Jak sklidit první plody rajčat co nejdříve



host - 211.130 (?)
21.6.2012 12:01

Tiny Tim zkousim druhym rokem. Neni to zadny zazrak a dozrava stejne jako jina "balkonova" rajcata. Navic uz druhy rok u teto odrudy pozoruji problemy v opyleni a padani kvetu. Je asi nachylne na zmenu pocasi. Letos poprve zkousim odrudu Lizzano (semena z USA). Je to previsle rajce, vyhony cca 60cm dlouhe. Je hodne bujne a ma byt odolne vuci plisni bramborove. U Lizzana jiz klizim prvni plody z pozdne unoroveho vysevu.

vlevo Lizzano, vpravo Pear Drops
vlevo Lizzano, vpravo Pear Drops
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 19.6.2012 18:05

To PP:

Trochu se opičím po Mirkovi, ale je dobré uvést, k čemu se příspěvek vztahuje.

Jak vidím Stupické: výhodou pro konzumenta je tenká slupka a dobrá chuť. Také rannost je vítaná. Pěstitelsky není moc vděčné, velikostně i tvarově nevyrovnané plody snadno praskají a následně chytají plíseň a hnilobu. Sklizeň co do kvantity nic moc, charakteristické "bramborové " listy jsou dost prostorově náročné, pokud nechci, aby se dotýkaly vedlejší rostliny. Přesto jej úplně nevynechávám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 5.149 (?), 19.6.2012 18:25

Jen technická připomínka: Stupické polní rané nemá listy bramborového typu ale má listy typu mikádo

                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6494) - 9.2 (?), 19.6.2012 18:37

Vcelku asi máte v lecčems pravdu. Já jsem se s nějakým masivním praskáním plodů Stupického nesetkal. Výnos velký není, ale to je vždy u lahůdkové zeleniny. Nepotřebuju mít tunu hypermarketové řepy. Pokud jde o velikost listů, každé rajče je má nějaké, a neberu to jako nějakou velmi negativní vlastnost. Plachty jsou to ale občas pořádné. Ranost je u mne ve velmi okrajových podmínkách na prvním místě. A Stupické je rané a zároveň dobré a to mi postačuje ke štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.6.2012 19:31

Výsledky pěstování v květináčích k dnešnímu dni. Toto nádherné a horké počasí svědčí všemu rostlinstvu.

Golden Santa
Golden Santa
Sweet Olive
Sweet Olive
Sweet Olive pěstované na xx výhonů
Sweet Olive pěstované na xx výhonů
Mini San Marzano
Mini San Marzano
Orange Santa
Orange Santa
Tomatoberry Garden
Tomatoberry Garden
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.114 (?), 20.6.2012 9:17

Zdravím všechny pěstitele.Potřebovala bych poradit.Začala jsem pěstovat rajčata, jsem úplný začátečník, mám je na balkoně v kbelících od barvy, už mají květy, nijak jsem se o ně nestarala (kromě zalévání) a teď je hnojím jednou za 14 dní.Dověděla jsem se něco o uštipování, tak prosím o radu jak to udělat, kde uštípnout ať tu rostlinu nezničím.A pokud možno popsat návod jak pro blbce protože z návodů na různých webech o pěstování jsem vůbec nic nepochopila ač si nemyslím, že bych byla úplný negramot.děkuji moc za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6494) - 14.199 (?), 20.6.2012 10:17

Vzhledem k opravdu velkému množství informací o vedení rajčat a k tomu, že přesto to nechápete, bude pro Vás nejlepší zaštípnout je tesně u země. Nebo žeby se Vám nechtělo hledat? Když dám ve vyhledávání Seznamu heslo vystipovani rajcat, jako první mi to najde příspěvek pana Mirka s popisem a i s obrázkem a navazující řadu dalších rad a obrázků. U mne to funguje, u Váz žeby ne? Divné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 20.6.2012 10:47

A jaké odrůdy rajčat to máte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 21.6.2012 10:34

Zpátky k tématu: První rajčata co nejdříve by možná dala údajně superranná odrůda Tiny Tim, budou to sice miniozdůbky, ale jako přechodné řešení v zavěšených truhlících ve skleníku by to mohlo fungovat nejen jako výzdoba. Nemáte někdo s touto odrůdou praktickou zkušenost - údaje prodejce beru s rezervou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.130 (?), 21.6.2012 12:01

Tiny Tim zkousim druhym rokem. Neni to zadny zazrak a dozrava stejne jako jina "balkonova" rajcata. Navic uz druhy rok u teto odrudy pozoruji problemy v opyleni a padani kvetu. Je asi nachylne na zmenu pocasi. Letos poprve zkousim odrudu Lizzano (semena z USA). Je to previsle rajce, vyhony cca 60cm dlouhe. Je hodne bujne a ma byt odolne vuci plisni bramborove. U Lizzana jiz klizim prvni plody z pozdne unoroveho vysevu.

vlevo Lizzano, vpravo Pear Drops
vlevo Lizzano, vpravo Pear Drops
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 21.6.2012 21:50

Heh, já sem musel rajčata zakrýt před sluncem aby neuzráli, protože mi ještě zbývá týden OL Acrobata. Proto teď už jedině Omite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika