Co budete teď vysévat?



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?)
6.3.2019 4:16

O víkendu jsem věnoval celý půlden výsevu tyčkových rajčat. Odrůd bylo až moc, ale mám to za sebou. Jen v případě, že by něco nevyklíčilo (vysévám minimální počet semen od každé odrůdy 2-4 semena), tak bych udělal nějaký dosev. V březnu už nebudu nic vysévat. V dubnu mne čeká výsev a předpěstování řeckých Gigantes fazolí, nějakých tykví a cuket, nově budu zkoušet okru (semena jsou už na cestě) a také provedu ještě výsev keříčkových rajčat jen tak na testování růstu a chuti (asi 20 odrůd), abych vybral ty odrůdy, které by se mně mohly hodit do pařeniště pro rok 2020.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 3.3.2019 12:23
Tak to je super :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 71.136 (?), 3.3.2019 10:26
Zacala som predpestovavat priesady kalerab, kapustu, vyhonkove brokolice biele a fialove, kalettes, ruzickovy kel zeleny a fialovy a karfiol, v teple domova. Vonku mam pod plastovnikom cibulu sadzacku vykukuju prve kusy. Jesenny cesnak konecne tiez vyliezol spod zeme.Paradajky paprika to je klasika mam uz z januaroveho a februaroveho vysevu, teraz v marci este jedna varka a dost. Doma to u nas vyzera ako v zahradnictve, ale vsetci su uz zvyknuti:) Z kvetov zatial cinie a dalie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 6.3.2019 4:16

O víkendu jsem věnoval celý půlden výsevu tyčkových rajčat. Odrůd bylo až moc, ale mám to za sebou. Jen v případě, že by něco nevyklíčilo (vysévám minimální počet semen od každé odrůdy 2-4 semena), tak bych udělal nějaký dosev. V březnu už nebudu nic vysévat. V dubnu mne čeká výsev a předpěstování řeckých Gigantes fazolí, nějakých tykví a cuket, nově budu zkoušet okru (semena jsou už na cestě) a také provedu ještě výsev keříčkových rajčat jen tak na testování růstu a chuti (asi 20 odrůd), abych vybral ty odrůdy, které by se mně mohly hodit do pařeniště pro rok 2020.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.65 (?), 6.3.2019 17:28

Také sem vysela tento víkend veškerá rajčata-letos jen 13 odrůdblushv celkovém počtu asi 35ks plus mínus pár kusů.Od všeho krom hybridů sem vysela nadpočet semen a vyberu jen nejlepší z těch co vzejdou.

Stupické skleníkové, Žluté no name, Uragan,Tornado, Divoké El Hierro, Zamorano,Skvrnitý říman, Kosmonaut Volkov, Negro Almeria, Pražské dlouhé žluté, Rubinka,Frodo, Dulcia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.65 (?), 6.3.2019 20:21

no ještě sem uplně zapoměla na velmi krásné a chutné Orange Russian 117,takže vlastně bude 14odrůd.

Kateřina Š

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.141 (?), 7.3.2019 22:31
viem ze asi budem odveci ale mam otazku nechcem koli takej banalite zakladat novu temu... ako dlho vam trva od vysiatia semiacok po kym sa objavi nieco zelene? sadil som uz vyse tyzdna dozadu je to stale v idealne vlhkosti aj teplote je to v groxboxe ale stale nic:/ pytam sa preto aby som vedel kedy to zrusit a zacat odznova. dakujem velmi pekne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 13.11 (?), 7.3.2019 23:19

Podla toho čo. Staršie semená možu klíčit dlhšie. A samozrejme závislé od teploty. Paradajka asi 5 dní ale stalo sa mi, že som tiež chcela zrušiť a zrazu po cca 10-12 dní vybehla aj cherry hrušková. Paprika 2-3 týždne. Ja to mám v byte na parapete, teploty nejak neriešim. Zeler tiež dlho. Skúste na kúsku rozhrabať špáradlom, či sa so semienkom niečo deje. Ak ide o paradajky, teraz 8.9.10. marec (březen) je vhodné podľa lunárneho siat aj presádzať plodovú zeleninu. Na výsev papriky je už asi neskoro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 71.136 (?), 8.3.2019 6:25
Paprika sa da este v pohode vysievat, zalezi aj od odrody. Skusenost mi vravi, ze paradajky a papriky vysiate v marci velakrat potom v zahrade dobehnu tie z januarovych vysevov (bez prisvetlovania). Paradajky mam jeden druh taky zaspaty, vysiate v januari a zacali klicit az teraz:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.14 (?), 11.3.2019 10:16

Pozdě ještě neni. Vloni mi papriky vymrzly, takže jsem musel přesévat 24-30.3 a ještě všechno dohnaly. A co se týká rajčat, budu jako každý rok vysévat okolo 20.3 a budou to tyto odrůdy.

11c)hrušk-žl Perun
11d)Start F1
11e)Tipo F1
11f)Jahodo
11k)Tornado F1
11o)Orkado F1,
11r)Toro F1
11s)Vivia F1.

11a1)Sweet Aperitif
11e1)Goldkrone
11l1)White Cherry
11r1)R. balk.. Venus
11s1)R. balk. Vilma

11a2)Bibi
11e2)Datlo (oranž.)
11m2)Mandat F1
11o2)Cherry Rosela
11p2)Cherry Galapagos
11r2)Sonet F1
11s2)Clackamas blueberry
11t2)Gallant F1
11z2)Gardenberry F1

Zdravím Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 7.3.2019 23:50

Já vysévám tak, že položím semena na vlhkou půdu a kelímek zakryji nějakou folií nebo sklem, aby tam bylo vlhko. Třetí ev, čtvrtý den má většina semen už klíčky. Teprve potom na ně nasypu substrát cca 0,5 cm a dám je na vnitřní parapet okna, kde je světlo a nižší teplota. Pro mne to má hlavně tu výhodu, že ihned vidím jestli jsou semena klíčivá, (většinou vysévám dvě nebo čtyři semena od jedné odrůdy). Když ty dvě semena neklíčí, tak zkusím opakovaný výsev s větším počtem semen, třeba vyseji všechna zbylá semena, buď něco vyklíčí nebo ne - neklíčivá semena jsou stejně nanic. Mám docela výhodu, že v bytě máme ve všech místnostech mimo jedné teplotu 24 °C, což je optimální teplota pro klíčení rajčat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika