Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?



host - 69.62 (?)
3.10.2011 19:56

Letošní cuketodýně jsou o něco menší, málo pršelo ale přesto úroda stojí za to. Letos se na jednom poli urodily ze stejných semen kromě cuketodýně zelené i žluté cuketodýně toť záhada, jsou tvrdší než ty zelené a připomínají chuť mrkve a jsou sladší.

cuketodýně
cuketodýně
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
host - 117.213 (?), 9.2.2011 9:44

tak to ano... predajci semien si velku hlavu nerobia s tym co predavaju... stacilo mi 5 dni na nete pri studiu tekvic a odrod a posadim celu svorku personalu co maju na starosti marketing tekvic... Nno, Podkrkonosie je nieco ine ako Hodonin..mate ich vonku, nie pod foliakom? a k tomu minuly rok bol strasidelny s pocasim, dazde striedane silnym slnkom a aj chladne noci   a dni cez leto nerobili tekviciam radost... ja mam teraz moznost zohnat original Lunga di Napoli semeno, tak uvidim... na Gialla di Napoli neverim lebo taku odrodu nie je mozne ani poriadne najst a pouzitie v kuchyni uz vobec nie a to som prelustroval USA trh, Kanadu, Taliansko a nieco aj Australia, Francuzsko... Gialla je taliansky zlty a Lunga je oranzovy a naozaj oranzova v reze... a jasne Nohelgarden vobec nereaguje na maily zaslane na ich odbytovych pracovnikov, aspon na Slovensku reakcia ziadna...

   S pozdravom Ing. halas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.185 (?), 9.2.2011 11:44

Dobrý den,

v podstatě je to tak, jak píše pan Ing. Halas. Mnozí prodejci vlastně ani neví, co prodávají - mají v tom totální guláš. Bez problémy zaměňují jednu odrůdu za druhou, hlavní skupiny tykví např. Cucurbita moschata (tykev muškátová) vydávají za samostatnou odrůdu, k sáčku s jednou odrůdou přimíchají jinou a takhle bych mohl jmenovat dál. Ještě bych to chápal u prodavače někde v supermarketu, ale při prodeji přes internet u známých firem? To tam nemají někoho, kdo tomu rozumí a kdo na to dohlíží? Naštěstí to není vždycky, mám i velmi dobré zkušenosti. Jedna rada pro všechny: tykev Gialla di Napoli nekupujte, velmi pravděpodobně vám sice vyroste obrovská tykev, ale co s ní bude dělat v kuchyni, to já nevím - v podstatě je nepoužitelná. To, co popisuje paní Svobodová musí být něco jiného, opravdu nejspíše odrůda Lunga di Napoli. S pozdravem M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.213 (?), 9.2.2011 15:07

marmisa, davajte este na nieco pozor... tekvice tohoto radu su ako zimne hrusky... ked sa oberu, nedaju sa jest, tvrde ako kamen... podobne zimne tekvice potrebuju nejaky cas vhodne uskladnene dozrievat... az po case su konzumovatelne, teoreticky aj tie Vase mozno boli dobre ale potrebovali este nejaky cas na dozretie v teple a pri istej vlhkosti, miestnost bez mrazov.Kazda odorda ma v pasporte slachtitela zadefinovane pri akej teplote a ako dlho dozrieva... ked vravite ze Vasa bola ruzova dnu, vazne si myslim ze mala este dozrievat... preto sa Vam chut nepozdavala.Skladovatelnost je od 3-4 mesiacov do 10 az 12 mesiacov... podla druhu tekvice.

    S pozdravom Ing. Halas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.190 (?), 5.9.2011 20:44

Dobrý den, loni jsem vysadil Gialla di Neapoli od Nohela, 2 plody byly sice velké, ale vodnaté, nechutné a hnily, slabě žlutá dužnina, takže k ničemu, možná nevyzrálé. Letos jsem vysadil semínka z Rakouska, teď nemůžu najít sáček s názvem, je šance, že to bude popisovaná sorta, ještě budu muset chvíli počkat. Na jedné stránce doporučené panem Mirkem jsem našel Tykva Avgustina, bohužel mě to nejde nakopírovat, napište v azbuce a hledejte na strankach poseem tečka com. Uvádí tam chuť, aroma, možnost konzumace za syrova, kaše... Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Adazahradničí - (6) - 70.154 (?), 9.9.2011 14:41

Pravda je, že většina výrobců má v těchto semenech skutečný bordel... V Česku moc nemá cenu kupovat neprověřené odrůdy. Předně k celé diskuzi, to co je na fotce paní Svobodové není pravděpodobně Lunga di Napoli, poněvadž to je velmi starý druh a má mnohem nepravidelnější tvar, jedná se tak pravděpodobně o nějakou jinou variantu jí velmi podobnou vše druhu cucurbita moschata. Já pěstuji několik odrůd těchto dýní a mezi nimi i skutečnou Lungu di Napoli, jejíž využití je v kuchyni velmi široké (od ovocných salátů až po polívky a buchty), nicméně jsem si oblíbil jiné velmi podobné odrůdy c. moschaty, jež jsou odolnější a jejich chut i barva výraznější např. odrůdu bambina gigante - má úžasnou oranžovou barvu a vůni jako cukrový meloun, konzistence je pevná a semena jsou uložena jako u ostatních muškátových tykví. Pokud mohu doporučit, semena objednejte ze zahraničí, nejspolehlivější jsou dle mých zkušeností na dýně specializovaní prodejci ze švýcarska. Letošní sezóna je opravdu vydařená, a po loňsku jsem si velmi spravil chuť, úrod Lungi i bambin je nebývalá!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Adazahradničí - (6) - 70.154 (?), 29.9.2011 18:24

Přikládám fotografie letošních dýní typu Lunga di Napoli.

Lunga di Napoli
Lunga di Napoli
Lunga di Napoli
Lunga di Napoli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 13.7.2012 8:42

a kde bydlite, pestujete v Cesku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.62 (?), 3.10.2011 19:56

Letošní cuketodýně jsou o něco menší, málo pršelo ale přesto úroda stojí za to. Letos se na jednom poli urodily ze stejných semen kromě cuketodýně zelené i žluté cuketodýně toť záhada, jsou tvrdší než ty zelené a připomínají chuť mrkve a jsou sladší.

cuketodýně
cuketodýně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.222 (?), 4.10.2011 23:03

Dobrý den, jak poznám, že jsou tyto tykve již zralé, listy jsou ještě zelené? Dva plody už delší dobu nepřirůstají, jedna je ojíněná, hrozí jejich přezrání? Lze využít i velké nezralé plody, mám jich několik? Jak je to s využitím za syrova? děkuji Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 7.10.2011 10:08

zdravím cuketodýně, chci se zeptat, zda se dají některá jíst bez úpravy, jako meloun, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika