Jak docílit aby sazenice paprik byla silná a zdravá



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 156.122 (?) 
21.2.2013 23:50

Začátečníkům můžu říct jedno. Nenechte se vystrašit tím jak to tady některý lidi dělaj strašně složitý. Zdá se mi že to poněkud přeháněj... Já loni jako absolutní začátečník zasadil pálivý papričky a keříčkový balkonový rajčata - přímo do substrátu - žádný klíčení předem. Všechno mi krásně vyjelo. Pak jsem to jednou přesadil do větších kelímků. Neřešil jsem žádný přehnaný nesmysly jako přesná teplota vytahování sazenic, alobaly, plechy, nebo dokonce lampy.  Stejně jsem měl po čase moře pěkných sazenic. Byly sice trochu menší, ale po přesazení se krásně rozjely a úroda byla napoprvé velmi pěkná a to jak rajčata tak papričky. Když jsem to tady četl co některý lidi prováděj za složitosti tak jsem měl pocit, že nemám šanci, ale ono to šlo i jednoduše. Takže se fakt nenechte zblbnout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 22.2.2013 1:40

Tak nějak, semena vzejdou stejně dobře i bez namáčení a předkličování, nepřisvětlujeme, neděláme žádné čuribrky s odraznými plochami a každým rokem máme rajčata 2.5 m vysoká a úrodu k nesnězení... Ale to je kacířský názor wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 20.230 (?), 22.2.2013 7:17

Souhlasím s s příspěvkem hosta 156.22 a ivap. Za 30 let pěstování paprik, rajčat a další zeleniny jsem už vyzkoušel několik způsobů výsevu a způsob, který popisuje ivap je pro kvalitní osivo úplně postačující. Pokud osivo nelíčílo ani po 14dnech už to ukazovalo na nějaký problém s kvalitou osiva a klíčivost byla 10-20% i při druhém výsevu (už za použití přesného ohřevu, zálivky a osvětlení). Názor, který má ivap není kacířský, jen má dobrou zkušenost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 22.2.2013 8:10

A já jsem hned první rok zjistil, že i dobrá semena potřebují ke svému zdárnému vyklíčení pokud možno optimální teplotu a sazeničky potřebují dostatek světla. Pokud 156.22 pěstuje přísadu v nevytápěné komoře na skříni, potom je to kouzelník. A o tom to je. 

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 22.2.2013 10:13

Včera po hodně dlouhé době vylezlo slunce a ode dneška už zase zataženo, doslova temno, výhled na další týden velmi špatný, co na to asi řeknou papriky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.2.2013 10:59

včera skutecne nebylo spatne, dnes souhlasim je to hnu.. velebnosti, alke přísti tyden od stredy ma byt asi i slunecno, takze papriky budou spokojeny (ja jsem vysel predevcirem a tak vzejdou akorad na sliunecne dny :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.2.2013 6:29

On je tam zatraceně velký rozdíl mezi jednotlivými odrůdami paprik. Když to přeženu, tak semínko pálivé papričky vyklíčí i když Vám vypadne z kapsy na zem, a navíc tato semínka bývají přímo z plodů - vlastní výroba. Zkuste vysít nějaký krásné kupované hybridy kolem kterých ve sklenících chodí po špičkách a navíc nevíte jak stará jsou semínka v balení.

Nemyslím že by by ta péče při klíčení byla přehnaná, prostě to neklíčí a tak se zahrádkáři tomu přizpůsobují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 14.199 (?), 22.2.2013 6:44

No a vo tom to je, řekl by známý komik. Ty hybridy jsou až tak přešlechtěné, že vlastně hybridní vlastnosti - vitalitu, zdraví - nemají. Tak k čemu to je. Drtivá většina paprik fy. L. jen pro komerční využití těch barevných pytlíků. Málokterá odrůda z té líhně za něco stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.158 (?), 26.2.2013 7:52

Chce to klasický sluníčko a všechno bude lepší -jak pro lidi tak pro rostliny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.122 (?), 27.2.2013 17:43

Mr.Big: rozhodně jsem netvrdil, že pěstuju na skříni v komoře, Mám to samozřejmě na okením parapetu nad topením. Ale loni jsem to měl napřed než to vyklíčilo v pokoji na zemi.

Mirek: papričky byly z kupovaných semínek. A letos jsem koupil na zkoušku oranžový italský papriky "banánový typ". Na internetu jsem četl že by se měly semínka namočit, pak dát do pytlíku s kokosovým vláknem atd...  Jinak že nevyklíčí ani za měsíc. Dal jsem je rovnou do substrátu a po 9 dnech už vyjížděj...

Netvrdím, že není potřeba vůbec žádná péče. To rozhodně ne, Ale znovu opakuju, že některý postupy se mi zdají až moc složitý a nejsou většinou potřeba. Takže se tím začátečníci nemaj nechat zblbnout. Jde to i jednoduší cestou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika