Melounoviště 2011



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?) 
26.1.2011 22:42

Ještě jsem sáčky nerozbaloval, někde je semínek deset v balení někde jen tři, u některých loňských odrůd mám třeba jen po dvou semínkách. Většinou jsem objednával po jednom balení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 43.8 (?), 27.1.2011 14:13

Skúste stránku floramarket kiev,  v sekcii arbuzy som narátala 24 odrôd červených melónov, žlté sú pod názvom dyne. Určite sa to dá objednať, ja objednávam zo zahraničia obyčajným prevodom cez banku, príde im to v ich mene, treba vyskúšať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 27.1.2011 15:01
Bohužel je to firma která se zabývá velkoobchodním prodejem (balení = min. násobky deseti). Zkoušel jsem mnoho firem na Ukrajině nebo v Rusku a prozatím všechny odpovídají nebo to mají na stránkách - dodávka jen po UK nebo RUS, ve většině případech však nekomunikují vůbec, na emailové dotazy neodpovídají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 27.1.2011 16:22

ja mam vcelku dobre ohlasy pres maily-alespon z USA a UK...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 30.1.2011 19:45
tak nejake zhrnutí co letos zkusit či co dáváte jako jasny Top?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exilim - (2) - 212.96 (?), 13.2.2011 12:58
tak já jsem loni jela koupit na trh sazenici a nic mi nevyrostlo jen hnusná rostlinka. Takže letos si koupím semínka a začnu sama. Mohla bych je koupit dneska odpoledne, myslím si, že snad pozdě není. Budu kupovat melouny na ven, takže potřebuji nějaké odolné, roubování se bojím, nikdy jsem ho nedělala, takže od toho dávám raději ruce pryč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.217 (?), 23.2.2012 4:49

Ahoj, pozeral som sa na ich stránku, ale stranka je dosť komplikovaná. Neviem ako to ojednať a ako konkretne to zaplatiť. Nikde sa tam nepíše poštovné, balné. Kolko si zaplatil za balné a poštovné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.135 (?), 25.2.2011 19:27

Mirku, jelikož meloun je jako ostatní tykve cizosprašný, tak ti z těch nechaných semen Podarok Solnica ap.vyroste uplně něco jiného (možná i lepšího, kdo ví) izolační vzdálenost by měla být minimalně 500 m od jiné odrudy.   Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 16.250 (?), 25.2.2011 21:36

Tak meloun není plně cizosprašný. Tam je problém hlavně v tom, že má rozdělené květenství na samčí a samičí. Jsou ale i odrůdy, u kterých se dost často najde obojetný květ. O čisté cizosprašnosti lze mluvit, pokud rostlina potřebuje jinou odrůdu k opylení, což u melounu neplatí (snad pouze u triploidů). To, že se dobře kříží s ostatními odrůdami je pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zelenáč Kenny - (29) - 133.98 (?), 31.1.2011 20:29
Dobrý deň, mám pár otázok na skúsenejších, akým spôsobom by som mal zasadiť semienka Dyne (melónu) aby bola čo najväčšia úspešnosť klíčenia, lebo v balíčku za asi 80 centov je 7 semienok, je to odroda Citrullus Lanatus Janosik. Tak isto aj čas, kedy ich mám zasadiť, keďže ja bývam na strednom slovensku, vo výške asi okolo 600 m.n.m. Viem že je malá šanca na vypestovanie a preto chcem zasadiť semienka skorej aby do leta rastlinky vyrástli a mohli sa robyť plody. Tiež by ma zaujímalo, ako sa o ne starať kým budú vhodné veľkosťou, aby som ich vrúbľoval. A ešte jednu otázočku, keď už budú rastlinky (dúfam, že budú), aký je najúspešnejší spôsob vrúbľovania, nech je čo najväčšia šanca že sa príjmu. Vopred ďakujem za odpovede, prajem vám úspešný rok v pestovaní. Michal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika