Bazalka pěstovaná společně s rajčaty



Stepka - (7) - 220.2 (?)
16.6.2014 8:40
Také jsem o tom slyšel a přemýšlím o tom, tak jsem zvědavý, jestli ma někdo zkusenost ;-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 16.6.2014 8:37, zobrazeno: 13486x

Už vícekrát jsem narazila na netu na články, kde se doporučuje pěstovat bazalku společně s rajčetem. Příští rok bych to chtěla vyzkoušet, ale trochu se bojím hnojení. Rajče 1x týdně hnojím, ale bazalku ne a když už, tak speciálním hnojivem na bylinky. Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo takto pěstovaná bazalka by se pak raději neměla konzumovat a byla by tam jenom proto, aby prospívala rajčeti? Já bych bazalku samozřejmě chtěla hlavně k jídlu: o)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Stepka - (7) - 220.2 (?), 16.6.2014 8:40
Také jsem o tom slyšel a přemýšlím o tom, tak jsem zvědavý, jestli ma někdo zkusenost ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 16.6.2014 9:06

Moc bych to nepřeceňoval. A nemám rád maglajs na záhoně. Jedno se nehnojí, druhé se hnojí a stříká atd. A bazalky nejíte kila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.228 (?), 16.6.2014 9:12

Mám podobný názor. Pokud budete rajčata stříkat proti plísni, nebudete moct jíst bazalku, pokud rajčata stříkat nebudete, s vysokou pravděpodobností z nich nic nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 16.6.2014 12:29

Děkuji za názory. Já mám vše jenom na balkóně, takže spíš zjišťuju, jak toho zasadit co nejvíc na co nejmenší ploše a tak, aby to mělo hlavu a patu. Letos pěstuju poprvé rajčata, takže uvidím, jestli z nich něco bude a jestli bude potřeba stříkat proti plísni.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 17.6.2014 8:21

Rajčata na záhoně jsem pěstoval společně s bazalkou loni a letos ji mám už také zasazenou mezi keříčky. Rostla krásně. Proti plísni jsem nestříkal, rajčata jsem nehnojil, pouze letos je zalévám jíchou. Kromě toho, že je bazalka pro rajčata prospěšná, je to i praktické, když si trháte rajčata utrhnete si k tomu i kousek bazalky.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.228 (?), 17.6.2014 13:06

Pokud je tedy máte na balkoně a nejsou na dešti, tak postřik asi nebude potřeba, takže bazalce mezi rajčaty nic nebrání. Obzvlášť když řešíte nedostatek místa. I když stejně nevím, v čem bazalka rajčatům prospívá. Nicméně rozhodně neškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.88 (?), 17.6.2014 13:37

ale, ale.já rajčata nestříkám a přijdďte se podívat mám jich každý rok metráky copak musím na každou zeleninu vysypat celou periodickou tabulku???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 17.6.2014 14:36

To je ovšem otázka, že nevíme jak a kde to pěstujete a zda trochu nekecáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 52.88 (?), 17.6.2014 15:48

no kde asi bych to pěstoval-řeknu to hulvátský jako vy normálně v hlíně ne a zalejvám a hnojím kompostem a normalně plody jako míče ty kráso a nekecám

a teď slušně po našom- pěstuji je venku středočeský kraj, zem spíše jíl, přihnojuji kompost (na podzim) před výsadbou koň ský hnůj a jinak nic jen přivazuji a vyštipuji a kdyby sjste se ještě ptal tak jsem vyučen zahradník v r. 1986 a těch rajčat.keřů mám 25+ 5 třešňových a ty tyčkové jsou Tornádo a Hana a NEKECÁM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika