Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 166.45 (?) 
6.8.2010 11:44

Ta cuketodýně mě zaujala. Ale přece jen mám ještě dotaz: pokud máte několika desítek kilový plod a vydrží až do jara, znamená to, že si uříznete průběžně kilový plátek a nijak se o to nestaráte?    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 8.8.2010 18:30

Co se týká využití plodů, nevím.  Mám cuketodýni poprvé. Paní Svobodová mě svým svérázným, ale milým příspěvkem tak nalakotila, že jsem semena sháněla a podařilo se. Taky jsem zvědavá, co všechno se s plodem dá dělat.

Paní Svobodová, ozvěte se, jak jste na tom letos :-) ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 15.8.2010 12:09

Tak stav k 14.8. Cuketodýně, pokud je teplo, jede jak divá. Délku hlavního výhonu odhaduji na 8-9m, vedlejší výhony nelze spočítat. Už jsou taky u sousedů za plotem. Od plotu k konci výhonu v levém rohu foto je to cca 5,5 m. Plodů nasazuje dost, ale zatím slibně vypadají dva. Ostatní uhnily od špičky nebo je zlikvidovali ty prevíti slimáci.

Pro srovnání je tam paprika Hamík ve dvanáctilitrovém kyblíku, který má nahoře průměr 30 cm. Výška papriky včetně nádoby je 75 cm.

 

cuketodýně 14.8.
cuketodýně 14.8.
list 14.8.
list 14.8.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 28.8.2010 20:05

Cuketodýně k 28.8. Za těch 14 dnů zase o kus poporostla. Od drátěného plotu do levého rohu fota délka výhonu cca 7,5 m. Vedlejší výhohy vylézají všude. U sousedů měří kolem dvou metrů. Rostlinu jsem za celou dobu nezalévala ani nehnojila.

Konečně zůstal jeden plod. Roste přímo před očima. Před 14 dny začal kvést a k dnešnímu dni je dlouhý 55 cm!

Vzhledem k tomu, že nejsou žádné připomínky, předpokládám, že není o pravidelná hlášení žádný zájem. Tak ať se nevnucuju, je dnešní hlášení poslední.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.215 (?), 29.8.2010 21:06
Dobry vecer, ja jsem zatim nereagovala, ale Vase "hlaseni" o stavu tykve me velmi zajimaji. Prosim, ozvete se, jak rust pokracuje a jaka byla chut zrale tykve. Predem dekuji!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.99 (?), 29.8.2010 23:24

Taky jsem jí letos zasadila, má už několik metrů, několik lvětů, ale plod žádný. Obávám se, že už letos ani nebude.:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.5 (?), 2.9.2010 14:19

Dobrý den, děkuji za zpravodajství. Cuketodýně mě zaujala a na jaře jsem zasela.Protože jsem nemohla využít zahradu, vysadila jsem do pytle na balkón,  šlahouny vedla kudy se dalo. Plůdky stále zasychaly, květy stále nakvétaly. Ve chvíli, kdy jsem usoudila, že přijdou chladna, jsem rostlinu začala odstřihávat a objevila místo, kde se špička 8 metrového šlahounu trvale dotýkala zeminy v truhlíku se surfínií, lehce zakořenila a začal se vytvářet životaschopný plod. Bohužel jsem ho odstřihla od mateční rostliny.  Poučení pro příští rok - kontakt se zeminou, nebát se té délky šlahounu a stále usychajících plůdků. Hokkaido mi uzrálo na balkóně (také z pytle) a vyšplhalo po provázku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.42 (?), 9.9.2010 18:07
Dobrý den, tuto stránku pravidelně navštěvuji a docela by mě zajímal letošní výsledek. Moc se přimlouvám za foto a krátký popis. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 6.10.2010 11:11

Zdravím všechny zájemce a se zpožděním podávám hlášení ke stavu k 25. září. Plod za ten měsíc od minula dorost na délku jen 75 cm, zřejmě už dosáhl své hranice nebo má na tom nemalý podíl chladnější počasí včetně několika studených nocí, kdy teplota byla jen kolem 3 st. Na rostlině se ale vyrojilo množství vedlejších výhonů a malých plůdků, z nichž nejdelší dosáhly délku 35 cm. Aby rostlina nasadila a hlavně udržela plody, potřebuje mimo tepla nejspíš i určitou délku.

K 25. září pokryla rostlina plochu kolem 18 m čtv. a začala okupovat i malou třešinku. Pokud bych neodstraňovala nebo nezkracovala výhony včetně hlavního, odhaduji, že by plocha byla tak kolem 30 m čtv. A pokud by nebylo od půli května do konce června tak nekalé počasí, tak si vůbec netroufnu odhadnout, jakou plochu by rostlina zabrala.

V půli října slavnostně sklidíme jeden kousek a jsem moc zvědavá, co se s tím dá teda dělat a jestli budou semena životaschopná. To podám hlášení hned po sklizni :-).

Mějte se fajn

25.9. plod délka 75 cm
25.9. plod délka 75 cm
25.9. plůdek 35 cm
25.9. plůdek 35 cm
25.9. počínající plíseň
25.9. počínající plíseň
25.9. pohled trochu z výšky
25.9. pohled trochu z výšky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.27 (?), 4.11.2010 16:26
Dobrý den, zdravím všechny dýnařě. Mám dotaz... uchovají si rostlinky dýní svoje vlastnosti, když použiji semínka ze sklizených plodů(Vegetable spagethi, Goliáš)mám hodně semínek... tak nevím zda kupovat nové nebo použít. Nejedná se o F1,tak by snad mohly bejt stejné. Děkuji za odpověd S pozdravem.Lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika