Melounoviště 2011



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Zelenáč Kenny - (29) - 145.188 (?) 
8.2.2011 20:04
Dobrý deň, už niaky čas sa nik neozval a tak som sa rozhodol, že spríjemním čitateľom "zážitok" a tak vám ukážem môj vlastnoručne vyrobený nožíček na vrúbľovanie. Vystrúhal som ho z drievka (smrekového) nožom a na rúčku som upevnil žiletku. A naozaj to funguje! A poprosím o odpovede na otázky čo som sa pítal v predošlom príspevku, ak viete, a ak nie ale aspoň niektoré, budem rád keď o tom napíšete. Prajem pekný deň. Michal
Moj nožík na vrúbľovanie
Moj nožík na vrúbľovanie
Moj nožík na vrúbľovanie (pohľad z hora)
Moj nožík na vrúbľovanie (pohľad z hora)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 8.2.2011 20:53
roubuje se na tykev fíkolistou ale co by to udelalo na dýni?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zelenáč Kenny - (29) - 140.21 (?), 9.2.2011 17:29
Dobrý deň prajem všetkým, no napadlo ma, že čo je tá téma "Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?" že keď je tá rastlina tak mohutná, asi má aj veľké a silné korene, takže by sa hádam dala použiť ako podnož na vrúbľovanie, pravdaže kvôli rastu, nech narastie rastlinka veeeeľká a nech dokáže živiť plody :D A ešte ma napadlo, keď by som aj zohnal semienka tej rastlinky, lenže keď je tých semienok len sedem (citrullus lanatus janosik-tie moje semienka čo mám), tak by som potreboval vedieť spôsob vrúbľovania najvhodnejší, nech to za tu námahu stojí a nech mám rastlinky všetky prijaté ;) Ešte rozmýšľam, ako tie semienka zasadiť nech vyrastú všetky (predsa len je nejaký spôsob na zúspešnejšenie toho, aby vyklíčili. No tak teda pekný zvyšok dňa prajem, dúfam, že sa čoskoro ozve nejaký skúsený "melounář" (netuším ako je to po Slovensky, prepáčte :D) Michal
Citrullus Lanatus Janosik
Citrullus Lanatus Janosik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 9.2.2011 17:39
Pročtěte si starší diskuze Melounoviště 20xx, diskuze o roubování melounů a okurek a hlavně zakupte semena tykví které jsou na roubování určeny. V diskuzích máte postupy, fotky, videa, i názory který postup se komu jeví jako nejvhodnější. Kupte si taky ty nejlevnější semena melounů (např. Sugar Baby, jsou taky skoré) a zkoušejte si roubování na nich. Ať se Vám daří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 9.2.2011 17:45

Roubuje se na tykev fíkolistou ale co by to udelalo na dýni? Nejaka reakce? ;)) jde to vubec?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zelenáč Kenny - (29) - 140.21 (?), 9.2.2011 17:50
Ďakujem za radu, snáď sa mi podarí zohnať tie semienka, nikde v obchodoch som ich nevidel... tak isto som nikde nevidel tie tekvice na to určené, ale skúsim ešte pobehať po niektorých obchodoch, kde by to mohlo byť. A ďakujem aj za veľmi skoré ozvanie, tak dúfam, že sa ľudia budú pridávať do tejto témy, a tiež že tu budú dávať fotôčky :) no tak zatiaľ je to odo mňa asi všetko, všetkým ďakujem za rady. A to z tým či to ide (koment od julius novosad) to asi bude musieť odpovedať niaky odborník... možno by som vedel aj ja ale niesom si istý či som pochopil otázku :-) Michal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.2.2011 18:47

pekny vecer, chtel jsem se zeptat, zda jste pocitili vyhody roubovani u melounu na tykev fikolistou cv., u okurek nam to neprislo nikterak vyhodne(hadovky) tak ta hl.vyhoda je v ranosti? díky moc (roubovane i neroubovane u nas plodily stejne a i ve stejnou dobu) takze by me zajimalo co melouny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 9.2.2011 19:56

Výhoda roubování se projeví zvláště v méně ideálních podmínkách. Z roubovaného melounu mi narostl porost 3X3m, to je několikrát větší plocha než u neroubovaného v našich podmínkách. Neroubované hadovky bych již do skleníku nechtěla, jedna roubovaná stačí zásobit celou širokou rodinu. U hadovek ve skleníku je výhoda hlavně  v odolnosti proti vadnutí okurek. Roubovaná rostlina díky mohutnému kořenovému systému lépe roste než neroubovaná. Melouny na polích vadnutím asi netrpí? V ranosti rozdíl nevidím.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.2.2011 20:16

diky Jirinko, melouny u nas narostly(neroubovane) tak 1,5 x 1,5 ale plodily a dozraly (340mnm) s tema okurkama mate pravdu, okurky ve skleniku musim obcas zachranit davkou Previcuru, aby nevadly, ale co se tyce mnozstvi plodu tak jsem tam nevidel ten kyzeny vysledek toho roubovani, proto jsem na nej zanevrel a hodlam to napravit prave s venkovnimi melouny..tak uvidime

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 9.2.2011 20:45

No, co se týče ranosti, tak se mi zdá, že na roubované rostlině zrají o něco déle. Jinak, jak je psáno, roubované rostliny ukáží své výhody hlavně v horších podmínkách a v místech se špatnou, těžkou půdou. Neroubované rostliny mi každý rok od začátku srpna začaly vadnout, kdežto roubované prosperovaly velmi dobře (odolnější kořenový systém). Další výhoda (aspoň tedy u mě) větší plody a vyšší výnos z rostliny. Otázkou jen zůstává, zda-li podnož neovlivňuje i chuť (k horšímu). Někde jsem o tom i četl, ale nevím už kde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika