Achocha - Ačokča



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 146.129 (?) 
4.12.2009 0:59
zdravim..po tech prispevcis a se asi zacnu zajimat o tu zeleninu... mam starou hrusku ktera uz plodi plane hrusky a je to stary strom.. vsichni mi rikaji at to setnu, ze to je knicemu, ze zadne ovoce to nema.. tak jsem uvazovala pouzit ten strom jako oporu, alespon bude hrusen vyuzita celkem slusne a neuslysim, ze ji mam pokacet... protoze to bude vtipne... budu zbirat na hrusce paprikookurky.. asi mate stejny nazor.. ze je hrozne kacet 70let stary strom, kdyz jeste muze poslouzit tak rostomile... Žanet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 128.2 (?), 21.1.2010 13:05
Ahoj vespolek, ačokču pěstuji asi pět let. teda spíš zasadím semínka na záhon, pak dlouho nic a pak téměr obden sklízím. Tak aby to u té hrušky nebylo moc nepřístupné. Když plody přezrají, tak jsou tuhé. U hrušky jsme měli spíš indické okurky a loni jsem tak viděla pěstovat i lufu. Obojí je velmi vzrůstné a krásně kvetou - okurka má bíle květy a lufa žluté. Tím, že mají dlouhé stvoly, tak strom pěkně rozzáří. A hlavně se nesklízí tak často.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 25.6.2010 16:01

ahoj.muzu jeste ted zkusit zasit ačokču? a slo by jeste sklidit nejakou urodu... dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 1.7.2010 16:39
ahoj, myslím,že ano-roste velmi rychle.Já jsem taky před týdnem podruhé sázela- kvůli slimákům. Ale zasejte doma, bude to rychlejší předpěstovaná sadba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.82 (?), 26.3.2011 0:42

Zdravím Žanetko, my jsme v loňském roce měli starou meruňku, která byla už částečně suchá a už neplodí,  obrostlou ačokčí - úroda byla bohatá. Na internetu jsem zjistila, že se má nechat růst asi 2m a pak ji zaštipovat - hodně patom obroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 30.5.2011 11:05

zdravim.  ptam se na samoprasnost... mela jsem vysetou acokcu a slimaci se mi dostali na sazenice a zbyla mi jedna mala... bude shopna plodit nebo mam jeste stihnout vyset seminka... dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.200 (?), 30.7.2011 22:29

Dobry den,

jeste jsem to nezkousela, ale pry se z listu acokci da delat i spenat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.126 (?), 1.6.2011 13:07

Já ji letos pěstuji již třetím rokem a jsem s ní velice spokojená, dceři moc chutná syrová. Květy jsou dost nenápadné, malinké, je možné že jste je přehlédla. letos jsem je sázela pozdě, tak mám zatím rostlinky malé, ale oni to doženou 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
DEREK115 - (1) - 58.138 (?), 17.10.2012 19:10

Zdravím Danielo, během chvilky jsem na těchto stránkách zjistila, že se Ačočka dá zpracovat různě, tepelně upravit, zavařit, do studených salatů. Letos ji pěstujeme také poprvé a to ve skleníku a byla jsem překvapená, jak se jí daří. Za sirova mi zrovna nechutná, ale jak jsem zjistila, nesmi být větší než 2-3 cm, větší je na semínka, ty malé jsou chutné a štavnaté. Už se těším na ty dobroty. Obsahuje především spoustu vitamínů. Již mě napadá recept s pohankou, naprosto jednoduchý. Ačočku lehce orestovat, okořenit česnekem, promíchat s uzeným ze žebírek a přidat do uvařené pohanky, sůl, pepř. Vlastně to vařím se zelím, ale Ačočka může být výborná náhražka. To může chutnat i těm, co mají raději koleno, křen a hořčici. Mezi ně patřím takéwink.

DEREK115

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.98 (?), 16.8.2011 9:31
My pěstovali ačokču jen jednou, ale vzhledem k tomu, že ve srovnání s naší domácí zeleninou není moc dobrá, a taky že roste skoro bleskovou rychlostí, jako plevel, tak jsme ji už neseli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika