Hnojení rajčat a paparik



helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?)
21.6.2009 20:37

Střídavě týdně hnojím Kristalon plod a Wuksal Calcium. Tento způsob se mi již několik let osvědčuje. Navíc Wuksal Calcium se hodí i na okamžité přihnojení broskví, růží, jabloní a pod. Toto hnojení se prodádí postřikem do skanutí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 145.195 (?), 11.6.2009 19:13, zobrazeno: 20710x

ahoj-prosím čí a jak často mám hnojit rajčata a papriky venku aby byla krásná silná a plodily a ještě dotaz okopávat či ne někde jsem četl, že papriky to nemají rády děkuji

K.Martínek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 11.6.2009 19:37

držte se návodu toho kterého hnojiva, hodně se tu doporučuje Kristalon plod na tuhle dobu, to je myslím jednou týdně?

a papriky zásadně NEOKOPÁVAT, nemají to rády! narušíte kořínky a paprika je bude obnovovat a přestane vám plodit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.178 (?), 21.6.2009 19:00

Půda by měla být jemně nakypřená a samozřejmě odplevelená. Nekopat do hloubky, protože jemné kořeny jsou pod povrchem. Podle mých zkušeností, při nasazení v květnu mírně přihnojím kompostem a zálivkou Krystalon -start a do června, než nasadí plody, zředěným slepičím zákvasem s kopřivami 1 : 10, asi každý týden před nebo po dešti. Paprika i rajče mají rády hnůj a když není i zakvašené kopřivy nebo pampelišky, jsou lepší, než nic.  Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 21.6.2009 20:37

Střídavě týdně hnojím Kristalon plod a Wuksal Calcium. Tento způsob se mi již několik let osvědčuje. Navíc Wuksal Calcium se hodí i na okamžité přihnojení broskví, růží, jabloní a pod. Toto hnojení se prodádí postřikem do skanutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 2.7.2009 9:36

Zdravím, letos jsem si koupil hoštické tekuté hnojivo jak na rajčata tak okurky dýně apod. V případě okurek, cuket, melounů se mi velmi osvědčilo! Rajčatům a paprikám letos spíš schází slunné dny než hnojivo..

dýňohříbek
dýňohříbek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika