Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 241.33 (?) 
14.6.2010 19:36

Jaký je termín sadby a sklizně? Dá se to stihnout ještě ted v červnu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 69.62 (?), 24.6.2010 20:34

Asi těžko. Já jsem těch pár semen vysela počátkem dubna, po půli května jsem tři sazenice dala do země.  Po těch následných lijavcích a chladném počasí zůstala jedna a teprve asi posledních deset dnů se začala trochu hýbat. Byla jsem rostlinku změřit :-) a má 5O cm a lístečky v nejširším místě deset cm. Doufám,  že se to rozjede. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 27.6.2010 18:51
Když jsem si vloni přečetla ty příspěvky, tak jsem si o ni napsala do Itálie, mám Giallu, už nakvétá, ale samičí rozvíjející se květy mají semeník kulovitý.Zatím? Může se to ještě změnit?Jinak rostla mizerně, vzešly mi jen ty zasazené nejdřív - zároveň s okurky, když jsem pak podsévala, tak se to "šklíbí".Ale asi jedna bude víc než dost, že?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.33 (?), 27.6.2010 19:03

Můžete ji prosím vyfotit, jak je na tom velikostně v reálu na záhonku? Chtěl bych ji zkusit příští rok pěstovat na střeše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 27.6.2010 19:16
tak to teda nebude Gialli... To vypadá na patison.Sakryš-ten jsem nesela vůbec, mohl přežít zimu?? Teď jsem to byla vyfotit,ale semeník je jasně placatý,jako UFO,fotka se nenahrála..:(
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 3.7.2010 12:09

Tak 24.6. délka 0,5 m a dnes už 1,2 m. Roste jako z vody.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 20.7.2010 17:58

Tak další hlášení: 

15.7. délka 4 m a začíná se rozvětvovat, listy v nejširším místě 35 cm.

cuketodýně 15.7. 2010
cuketodýně 15.7. 2010
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 29.7.2010 16:03

Tak ta Adéla začala zarůstat do plotu a při odstraňování se mi podařilo ulomit asi jeden metr hlavního výhonu, čili k dnešnímu dni by délka byla asi 6,5 m. Tím ulomením hlavního výhonu a ochlazením (u nás dvě noci bylo v noci 8 st. a ve dne 12 st.) se růst zpomalil, ale začaly růst výhony vedlejší. Mají délku kolem jednoho metru. Listy mají zřejmě už stabilní velikost - v nejširším místě 35-40 cm.

Co se týká semen, tak pokud se něco urodí, ráda zašlu. Zatím je tam jen jeden plůdek, ale žádná sláva. Je nějaký našišmaný, asi upadne.

cuketodýně 29.7. 2010
cuketodýně 29.7. 2010
plůdek, co asi brzo odpadne
plůdek, co asi brzo odpadne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 4.8.2010 18:40

I když ještě neuplynuly dva týdny na pravidelné hlášení o růstu cuketodýně, musím se podělit o své rozčilení. Koukněte se na tu aktivitu slimáků. Prožrali, ty holomci, stonek o tloušťce skoro dva cm a pustili se i do plůdku. A to mají k dispozici Ferramol a dvakrát denně je chodím likvidovat.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 6.8.2010 7:54

Tak ten našišmaný :-) plůdek už to má za sebou. Jsou tam ale další, tak když nějaká semínka budou, ozvu se.

Nebojte, zvýšila jsem ostrahu, takže slimáky nebudu moci expedovat i kdybych třeba chtěla!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika