Příspěvky uživatele - Marik

Seno / sláma - pěstování jahod, 21.6.2015
Mám zkušenost se senem i se slámou. sena jsem dal tenčí vrstvu kvůli hnití, slámy můžete dát klidne více.  M.
Flekaté listy na okurkách a rajčatech, 17.6.2015
Substrát mám z Bauhausu, normálně kupuji jiný, tohle bylo z nutnosti, ale bazalka mi z něho vyrostla pěkně. Že by v něm bylo něco, co se okurkám nelíbí? Těžko říct. Chtěl jsem to předpěstovat, protože přímý výsev jsem mohl udělat až o týden později,... celý příspěvek >
Flekaté listy na okurkách a rajčatech, 17.6.2015 Obsahuje fotku
Prosím poraďte mi v čem je problém. První výsev okurek nakladaček (odrůda Blanka) po třech semench do plastového květináče 26. 4. 2015, semínka vzešla po děložní lístky krásně zelená, jakmile začal narůstat první pár pravých listů začaly děložní... celý příspěvek >
Naprostý začátečník - poradíte?, 22.2.2015
Pokud Vám jde o vhodné kombinace, zkuste se podívat na slovenský web akosadit.sk. Můžete si na něm vytvořit vlastní osevní plán, máte tam napsané i které rostliny se s čím shodují a s čím ne. Třeba se Vám to bude hodit. M.
Chovani vlastnich opylovacu - samotarske vcely (mason bees), 22.2.2015
Včel mi tu létá spousta, jen nerozeznám samotářky od chovných, kromě drvodělky, ta se dá poznat snadno. Je sice příliš velká pro můj "včelín", ale jsem rád, že se tu objevila. M.
Chovani vlastnich opylovacu - samotarske vcely (mason bees), 21.2.2015
Mohu se zeptat, v čem je izolování od stromu a umístění k tyči podstatné?  M.
Chovani vlastnich opylovacu - samotarske vcely (mason bees), 20.2.2015 Obsahuje fotku
Foto přidám. Na domečku pro včely jsem pletivo dával až letos (na fotce ještě není), ne kvůli ptákům, ale kvůli větru, aby nevyfoukával stébla ven. Výška byla první rok asi 80 cm nad zemí, otočena na jih, druhý rok jsem ji snížil na zhruba 30 cm a... celý příspěvek >
Chovani vlastnich opylovacu - samotarske vcely (mason bees), 20.2.2015
Já už mám na zahradě domeček pro včely samotářky dva roky a stále nepozoruji jeho osídlení.  Minulý rok jsem instaloval i čmelín, do kterého jsem se sice nalákal královnu, ale nakonec tam stejně nezůstala. Nevím, kde je problém.
Vylévání sudů?, 18.11.2014
Sudy jsou klasické válce bez uzávěru. Nerozumím, jak to ovlivňuje tvar sudu a uzávěr. Můžete mi to prosím vysvětlit?  M.
Vylévání sudů?, 18.11.2014
Mám rovněž zahradu bez vody. Všechnu vodu na podzim kvůli mrazům vždy vylévám, ale na jaře pak nemám čím zalévat, vody je málo. Teď jsou všechny nádoby plné (1x plastový a 1x plechový sud 200 l a plastová nádrž 1000 l) a je mi líto vodu výlevat.... celý příspěvek >
Prodej jabloní a ovocných keřů, 9.11.2014
Dobrý den, konečně taky někdo z Malé Hané:-) V ovocných školkách ve Vanovicích jsem letos na podzim nakupoval poprvé třešeň a angrešty. Rostliny vypadají dobře, uvidíme, jak porostou. Dobré zkušenosti mám já i sousedi s ovocnými školkami v... celý příspěvek >
Divoká rajčata a jejich křížení, 15.10.2014
Pokud byste měl zájem o semínka rajčat, napište mi soukromou zprávu, mohu Vám nějaká poskytnout. Pěstuji je druhým rokem a letos jsem si jich nasemenařil dost. Nepěstuji jiná rajčata, takže pravost odrůdy by měla být zaručena. Letos jsem vyséval... celý příspěvek >
Sadba česneku, 8.10.2014
Chtěl bych se zeptat, zda je možné vysadit česnek na záhon, na kterém se zjara pěstovala cibule? Vím, že po cibuli by se česnek sázet neměl, ale teď tam mám zasetou hořčici, která prý dezinfikuje půdu, tak snad by to vadit nemuselo, co... celý příspěvek >
Cibuloviny ze supermarketu Lidl, 27.9.2014
Zdravím,  zajímalo by mě, zda někdo z Vás má dobré zkušenosti s cibulovinami ze supermarketu Lidl? Zda Vám cibuloviny vykvetly a zda se odrůdy shodovaly s označením na sáčku? Díky za případné odpovědi. M.
Brambory v seně, 13.9.2014 Obsahuje fotku
Konečně jsem se po delší době zase dostal na zahradu a mohu se podělit o své zkušenosti. Jelikož z bramborových natí zbyly už jen suché pahýly, viz Foto 1, pustil jsem se do sklizně a byl jsem mile překvapen. Brambory byly pěkné, hladké a bylo jich... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika