Bifteková rajčata



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?)
4.8.2015 8:37

Já letos poprvé zkouším Yellow Gazzi Ribbed, už týden zrají ve velkém množství. Plody průměrně tak 150-170g (mám letos obecně menší rajčata, moc jsem nehnojil). Plody jsou hodně měkké, poměrně sladké, na salát dobré, na skladování určo nebudou. Rostliny velmi trpí ve skleníku při vedru vadnutím i když je zalito a již delší dobu nenasazují nové plody, takže to bude asi krátce sezónní záležitost. Úrodnost velká, ale krátkou dobu. Příští rok max. 1-2 rostliny, pokud vůbec.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
               
host - 9.42 (?), 1.8.2015 17:31

my mame zo 10 costolut..., asi budeme robit stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 4.8.2015 8:37

Já letos poprvé zkouším Yellow Gazzi Ribbed, už týden zrají ve velkém množství. Plody průměrně tak 150-170g (mám letos obecně menší rajčata, moc jsem nehnojil). Plody jsou hodně měkké, poměrně sladké, na salát dobré, na skladování určo nebudou. Rostliny velmi trpí ve skleníku při vedru vadnutím i když je zalito a již delší dobu nenasazují nové plody, takže to bude asi krátce sezónní záležitost. Úrodnost velká, ale krátkou dobu. Příští rok max. 1-2 rostliny, pokud vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.221 (?), 2.8.2015 3:02

Pochutnal bych si taky, ale to by ta rajčata musela být klobásová, nebo tlačenková. Jsou taková?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vemak - (12) - 250.11 (?), 3.8.2015 23:03

Žiaľ toho roku, mojou chybou KBX nemám, a preto ma príjemne prekvapil chuťou Goliat. Po výborných no málo rajčinových devoček, krone, berry... sme si včera pri večeri zo ženou povedali konečne RAJČINA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 6.8.2015 19:05

Toto je jediné klasické biftekové rajče vyšlechtěné v České republice- Brutus. Jeden plod má 1 kg druhý 80 dkg.

                         Vladimír

Brutus
Brutus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 27.65 (?), 6.8.2015 19:23

tento rok skúšam pestovať rajčiak Pavlína od sema- mal by to byť kríčkový rajčiak "Beefsteak" typu. Už mi začína oranžovieť prvý plod, kríček potrebuje oporu, lebo by sa pod váhou plodov váľal po zemi, ale plody ako bifteky nevyzerajú, sú guľaté, oválne cca 8cm ale bez rebier, ako poznám správnu mäsitú paradajku. Dúfam, že aspoň bude dobre chutiťwink...má byť vraj sladké. Máte s touto odrodou skúsenosti? To neni české šľachtenie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
akelacz - (17) - 120.197 (?), 6.8.2015 21:06

Minulý týden jsem měl možnost ochutnat prvni plod Pavlíny.  Jevil se plně vyzralý, oproti ostatním poměrně velký, cca 170g. Bohužel chutově mě zklamal, slupka tuhá, dužina spíše suchá, na první dojem chutnala poněkud dřevitě, nevýrazně. 

Pokud mě nějak neosloví ani po tepelně úpravě, tak ji pravděpodobně pro přístě vyřadím.

Rád bych se zeptal ostatnich, kdo Pavlínu pěstují, máte s ní lepší zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 6.8.2015 21:18

Letos Pavlínu nemám, ale měl jsem ji loni a předloni. Dužnina mně nepřipadala nijak suchá, ale pro mne bylo toto rajče poněkud kyselejší. Možná to bylo způsobem pěstování, ale většina bifteků nemá tak výraznou chuť a zdají se sladší

               Vladimír

Pavlína
Pavlína
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 6.8.2015 21:33

Ještě dnes přidám jeden biftek, spíše takové tupé srdce Brad´s Black Heart (Bradovo černé srdce). Pěkné rajče, chuť teprve budu testovat.

                         Vladimír

Brad´s Black Heart
Brad´s Black Heart
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 7.8.2015 20:33

Toto rajče opravdu nemá chybu.

        Vladimír

Brad´s Black Heart
Brad´s Black Heart
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika