Melounoviště 2009



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?)
9.8.2009 16:23
Dobrý den, tak já jsem dnes jeden rozkrojil (4 kg) a výsledek vidíte na fotkách. Byl ze spodu děravý ale rány zacelené (tipuji to na slimáky). Zralý ještě moc nebyl, ale sladký tak že se dal částečně konzumovat!!! Příznaky zralosti: zaschlá stopka - ne, měký okolo stopky - ne, dutý na poklep - ano, žlutá "proleženina" - ne (bíložlutá).
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
roubovaný meloun který nerostl na geotextilii
roubovaný meloun který nerostl na geotextilii
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 5.44 (?), 9.8.2009 11:14

Jsem na tom podobně. Větší kolem 10cm mám asi 4, pak 3 pingpongáče, malých spousty. Rostou teď úplně bezvadně, ale mám taky dost obavy, jak zvládnout dorůst. Ale proti loňskému roku jsem v pěstování dost pokročila. Částečně mě to těší, částěčně taky doufám, že úspěch bude dovršen "zralým Mackem", jinak bych se zase o nějaký stupínek mohla zlepšit až v příštím roce. Tak doufejme. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 9.8.2009 13:13

 No vidíte jak se Vám to pěkně rozjelo:)) a nebojte min.rok jsem sebrala ty velké a potom tam zůst.poslední i ty velikosti jen jako větší grep-uschla jim šťopka a ty byly tak červené a sladké.Myslím, že pokud to nebudou 10cm na konci září, ale velké grepy, tak budou červené.Na příští rok(moje třetí sezona melounů) mám jasno, černá folie, ke kořenům zapíchnout větší klacky-abych věděla kam zalévat, a ještě jednou tak velké políčko:))))  a rada Všem, napěstujte si více sazeniček-jelikož mě tento rok 2x zmrzla velká dávka a až třetí pokus obstál-což jsem ani nedoufala-jelikož jak víte hodně pršelo.Jinak jeden mul kopačák nabírá na hmotnosti a asi už jsem překroč.můj loňský rekord ale také jsem našla jeden melounek co měl 10 celý rozpůlený-jakoby puklý nevím od čeho-byl krásně schovaný.Ještě jsem se chtěla pochlubit-dejte si na zahrádku fíkovník Brown Turky-žádná péče jako u melounků, roste jako blázen a již min.týden jsem papala sic prvních 5 kousků-je tam asi ještě dvacet-ale pohádka(na to že byl letos zasazen 30cm a má přes 1m:)) ůspěch.Opravdu nic nepotř.jednou za týden zalít. Tak šup, už se těším na další fotoooo nebo možná už i první rozkrojený??? Napadlo mě ještě-otáčíte je? Ivettt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ANGURIA - (13) - 202.244 (?), 9.8.2009 15:43

ahojky vsem tak se tady kvam pridam, nasla jsem tuhle stranku a hned se musela zaregistrovat.tenhle rok jsem se nejak nudila tak jsem zkusila zasadit vselicos.zacala horka leta unas v italii tak nejakej ten meloun a zluty meloun unas nechybi.rekla jsem si ze nejakej ten pokus udelam a dala na vatu pokropenou vodou seminka, vyklicily pak jsem je soupla do kelimku s hlinou a nakonec presadila do zeme.nevim jestli ztoho budou melouny ale uz se tam neco klube.velike asi jako pecka chtela bych pridat i fotecky ale jeste nadtim koumam jak se to dela.tak hodne melounu preji vsem

tady uz trosku narostly
tady uz trosku narostly
o neco vetsi
o neco vetsi
tady uz maji kvety
tady uz maji kvety
taky ztoho asi nic nebude
taky ztoho asi nic nebude
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 9.8.2009 16:23
Dobrý den, tak já jsem dnes jeden rozkrojil (4 kg) a výsledek vidíte na fotkách. Byl ze spodu děravý ale rány zacelené (tipuji to na slimáky). Zralý ještě moc nebyl, ale sladký tak že se dal částečně konzumovat!!! Příznaky zralosti: zaschlá stopka - ne, měký okolo stopky - ne, dutý na poklep - ano, žlutá "proleženina" - ne (bíložlutá).
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
roubovaný meloun který nerostl na geotextilii
roubovaný meloun který nerostl na geotextilii
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 9.8.2009 22:23

Achjo, tak u nás letos nic. Melouny se plazí mezi paprikami, šlahouny jako blázen, meloun ani jeden. Prosím, Ivett, kde seženu ten fíkovník? Že bych příští rok prubla. Díky za info!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 10.8.2009 10:12

Pokud Vám to nevyšlo letos, příští rok to jistě výjde.Fíkovník seženete na JM skoro všude.Kupovala jsem ho tuším nějak v květnu(musela bych zalistovat) a měli je v OBI a vedle je takový mini zahradnický obchudek, myslím,že jsem je viděla i v Bauhausu v rostlinách a taky byl hodně nabízen na internetu.Musíte se koukat zhruba duben, květen a jistě najdete.Je to odrůda Brown Turkey.Jsem se koukala, že přežil letoštní deště a zimu a ještě dal plody:)))) rostlinku se snažte koupit co největší (30-a více cm) stojí kolem 150,- přeji úspěch.Když neseženete, tak napište já Vám ji seženu.

Ten melounek má, ale nezdravou barvičku, potřeboval ještě spinkat.Škoda, že se musel utrhnout.Když ne nějaká nemoc, tak nějaký škůdce.Já čekám na ty seschlé šťopky-nebo kdybych zjistila, že nějak podezřele měkne.To už je většinou pozdě a je kaput.Chodím po zahrádce jak mlsnej kocour a říkám si-nebudu se tam dívat týden, ale nikdy to nevydržímsousedi si musí klepat na čelo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.210 (?), 10.8.2009 14:52

Dobrý den,

chtěl bych se poradit do jakého sponu vyséváte melouny. Já dávám 1 x 1 m, ale zdá se mě, že je trošku rozcapuji. Asi by stačilo méně.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 11.8.2009 14:54

Já jsem zasadil asi 20x20 a stejně jde každý na jinou stranu, takže jsem je mohl dát ještě blíže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.86 (?), 12.8.2009 8:25

Tak to je hodně blízko z toho musí být prales. To mě překvapilo. Šlo mě o to abych měl co nejvíce rostlinek na menším prostoru. Uvidíme zda se ještě někdo připojí k diskuzi.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.125 (?), 12.8.2009 20:25
Normalni neroubovane rostliny bych sazel 1x1m ale roubovane melouny tak 5x5 metru kdyz vidim ten muj jak jedna roslina zabira plochu 6x5 metru a to musim spoustu slahounu zastipovat a vracet zpet, protoze na to nemam misto.Jinak je na te rostline asi 20 melounu od 3cm do 15cm a dalsi kvetou na koncich.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika