím počasí pro, řekněme, celý kraj. Spoléháte na takovou předpověď? Každá zahrada má své individuální rysy, které tyto faktory ovlivňují. Chcete to popřít? Čili zahradník by měl vycházet z vlastních měření. Když se nad tím zamyslíte, dává vám to smysl?

Proč bych já měl mít potvrzeno exaktními údaji, když nesouhlasím s vaším odhadem teploty půdy ve sklenících. Odhad proti odhadu, ne? A nikdy jsem netvrdil, že teplota bude ve skleníku automaticky nižší. Naopak, psal jsem, že bude vyšší, ale o méně než odhadujete vy. A za určitých okolností, hlavně počasí, slunečném či nikoliv, může být i nižší. Psal jsem, že venku za slunečného počasí je půda ohřívaná slunečním zářením přímo. Kdežto ve skleníku je ohříván vzduch a od něj se teprve ohřívá půda, protože značnou část energie slunečního záření zachytává sklo. Od něj se pak ohřívá vzduch.  Což znamená pomalejší předávání tepla půdě. A zase jsme u těch místních podmínek. Poloha skleníku, jeho konstrukce (tepelné mosty), poloha zahrady, blízké stromy či budovy, atd., to všechno ovlivňuje dávku energie, kterou daný skleník obdrží (a udrží). Chcete to popřít?

Psal jsem také, že časový poměr mezi trváním venkovních nízkých nočních teplot a vyšších denních teplot třeba i se slunečním svitem také ovlivňuje ohřívání a vychládání půdy nejen venku, ale i ve skleníku. Chcete i toto popřít?

Vy jste si dost pozorně nepřečetl to, co jsem napsal, a vkládáte mi do klávesnice závěry, které jsem nikdy nenapsal. O tom, že byste tu úvahu promyslel hlouběji ani nemluvím. Hledáte hůl, kterou lze psa bít. Jenže si ji spíš vymýšlíte. Zkuste najít fyzikální či logickou chybu. Případně změřit teplotu půdy v nějakém konkrétním nevytápěném skleníku či ještě lépe několika. Bude-li průměr nad 16°C v hloubce 10 cm, uznám, že se mýlím. 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.229 (?), 14.4.2023 7:45

Vážený pane Milane HP, podle toho, co jste opět "vyplodil" se s Vámi nadále nebudu zabývat a vyvracet Vaše nesmysly, protože stejně si myslíte, že útočím na Vaši osobu a ne na to, co píšete. Toto je poslední příspěvek na tomto foru asi na dlouho, raději chodím na fóra, kde nemusím vysvětlovat základní fyzikální zákony. 
Je vidět, že skleník nemáte, protože jinak by jste nemohl napsat větu" Kdežto ve skleníku je ohříván vzduch a od něj se teprve ohřívá půda, protože značnou část energie slunečního záření zachytává sklo. Od něj se pak ohřívá vzduch.  Což znamená pomalejší předávání tepla půdě. Tuto větu považuji za totálně nesmyslnou, podobně jako nechápete, že sklo ve skleníku částečně brání vychládání v noci atd atd..
Chápu, že Vy, pan PP a mnozí další pěstují svoje plodiny v horších podmínkách, než jsou ty moje, ale Vaše závěry vlastně mluví o tom, že skleníky jsou prakticky zbytečné, že v nich jsou podobné teploty jako venku. S tímto zásadně nesouhlasím, protože moje dlouholeté zkušenosti ze zelinářského podniku, kde pracuji 30 let, i z mé vlastní zahrady svědčí o něčem jiném. Pokud budete namítat, že můj skleník je u zdi, musím upozornit, že mám tři skleníčky a jen jeden je u zdi. Kromě toho, i ten u zdi je orientován na jihovýchod a od 15 hodin na něj slunce vůbec nesvítí, takže podle Vaší logiky by musel vychládat podstatně víc.

bred_ik 

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.162 (?), 14.4.2023 9:07

Jen jednu připomínku. Již několik let pěstuje Eva T. raná rajčata ve skleníku. Myslím, že její příspěvky a zkušenosti by se daly dohledat i zde na Zahrada.cz. Momentálně zde nediskutuje, ale jak to u ní vypadá je možno najít na Facebooku ve skupině Pěstování rajčat. Pochopitelně už má delší dobu rajčata umístěná ve skleníku a mám dojem, že už nějaké sklízí. Asi třikrát jsem u ní byl, ale o skleník jsem se zvlášť nezajímal, protože skleník nebudu nikdy mít. Kdybych ho měl popsat. tak ze dvou stran je zasazen do terénu a nemá skla. Jistě to je také jedna z pozitivních věcí a také možnost přitápění. Ten skleník má pár metrů od obytných místností a pěstování se věnuje opravdu svědomitě. Možná jsem to popsal nepřesně, ale třeba se Eva T. ozve a všechno upřesní. Pochopitelně, každý má jiné podmínky, ale vždy se dá něco co druhý dělá využít.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika