Melounoviště 2011



host - 204.146 (?)
24.7.2011 13:14

Nesetkali jste se nekdo s problemem, ze melounek zmekne?

Letos dva plody (o velikosti vetsiho golfoveho micku) takto "svrastely" a byly mekke, na povrchu mely hodne povrchovych ryh. Ze by mely malo vody, to v soucasnych podminkach asi neni mozne... Co myslite vy?

A mozna nejde jen o to, dalsi dva plody (mnohem vetsi - vetsi nez tenisaky) nam odpadly - i se stopkou... Ze upadnou ty maly, to je jasny, ale takhle velky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 29.7.2011 19:22
A neměla by být první generace shodná s originálem, bez ohledu na opylení?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Š.K - (10) - 52.186 (?), 29.7.2011 20:09

Taky myslím, že měla být shodná. Kdyby tomu tak nebylo, tak by na jedné rostlině mohlo být několik různých plodů, podle toho z kterého květu včelka zrovna letěla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 99.66 (?), 24.7.2011 11:29

Mám otázku, nevím si rady, jak se dostat k melounům a nepošlapat moc melounoviště? Melounoviště je letos husté jak nikdy. Vždycky jsem v minulosti měla jakýs takýs přístup k narostlým melounům. Letos ne. Jak jsem v průběhu minulých roků zjistila, melouny nemají moc rádi šibování se šlahouny. Zřejmě si i jimi berou živiny a vláhu z půdy. Letos ale nevidím, kudy se k melounům dostat? Bude nutno vytvořit místa pro průchod a přestěhovat tu změť šlahounů vysokých až nad kolena. Budu to dělat nerada, ale nevidím jiný způsob. Navíc se mi propojilo melounoviště vodních a cukrových melounů, což jsem teda vůbec neočekávala. Vodní melouny jsou v cukrových a cukrové mezi vodními. Doporučená vzdálenost rostlin je u mě letos absolutně nedostačující. Napište prosím, jak se v melounovišti pohybujete, aniž by se mu moc ublížilo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.146 (?), 24.7.2011 13:14

Nesetkali jste se nekdo s problemem, ze melounek zmekne?

Letos dva plody (o velikosti vetsiho golfoveho micku) takto "svrastely" a byly mekke, na povrchu mely hodne povrchovych ryh. Ze by mely malo vody, to v soucasnych podminkach asi neni mozne... Co myslite vy?

A mozna nejde jen o to, dalsi dva plody (mnohem vetsi - vetsi nez tenisaky) nam odpadly - i se stopkou... Ze upadnou ty maly, to je jasny, ale takhle velky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.7.2011 13:30

To vypadá na nějaký problém s kořenovým systémem. Odpadávají mi také plody, malinké i větší jak tenisáky, ale rostlina prosperuje a má souběžně další plody velké. Mám mmj. taky jednu neroubovanou rostlinu která je samostatně (cca 2m od ostatních) na netkané textilii, vysazena byla později, má od počátku jeden plod který narostl do určité velikosti a dále neroste. Neroste již plod, ani výhony, připadá mi to že pokud rostlina nasadí moc brzy na plod tak nestačí uživit sebe samu a nebo má problém s kořenovým systémem, takhle mi odešla jedna rostlina cukrového melounu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 24.7.2011 13:39

ja teda vazne nevim podle ceho se mam ridit a sklidit vcas meloun, zas bych nerad, aby byl nezraly :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.7.2011 13:48

Nejste sám, já prozatím vyhodnocuji podle stáří plodů, co bude dál nevím. Poklep je o ničem, bílá-žlutá proleženina, propadající se prdelka plodu, lesk-mat na plodu, kroutící se nebo zasychající stopka? Nevím, budu laborovat a pídit po netu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 24.7.2011 13:51

na teto fotce je meloun nakolmo a je videt, ze je kulatejsi a nebude tak velky jako by byl nalezato... take je to ted Mirku u Vas?. .. nedavno jsem se tu o tom zminoval...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.7.2011 13:58

Já vím, a taky jsem na základě vašeho poznatku melouny položil . Tento neroubovaný meloun je ještě s jedním zasazen ve 200l nádobě a proto je asi menší. Každá rostlina má jen jeden plod a asi to nemá smysl v nádobě pěstovat, kvetl hodně ale plody se neudržely i když byly opyleny mnou i včelami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 224.28 (?), 25.7.2011 12:13

Mohu potvrdit názor mičurince, že za chladného počasí začnou mít melouny větší zájem o "zachování rodu" a začnou nasazovat květy. Tato zkušenost je z foliovníku a při tomto ochlazení mně to docela překvapilo, protože jsem očekával už pouze zrání plodů a odumírání rostlin. Pozoroval jsem tento jev už i při dřívějších ochlazení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika