Kdy pikyrujete rajcata?



host - 168.123 (?)
29.3.2021 13:55

Jsem amatér,  seju do truhlíku 40 cm asi 3 cm od sebe do kupované zeminy s aktivním kompostem. Mají tedy výživu. Nechám růst, až mají kmínek. Jsou to už pěkné rostliny, když je dávám do kelímku od velkého jogurtu. Hezky je tam posadím a zahrnu i kmínek, někdy musím otrhnou list. Ze stonku pustí další kořínky. Z truhlíku je vybírám vidličkou. Ztráty nejsou žádné. Nechám je pak asi 3 dny doma ve stínu, než je vystrčím do skleníku a pak vysadím ven.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 234.145 (?), 28.3.2021 18:17, zobrazeno: 1368x
Dobry den, mam jednoduchy dotaz: za kolik dni po vzejiti nebo v jakem stadiu vyvoje pikyrujete rajcata? Diky! Honza
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.188 (?), 28.3.2021 19:22

Nikdy. Vysévám je rovnou do sadbovačů. Ušetřím si zcela zbytečné pikýrování po pár dnech. Vysévám po 1 semínku a téměř ve 100 % případů vzejdou.

Jinak pikýruje se zhruba v době těsně před tím, než se začnou tvořit pravé lístky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 28.3.2021 20:15

sadbovače neužívám, pikýruju vždy, a to až poté co narostou rajčatům pravé lístky. Vloni jsem pikýroval rajčata v této velikosti. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 28.3.2021 21:37

Waltře, tedy až na to, že vlastně nepikýruju v pravém slova smyslu, protože používám sadbovník po jednom semínku v substrátu, naprosto souhlasím. V tom stádiu, které je na vašem snímku, nejlépe po přesazení prosperují, a to i když jim nějaký ten kořínek pře- či utrhnu. Dřív jsem to dělal z buničiny už ve stádiu děložních lístků, ale relativně dost mi jich padlo a navíc jim trvalo docela dlouho, než se opravdu chytly. Přičítám to tomu, že neměly ještě dostatečně vyvinutý kořenový systém.

Časově to ale nedokážu nějak přesněji určit. Je vždy třeba vyhodnotit stav rostlin, protože uplynulý čas se může dost lišit.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.123 (?), 29.3.2021 13:55

Jsem amatér,  seju do truhlíku 40 cm asi 3 cm od sebe do kupované zeminy s aktivním kompostem. Mají tedy výživu. Nechám růst, až mají kmínek. Jsou to už pěkné rostliny, když je dávám do kelímku od velkého jogurtu. Hezky je tam posadím a zahrnu i kmínek, někdy musím otrhnou list. Ze stonku pustí další kořínky. Z truhlíku je vybírám vidličkou. Ztráty nejsou žádné. Nechám je pak asi 3 dny doma ve stínu, než je vystrčím do skleníku a pak vysadím ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 29.3.2021 18:01

Chystám se vysévat dnes. Dříve jsem sel do malých sadbovačů (plat) po jednom semínku. Poté jsem přesazoval do větších kelímků. Výhodou bylo, že se neporušil kořenový bal. Ale to plato je dost neforemné. Výsevy mám pod střešním oknem v ne moc vytápěné místnosti. Proto poslední roky vysévám naširoko do misek, a pak pikýruju (u nás se říká "štupruju") do větších kelímků, a ty už dávám do venovního pařeniště. Někdy kolem půli dubna. Klasické polykarbonátové pařeniště, přikrývám, odkrývám a v chladném období přitápím žehličkouwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 30.3.2021 10:34

Vyndávám z plat tak, že jednotlivé chlívečky odstřihnu a pak to jde na to ratacheeky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika