Alternativní pěstování rajčat



host - 167.137 (?)
14.8.2013 9:02

tak snad ještě nějaké fotky...


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 167.137 (?), 14.8.2013 8:51, zobrazeno: 48210x

V sobotu jsem měl možnost navštívit farmu v Rakousku, kde pěstují rajčata na více než 3 ha. Celé pole je namulčované slámou, rajčata se nezalévají ani nevyštipují. Podle p.Stekovicse je zalévání rajčat na poli-záhonu úplně zbytečné. Pokud namulčutele slámou a nebude zalévat, zbavíte se 90 procet slimáků. Nemulčovat čerstvě posekanou trávou.Rajče si vytáhne vodu až ze 2 m. Pokud je v sušším prostředí, snaží se co nejdříve mít potomstvo, tj.plod. Zalévaním stejně prolejeme vodu maximálně do 15-20 cm. Pokud rajče začíná usychat, není to konec života, je to jako když se u člověka objeví první šedivý vlas. Když začne rajče kvést, bude žít ještě ca 100 dní, déle ne, at děláme co děláme. Vyštipování považuje taky za zbytečné, v úžlabí listů se vytvoří rána kam zatéká voda a proniká tudy nákaza do rostliny.  Vyštipuje každých 10 dní jen je foliákách, kde si pěstuje rostliny na semena. Ve foliovníku zalévá zvrchu, takže jsou celé rostliny mokré. Zde vede rostliny nahoru a využije místo, na poli je nutno počítat se 2m2 na rostlinu.Nestříká ničím nikde, pod rajčata dobrý kompost nebo na podzim koňský hnuj. Za výhodné považuje pěstování v nádobách, ve své knize uvádí objem 75 l, ted by prý už napsal 120 l. Zná pěstitele, který má 400 dvousetlitrových sudů a vypěstuje v nich za rok kolem 6000 kg rajčat v perfektní kvalitě. za nejlepší masité rajče považuje Slezskou malinu - Schlesische Himbeere, za nejlepší koktejlové rajče starou madarskou Barbaniaka, nejdražší rajče v Evropě v současnosti je Orange Russian 117. kilo stojí 18-20 euro. Mám i fotky, ovšem nevím, jestli sem pujdou nahrát, je to asi jiný formát.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.137 (?), 14.8.2013 9:02

tak snad ještě nějaké fotky...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 40.111 (?), 14.8.2013 9:05
Hodne zajimave, verim ze to tak funguje, ackoliv jsme na jiznim svahu a ve velmi suche lokalite tak rajcata jsme zalili jen po vysadbe a pak jen jednou a rostliny jsou perfektni, staci je vysadit hodne hluboko a rostliny jsou pak hodne odolne i v dobe velkeho sucha, to vystipovani moc nevim, prece jen kdyz nejsou rajcata vzdusna, plisen je sejme, nutno ale dodat ze ony odrudy neznam a tudiz nemohu posoudit jejich odolnost, obzvlast kerikova, ktera nepestuji prave kvuli jejich choulostivosti na plisne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.137 (?), 14.8.2013 9:10

On pěstuje na 1200 odrůd od těch nejmenších, Žlutého rybízu, který má až 6000 plodů na rostlině až po ty největší masáky a tato pravidla uplatňuje bez rozdílu na všechny odrůdy. Vždycky musel roszlinu nadzvednout a na slámě pod listy ležely krásné plody.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 5.149 (?), 14.8.2013 9:27

Tato zpráva z návštěvy rajčatových plantáží se zde na webu objevuje pravidelně. Mne by spíš zajímalo, jestli někdo v česku již tento způsob realizoval a s jakým výsledkem. Zkusíte rajčata takto pěstovat? Těším se na zprávu o Vašich  výsledcích. Já takto asi pěstovat nebudu- nemám tu odvahu.            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.137 (?), 14.8.2013 9:39

V dubnu jsem si od něho přivezl 12 sazenic dvanácti odrůd a taky je nevyštipuju. jediný problém je, že lezou přes sebe, je to prales, protože jsem jim nedal ty 2m2.na rozdíl od něho jsem je stříkal a není na nich nic mimořádného, kromě toho, že mají asi 3x víc plodů než kdybych u masáků nechal jednu větvičku. Ještě jedna věc - maximálně nezdravé jsou prý ty zelené části těsně pod stopkou a ani zelené nedozrálé papriky vůbec nedoporučuje jíst - je to prý jako se ládovat zelenými meruňkami.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 14.8.2013 10:36
Já keříčkové odrůdy pěstuji, mulčuji PVC fólií, nevyštipuji, vyvazuji výhony k tyčce a přesto se plody mnohdy válí po zemi a zrají. Pokud je teplo, slunečno a obden nechčije tak není problém. Herbicidy "nadopovanou" slámu na mulčování nechci, růvky nastlané fólií se osvědčily a budu v tom pokračovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.137 (?), 14.8.2013 10:39

Ale přece Vás nikdo k ničemu nenutí, dělejte si co chcete. Nechápu Vaší podrážděnou reakci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 14.8.2013 10:56
Vy nechápete ani to že reakce byla na někoho jiného, klikněte si na tlačítko "předchozí příspěvek" a pochopíte. ;o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 14.8.2013 10:59

Ano já nechápu vůbec nic..Jediný chytrý na tomto foru jste VY!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika