Melounoviště 2011



ZdeňkaT. - (32) - 103.253 (?)
25.3.2011 9:12

Podle Mirkova vzoru jsem střihla vršek jedné papriky a namočila do práškového stimulátoru - je to asi 5 dnů, paprika drží, ale "nehýbe" se.

Taky jsem koupila tekutý stimulátor na semena. Protože se mi sešlo víc balíčků oné zde proslavené Giallo di Napoli /Lungo jsem nesehnala/, chtěla bych melouny určené pro pěstování venku naroubovat právě na ni. Namočila jsem semena téhle dýně a koupené dýně fíkolisté do stimulátoru. Zatímco Giallo měla bílé zobáčky už za dva dny, fíkolistá spí i po týdnu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
ZdeňkaT. - (32) - 103.253 (?), 25.3.2011 9:12

Podle Mirkova vzoru jsem střihla vršek jedné papriky a namočila do práškového stimulátoru - je to asi 5 dnů, paprika drží, ale "nehýbe" se.

Taky jsem koupila tekutý stimulátor na semena. Protože se mi sešlo víc balíčků oné zde proslavené Giallo di Napoli /Lungo jsem nesehnala/, chtěla bych melouny určené pro pěstování venku naroubovat právě na ni. Namočila jsem semena téhle dýně a koupené dýně fíkolisté do stimulátoru. Zatímco Giallo měla bílé zobáčky už za dva dny, fíkolistá spí i po týdnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.124 (?), 28.3.2011 21:25
Také jsem to musel na některých rostlinách zalamovat.Ale po čase jak roub melounu rostl a sílil tak to přestalo obrůstat.Takže bych se tím netrápil, ale jestli se tomu dá předejít opravdu netuším. Syky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.1 (?), 29.3.2011 9:00

Zdravím. Mám dotaz, nasel jsem meloun bezsemenný a tykev Big Max. Chci to naroubovat, protože ta tykev roste nádherně a myslím, že protože má dělat obr plody musí mít pořádný kořenový systém, což by mohlo být výhodou pro rouby melounů. Co si o tom myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mofiz - (26) - 253.137 (?), 6.4.2011 12:55

můžete mi někdo říct, kde koupím semena tykví na roubování melounů. U nás je prostě nemají, budto jsem slepá, ale už jsem prošla 4 obchody a prostě nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.122 (?), 6.4.2011 13:29

Zkuste objednat od Semo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.1 (?), 6.4.2011 17:55

Tak hlásím- meloun subar baby- vyseto již v únoru, Jakmile trochu povyrostl šel do chladna a omezil jsem zálivku na minimum- vždy když začal vadnout. Jeho růst se zastavil. V polovině března jsem zasel tykev - nějaká odruda Big- z Lídlu za pár kaček. Jakmile byla velikostí k roubování, tak jsem rouboval způsobem- ten zabržděný meloun jsem uřízl šikmo co nejblíž u děložních lístků, tudíž jsem mohl použít i ty vytáhlé. Co nejkratší roub je proto aby se nevyvracel v podnoži.  Mezi děložní lístky tykve jsem zasunul roub a omotal tenkým páskem folie na potraviny. Ta podnož tykve je také uřízlá, namočil jsem do stimulátoru a pích zpět do země. Orosil a dal do pařeniště. Nyní mohu říci dobrý- podnože pustily kořínky, dokonce i z nadzemní části, roub je chycený a roste nádherně. Rostlinky jsou nevytáhlé a pěkné, snad vydrží.  Je to vše za pár kaček, ale nevím co to bude dělat na té Big tykvi dále? Zkusil jsem také na jednu rostlinku tykve naroubovat pokusně i dva rouby melounu- jeden roub zářezem (jazýčky) na stonku a druhý mezi děložní lístky- zatím drží oba, již jsem ztenčil meloun pod zářezem. Tato tykev i meloun zůstaly i s kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.1 (?), 6.4.2011 18:00

Mám sazenice, Granátu- chci zkusit stejný způsob- tykev i meloun zbavit kořenů a roubovat mezi děložní lístky- viz. výše. Mám, ale strach, že to co se mi povedlo u sortimentu za pár kaček se teď nepovede (Granát je pěkně drahý)  Ale zkusím... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mofiz - (26) - 252.155 (?), 7.4.2011 22:50

no tak to mám určitě tu samou doma, takže zkusím tedy použít tuhle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.23 (?), 17.4.2011 16:40

Zdravím, letos taky budu pěstovat melouny. Zahrada je v Drásově (severozápadně od Brna), mírný jižní svah, nadmořská výška 280 m.

Odrůdy, co jsem koupil, jsou na obrázku. Všechny jsou rané, jenom ten triploidní asi není (nevím). Zasel jsem do květináčků ve čtvrtek (14.4.). Část zkusím naroubovat na tykev Sprinter F1, ostatní nechám pravokořenné (pro srovnání a pro případ, že by se roubování nepovedlo.

Zeptal bych se na pár věcí:

1) roubování - tak hlavně: má to ještě teď smysl, nebo je už na roubování pozdě? Nějakou dobu to bude srůstat, stihne se to podle vás rozumně, aby za měsíc od teď mohly sazenice do hlíny? Četl jsem, že roubované melouny se díky silnějšímu kořenovému systému víc rozrostou, pak víc plodí a jsou odolnější, ale trvá dýl, než vyrostou (první meloun dozraje o něco později). Roubovat plánuju takhle: šikmo naříznout oba stonky a zaklesnout do sebe, pak po několika dnech odříznout vršek podnože (tykve), po dalčích několika dnech odříznout spodek melounu (metoda "Approach Graft" tady).

2) černá netkaná textilie na zem - v některém z minulých Melounovišť jsem na ni viděl rozporuplné názory, obecně se ale doporučuje (vyhřátí půdy, snížení vypařování, zabránění růstu plevelům). Nějakou mám a asi teda přikoupím. Jako jediná nevýhoda mě napadá, že meloun pak nemůže zapustit takové ty postranní kořínky. Nejlepší teda asi bude dát textilii jenom v užším pruhu kolem sazenic a zbytek záhonu nechat volný (pak po rozrostení budou moct zapustit kořínky, taky textilie nebudu pořebovat tolik). Do textilie udělám zářezy ve tvaru X, se stonkem melounu procházejícím prostředkem.

3) zalívání - nebudu mít možnost zalívat denně; myslím, že melounům zalití jednou za týden stačí (doporučuje se zalívat "méně často většími dávkami vody").

osivo
osivo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.23 (?), 17.4.2011 16:42

Zatím nic neklíčí, mělo by si to pohnout :-)

předpěstovávání melounů a rajčat (3 dny po zasetí)
předpěstovávání melounů a rajčat (3 dny po zasetí)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika