Používáte na zahradách herbicidy?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 224.9 (?) 
25.6.2019 15:28, zobrazeno: 5647x

Snažila jsem se poslední léta herbicid nepoužívat, jen okopávat a odplevelovat, ale plevel nade mnou dost výrazně vítězí. Máme hodně pýru, pryšce okrouhlého, žabince, merlíku a štavele růžkatého. Glyfosát se bojím používat, když je patrně rakovinotvorný, ale nejsem schopná nad plevem ani vyhrát bitvu, natož zvítězit.:-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Berbucha - (11) - 32.37 (?), 25.6.2019 20:27

Nepoužívám. Herbicidy si stejně neporadí se zanešenými semeny plevelů, kterých je a bude nekonečno. Hledám v tom pozitiva, např. v okrasné zahradě mi letos zdarma vykvetly boubelíky a digitalis. Každý rok něco jiného. V užitkové části holt pleju a pleju a beru to jako tělocvik zdarma. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.143 (?), 25.6.2019 22:26

Nepoužívám. Mulčuji, co se dá, sazenice okurek, cuket, rajčat i košťálovin, jahod i kytek sázím do otvorů vyhrabaných v kompletně zamulčovaném záhoně (slámou nebo štěpkou). U zelenimy, která se seje do řádků, dávám štěpku mezi ně - tam se samozřejmě rochu plít musí, ale mnohem méně než při klasickém pěstování. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 25.6.2019 22:32

Nepoužívám od té doby, kdy mi zašly všechny papriky a rajčata, ke kterým jsem dala kompost obsahující herbicidy ošetřenou trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.140 (?), 25.6.2019 23:51

Nepoužívám. Motyčku, drápky, vypichovák a vlastní ruce. Co lze, mulčuji posekanou trávou (navíc drží vláhu v zemi).      Lída    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 26.6.2019 9:14

nepoužívám. Ani ne tak pro to, že může být karcinogenní, jako proto, že zrovna v zahradě je poměrně obtížné zajistit, aby byl použitý jen pro plevel. Již velmi malý úlet glyfosátu do jiných (kulturních) rostlin může být pro ně tragický. Takže z valné většiny ruce, dále nějaké nástroje. Do malin bych s herbicidem nešel už vůbec, protože není jistota, že by maliny nepoškodil. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 26.6.2019 9:01

Ráda bych použila do malin, ale stále nemohu zjistit, který je vhodný. Jsou silně zarostlé kopřivou a bršlicí, pracné vypletí zjara není už vůbec vidět, plevel je vysoký přes metr, porost téměř neprostupný. Tak co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.14 (?), 26.6.2019 9:50

Tam kde je bršlice, nepomůže nic. Jedině pravidelné sečení, což v malinách nelze. Co jde, vytrhat, naložit do sudu a následně s tím maliny zalít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 26.6.2019 10:36

Do brambor jsem letos použil Arcade.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.93 (?), 26.6.2019 17:28

Arcade je lepsi nez Sencor?

Pokud ano v cem? A neni Arcade drazsi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika