Jak sklidit první plody rajčat co nejdříve



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3255) - 5.149 (?) 
22.6.2012 11:17

Že se rajčatům nepřisvěcuje, to bych nedokázal tvrdit. Jen jsem tím chtěl naznačit, že pokud jsou normální rajčata rostliny intermediální (ze subtropického pásma kde je trvale 12 hodin den a 12 hodin noc) tak není od věci, že některé odrůdy rostou i při kratším dni.Kolik jim stačí, při jaké teplotě budou růst, jaká teplota a vlhkost je třeba aby pyl dobře opyloval to už nikdo neřekne, ale je to pole pro možný zajímavý zimní experiment. Jinak mne rajče s takovou vykonností jako je Tiny Tim vůbec nezajímá. 

          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 22.6.2012 12:03

Já je taky mívám jen pro první "potěšení", je to stejně u všech těch balkonových na jedno brdo. Konzumujeme Vilmu ale ty plody jsou vodnaté a téměř bez chuti.

Co se týče rajčat v zimě, tak tam nastupují sušená.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6515) - 14.199 (?), 22.6.2012 12:11

Vymyšlené už to dávno mají Holanďani. Vzhledem k tomu, že Nizozemí je o nějaké 2-3 stupně severněji než Česko, je jasné, že rajčatům svítí, protože je tam ještě méně světla než u nás a v hyperamrketech jsou Holandská rajčata téměř po celý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radim.twist - (7) - 211.130 (?), 22.6.2012 13:55

Na jednom anglickym/americkym rajcatovym foru jsem cetl reportaz z takoveho pokusu. Pokud si dobre pamatuju, tak meli rajcata ve velkym paludariu a svitili tomu (rekneme) 12 hodin. Ze zacatku byly rostliny pekne, syte zelene, krasne nakvetaly. Pak ale nastal zlom. V dobe, kdy mely plodit se rostlina vycerpala, nebo nemela vhodne podminky a bylo po parade.

Ja jsem letos zkusil vyset odrudu Maskotka v lednu. Jen pro radost. Ze zacatku parada, ale koncem brezna uz byla vegetativne na vrcholu a kdyz nedostavala co potrebuje svetlo/vyzivu/teplo zacala... jak to rict... chradnout. Zasekla se a stavkovala. Tak jsem si rekl, ze to byl hezky pokus, ale uz stacilo smiley. No, je mi jasny, ze pristi rok to udelam zase wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3255) - 5.149 (?), 22.6.2012 16:33

Můžete sdělit více informací, zejména by mě zajímala teplota a světlo -pochopitelně jste osvětlení neměřil, tak alespoň orientaci oken. Předem děkuji.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radim.twist - (7) - 211.130 (?), 27.6.2012 11:32

Zkuste se podivat na toto anglicke rajcatove forum. Je tam srovnani zimniho pestovani pod lampou/ okno.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Schrajerka - (26) - 42.60 (?), 30.3.2013 20:49

Já mám též stejně velký skleník a vytápět jde krásně.. Skleník mám rozpůlený na velkou část a na malou.. V malé části se drží stálých 15°C a když zasvítí sluníčko klidně i 30°C..Sazenice jsem dala do skleníku na konci února a krásně rostou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika