Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 146.129 (?) 
30.11.2009 17:55
zdravim... jak se vzalo u vas seminko.ja to reknu ze zkusenosti---stalo se mi to vice krat-- koupila jsem si seminka treba kedluben a vzrostlo mi mezi nema i zeli... nebo jsem mela rekvicky a vyrostla mi i mezi nimi kvetak... a vic srandovniv veci... nekdy mam pocit, ze treba kdyz bali seminka do obalu, tak se jim treba dostane omylem i jine seminko... tak nekdy je to dobra sranda... ja se uz pri sazeni tesim co to zase bude za konbinace-... ale neni to vzdy 50 na 50. treba jedno az 5 seminek mi vyklici jine... uz jsem si zvykla... ale cekam, ze si priste zasadim letnicky a mezitim mi vyklici nejaka zelenina... smich--- na jaro chci zukusit dyne vice druhu.. ja mela jen dve rostlinky goliase... a kvetlo mi to i poloviny listopadu... ale chtela jsem uz zryt zahradku a tak jsem uz necekala jestli to zacne dal plodit.. ŽANET
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 18.1.2010 23:24

Koupila jsem včera semena této cuketodýně v hypermarketu H v Ostravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.218 (?), 16.2.2010 8:22

Ahoj lidičky,

taky se chcu zeptat na pětování dyní. Ještě nikdy jsem je nepěstovala a letos bych je chtěla nasázet. Nemáme ale bohužel kompost, takže bych je dala rovnou do země. Neporadíte mi ve kterém měsíci zhruba toto udělat? A čím konkrétně hnojit?

Předem vám děkuji za radu. Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.54 (?), 8.3.2010 21:48

Dnes jsem koupila cuketodýni v OBI v HK.  Tak už se těším na ten zázrak , i když z pytlíku Nohel Garden mně už letos vzešlo něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 3.4.2010 19:52

Dobrý večer, Petro. Myslela jsm, že se ozvou zkušenější pěstitelé, ale nějak se k tomu nemají. Já seju dýně do kelímků kolem svátku Jiřího, ven sazenice dávám po zmrzlých, v půlce května. Když nemáte kompost, větší jamku, na dno Cererit, zasypat zeminou a teprve sazenici, během vegetace múžete ještě přihnojit třeba Kristalonem. Mají rády docela dost vody. I když na poli nezalévám vyrostou taky, ale tam bývají v řepě a ta trochu stíní a drží vláhu. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.26 (?), 3.4.2010 18:15

Nebo by to mohla být Lunga di Napoli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.14 (?), 10.4.2010 10:48

Ano, určitě je to Lunga di Napoli, podle informací na netu stará italská odrůda muškátové tykve, nikoli C. pepo, jak je "odborníky" uvedeno na pytlíku. Je opravdu výborná, jen je třeba ji nechat po sklizni pořádně dozrát - vydrží a ž do jara a pak je krásně oranžová, nasládlá a šťavnatá. Podle mne lepší než jiné odrůdy muškátových tykví, např. Butternut nebo Marina di Chioggia, nebo než tykev Hokkaido. Bohužel už ji nemají v nabídce, alespo%n jsem ji nenašla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.54 (?), 10.4.2010 12:41

Je nějaký velký rozdíl mezi Gialla a Lungi? Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.14 (?), 10.4.2010 16:25

Giallo - žlutý, lungo - dlouhý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.54 (?), 10.4.2010 17:14

Aha :-), dík. Strčila jsem semena do země a daly si na čas. Teprve teď po čtrnácti dnech začínají vykukovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika