Achocha - Ačokča



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 204.208 (?) 
30.9.2007 18:24

Ahoj všem - tak už mám vytoužené plody. Je jich strašná spousta - ta rostlina je opravdu nezmar a krom zalévání nepotřebuje žádnou péči.  Děkuji za recept na okurky. Také to hned vyzkouším. Zatím jsem dělala lečo a je docela dobré. S tím cholesterolem je to zajímavé, to jsem nevěděla. Tak díky všem za příspěvky a rady (škoda, že vám nemohu dát ochutnat to lečo, právě dnes ho máme k večeři).     Všechny zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 15.81 (?), 11.10.2007 11:15

Je možné variť ako lečo na všetky spôsoby.

Ďalej podusiť nakrájanú na cibuľke /možno aj inú zeleninu/ okoreniť podľa chuti ,zmiešať s uvarenou ryžou, posypať strúhaným syrom a máte chutné rizoto.

Podobne môžete pridať k dusenému mäsu.

Zavariť s nakrájaným baraním rohom, karfiolom, cibuľkou / podľa možností a fantázie / na sladko kyslo a sterilizovať.

Podusiť na vode, naložiť do pohárov a sterilizovať. Takto ju môžete kedykoľvek použiť podľa potreby.

Veľké plody vyčistiť od semien, plniť ako papriku mäsovo ryžovou zmesou. Uvariť v rajčinovej omáčke.

DOBRÚ CHUŤ.     Vojonay

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 11.10.2007 15:20
Můžete mi říci, zda jsou ačokče chuťově či pěstitelsky lepší než třeba cukety, jejichž pěstování je mimořádně snadné a výnos veliký?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.208 (?), 11.10.2007 19:59

Já pěstuji ačokču prvním rokem a byla jsem překvapená, jakou mám ohromnou úrodu. Když srovnám  ačokču s cuketou, tak každopádně vyhrává cuketa, protože je to jeden veliký plod, který se jen zbaví semen, což je záležitost malé chvilky a hned se může zpracovávat jakýmkoliv způsobem.  Ačokča má spoustu malých plodů velikosti 8 až 10 cm. Než se to všechno očistí a odsemení, tak to dá více práce.  Ale přesto jí budu pěstovat v příštím roce znova. Zdá se mi, že má větší možnost využití - ale to je na fantazii kuchaře. Já jsem z ní zkoušela udělat  krom jiného i čínu a nemělo to chybu. Nejlepší bylo, že nikdo nepoznal, z čeho to je uvařené. Mimochodem syrová ačokča mi chutí trochu připomíná okurku. Pěstování je také velmi jednoduché, vlastně jsem ji jen trochu zaštipovala, abych usměrnila její bujný růst a hodně zalévala. Jinak nepotřebuje ani hnojit. Určitě to  zkuste - nebudete zklamán.    Zdravím  -  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 11.10.2007 21:14
Díky, nějak tak jsm to myslel. Semena jsem letos na jaře nikde neviděl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 11.10.2007 21:28
Má jednu výhodu oproti cuketě, při sklizni se nemusíte shýbat k zemi   S ačokčou si nedávám tolik práce jako předchozí, vysadil jsem si  ji u branky kudy chodím a vždycky tak 3 sním. Dají se jíst jen ty bez zralých semen, má to takovou neutrální chuť, nikdo mi to nehanil a nikdo neřekl že je to strašně dobrý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.62 (?), 22.9.2008 13:43

Dobrý den.Ačokča je výborná naložená jako okurky.Také to přidávám do čalamády.Může se to přidat do leča, na maso.Prostě s to dávám tam kam se dávejí papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 247.60 (?), 26.9.2008 20:01

Chuťově skvělá novinka sortimentu zeleniny, semena se dají sehnat na internetu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.7 (?), 27.10.2008 23:05

Vážení pěstitelé ačokči, zajímalo by mě, jestli někdo znáte historii této zajímavé rostliny, jestli je botanický druh nebo vyšlechtěná, případně křížením vzniklá rostlina. Dík za odpověď.   Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.10.2008 23:45

To by mne také zajímalo.  Také se jí říká mexická, nebo peruánská okurka, tak že by pocházela odtamtud?  Myslím si, že není ani šlechtěná, ani křížená.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika