Mám dát papriky, rajčata ven?



host - 1.10 (?)
18.5.2012 8:31

Ze tří hrstí cibulových šlupek je tím myšleno suché šlupky jedna dvě vrstvy nebo celá cibule i vnitřek??? Prosím prosím moc o odpověď

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 28.4.2012 10:31

Já to mám venku už 14 dnů, ale jenom v kelímcích, rajčata,papriky a lilky.Lilky ještě dávám přes poledne a na noc domů, ale jestli to přežilo včerejší poledne, jakože přežilo bez popálených listů-jižně pod Brnem, tak se chystám polovinu všeho dát ven.Druhou po zmrzlých, nebo je rozdám, tentokrát jsem to nějak přešvihla s množstvím a už to jde do květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 28.4.2012 12:21

Jó, Jižní Morava, to se to pěstuje, tady v Jižních Čechám sklidíme ve skleníku to, co vy na poli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 28.4.2012 14:11

Papriky ve sleníku jsem včera dosadil do plného stavu, rovněž tak hadovky a melouny. Dnes vysadím další desítku "baňatých" odrůd papriky do foliáku, hadovka je již vysazena, tři melouny vodní a dva cukrové to odpoledne čeká. Na kompost půjde cuketa a na záhon Hokaido, nakladačkám jsem dnes poodhrnul textilní kryt, abych mohl vyset další várku přímo do země. Nakladačky jsem letos pokusně narouboval a zatím se drží, i když přírustky na rostlinách nejsou nějak velké, přece jen byla docela zima. Zítra pod kryt možná pár lilků, možná mne tady někdo do zítřka ukecá na pár rajčat ven, do skleníku dám jen jedno roubované Kumato a jednu rostlinu soudečků, asi patnáct odrůd rajčat jsem přesadil do květináčů a ty jsou venku u zdi baráku.

Vše dělám tak abych mohl v případě nějakého dramatického ochlazení zakrýt nebo schovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.32 (?), 28.4.2012 14:32

Teď jsem se dívala na německý model počasí a na 6.5. v 6.00 světového času je mapa ČR překryta zelenou, která značí teplotu pod bodem mrazu. Jde o mapu celé Evropy, není tam rozlišeno, jak bude v BV a jak v TR.  S další výsadbou vyčkávám, zvláště u nás v 500 m.n.m.   Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 29.4.2012 7:24

Na estonském semenářském webu jsem náhodou narazil na tuto zajímavou informaci.

Быстро восстановить растения, попавшие под заморозки, можно с помощью луковой шелухи. Согрейте ведро воды, отварите в нём три полные горсти луковой шелухи. Полученный отвар остудите, процедите и опрысните им все пострадавшие растения, через 2-3 дня они полностью восстановятся.
Эффективность этого способа проверена на практике.

Pokud tomu dobře rozumím, tak se jedná o rychlé zotavení rostlin, které prošly mrazem, za pomoci odvaru ze tří plných hrstí cibulových šlupek, které se vyvaří ve vědru vody. Vývar se ochladí, scedí a postříkají se jím rostliny, které se během dvou až tří dnů plně zotaví.

Efektivnost tohoto způsobu je ověřena praxí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.10 (?), 18.5.2012 8:31

Ze tří hrstí cibulových šlupek je tím myšleno suché šlupky jedna dvě vrstvy nebo celá cibule i vnitřek??? Prosím prosím moc o odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 29.4.2012 12:41

Tomu moc neverim. Podle jinych webu maji byt nocni teploty mezi 6-10 stupni. Ochlazeni pod bod mrazu je velice nepravdepodobne pote co se sem nasunula tato masa tepleho vzduchu. To by byl opravde extremni vykyv. Mozna nekde v horskych kotlinach, ale na vetsine uzemi CR uz letos mraziky nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 29.4.2012 16:07

Dnes již jsou modely opět přepočítané, mrazíky zatím nejsou v dohledu, ale v době psaní mého minulého příspěvku měly být. Do Zmrzlých nelze věřit počasí bez ohledu na modely.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 29.4.2012 16:17

Ti tzv. Zmrzli muzi (Pankrac, Servac, Bonifac)  uz dnes nemaji zadnou vypovidaci hodnotu. Tato pranostika ma svuj puvod v 17. stoleti, kdy Evropa zazila posledni malou dobu ledovou a od te doby se jiz znacne oteplilo. Kdyz si projdete oficialni meteorologicke statistiky, tak zjistite, ze pozdni mrazik v pulce kvetna se vyskytuje 1 x za 10 let. V nejteplejsich polohach prakticky nikdy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 29.4.2012 17:14

Tak jsem se podíval na grafy teplot z loňského května (Doksany) a ejhle- někdy okolo 5. května nejnižší denní teploty pod bodem mrazu. Přitom již v dubnu okolo dvacátého byly nejvyšší denní teploty nad 25°C. Řekl bych, že pesimismus ohledně počasí při pěstování paprik a rajčat je namístě, pokud nesoutěžíme o to, kdo bude mít tyto plody dříve.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika