Melounoviště 2011



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 141.24 (?) 
9.2.2011 22:46

Melouny od nás nejsou chutné ani roubované, ani neroubované. Moje roubované okurky (plody) rodině i přátelům velmi chutnají, nikdo tykev necítí. V okolí jsem se setkala s názory lidí, že v roubované okurce cítí pachuť tykve, a proto je odmítají. Má někdo zkušenost s pachutí po tykvi? Již loni jsem zde někde položila tuto otázku, odpověď však nebyla.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 9.2.2011 23:29

Zkusím sem vložit fotku loňské úrody ze dvou rostlin při jednom sběru. J.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 10.2.2011 6:39

ta se shoduje i s nasi urodou na neroub.hadovkach... M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.179 (?), 21.2.2011 18:23
Tekvice na to urcene najdete u Sema na ich ceskych strankach v sekcii profi. U nas mozete dostat akurat tekvicu figolistu a tekvicu sprinter. U tekvice figolistej je, da sa povedat zname, ze ma s melonmi horsiu afinitu (zrastavost?) a vraj na nej nastepene rastliny nemaju o moc viac plodov. Pre uhorky by som doporucil aj sprinter. Momentalne u Sema maju pre melony dva druhy podnozovych tekvic. Hercules a Atlas. Mali aj Samurai, ale tu vraj prave nahradza novsia odroda Atlas s lepsou afinitou a bohatsim korenovym systemom. Mozno u pana s rovnakym vynosom stepenych a nestepenych uhoriek bol problem v tom, na com ich mal stepene, alebo ma mozno vytvorene tak optimalne podmienky pre uhorky a tak dobru odrodu, ze toto dosiahol aj bez stepenia. Semena podnozovych tekvic pre melony mozte dostat u niektoreho zo slovenskych zastupcov uvedenych na strankach Sema. Mne bol doporuceny Agrotrans. Jedinou nevyhodou je, ze balenia podnozovych tekvic su po cca 100 semien. Atlas uz mam objednany, ale asi ho budem mat na viac rokov (pokial vydrzi klicivost :)), lebo nemam sancu ho spotrebovat. No co. Nastepim na to vsetko tekvicovite od nakladaciek, cez patizony az to hlavne. Melony. Uvidim, co sa zrastie a co nie a aky bude finalny vysledok. Idem stepit tiez po prvy krat, takze som plny napatia a ocakavani. Melonom zdar!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zelenáč Kenny - (29) - 191.60 (?), 24.2.2011 20:45
Pekne ďakujem za radu ohľadom semienok, ale keď je ich v balíčku toľko... no neviem. Ale ak sú za dobrú cenu, a ak kúpim aj iné semienka, určite sa to oplatí. Skúšal som hľadať rôzne semienka nielen podnož ale aj Dyne (mám na mysli slovenské dyne-melón vodový) našiel som iba odrodu Crimson Sweet (4 gramy čo predstavuje asi 5-10 semienok za vyše 60 centov, neni to moc ale za to by som kľudne pristal tých semienok aspoň 20!) a podnož žiadnu, budem musieť pozrieť na stránky Sema. Nech sa všetkým darí v pestovaní, a nech neni potvorský rok ako bol predtým :) Michal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.135 (?), 24.2.2011 22:54

Pane Cibák na Slovensku koupite semena melounu ve většině zahradkářskych prodejen.V LIDLI jsem koupil Crimson Swet asi 40 semen za 29 centov. Vám by jsem doporučil Sugar Baby nebo Lajko II F 1. Jedná se o skorší odrody a do Vašich podmínek vhodnější. Nerouboval by jsem je, pokud jste začátečník, tak úspěšnost nebude velká a roubované rostliny plodí o něco později. Jejich výhoda je v tom, že mají delší vegetační dobu silnější rust a jsou oddolnější. Raději je dejte do foliovníku nebo aspoň pod nějaký foliový tunel.Potřebují teplo. U toho ale pozor na houbové choroby a větrat. Ať se daří.  S pozdravem Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.135 (?), 24.2.2011 23:04

Ještě jedna věc. 1 gram osiva melounu je asi 10 semen u Crimson Swet ještě víc. Koupil jsem Crimson Swet 2 gramy spočítal jsem -je jich 44 semen. Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zelenáč Kenny - (29) - 176.6 (?), 25.2.2011 19:42
Ďakujem za rady, ja som si kúpil citrullus lanatus janosik v Kauflande, písalo 4 gramy, semienok bolo len 7! a to ma naštvalo za tú cenu... skúsim pozreť ešte do tých záhradníctiev a do niakeho Lidlu, snáď to mať budú. S tým vrúbľovaním asi máte pravdu, budem skúšať na okrasných tekvičkách (semienok mám neúrekom) a keď to budem ovládať perfektne, tak skúsim aj dyne :) Prajem vám veľa úspechov (ak ich budete pestovať aj vy, a ak nie tak to čo pestovať budete) a priaznivé počasie počas celého roku. Michal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.124 (?), 27.2.2011 10:44
Zdravím všechny.Chtěl jsem si ze Sema objedbat podnož pod melouny Hercules F1 nebo Atlas, ale nemůžu nikde najít kde se to tam dá objednat. Poradí někdo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 27.2.2011 11:22

kdyz si rozkliknete danou odrudu tak pod jejim popisem je napsano baleni a kč, stejne tak je tam napsano vyber, takze zaskrtnete jakou velikost baleni chcete...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika