Pampeliška, pýr, pcháč - zlikviduji vytrháváním?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 90.235 (?) 
24.4.2014 21:11, zobrazeno: 19686x

Dobrý den, pampeliška a pýr se mi dostaly do skalky. Je už třetí rok, krásná, nechtěla bych ji rozvrtávat. Muž tvrdí, že jen trháním se toho nezbavím a musím to vypálit round-upem. Já si říkám, že jednou se ty kořeny unavit musí, ne?

Pcháč mám zas v záhonech se zeleninou. Dotaz je obdobný.

Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 24.4.2014 21:27

Pampelišku a pcháč můžete velmi opatrně potírat Roundupem a nezasáhnout okolní rostliny. Pýr zničíte graminicidem např. Agil, Targa aj. Graminicid hubí jen trávy, takže lze skalku ošetřit plošně, pokud tam okrasné trávy nemáte. Jinak opatrně kolem (bambus je také tráva).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.4.2014 21:36

Tím Roundupem (glyfosátem) není nutné potírat celou rostlinu. Je lepší použít koncentrovanější roztok a potřít jen 3 nejmladší lístky smetanky nebo pcháče. Hlavně neodstraňovat vadnoucí rostliny předčasně, Smetanka dokáže regenerovat i z kořenů, které zůstaly po odstranění žlutězvadlého vršku cca 10 dní po aplikaci (podobně i svlačec).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 24.4.2014 21:53

Agil či Targa sice hubí trávy, ale jen některé druhy... ten pýr by sice měl, ale moc mu to taky nejdefrown Na ostatní trávy (krom jednoletých) nezabírá... všechno vyzkoušené a to opakovaněsad Pýt jsem na některých místech stříkala snad 5 krátangry Chvilku vypadal, že je po něm a najednou kde se vzal, tu se vzal... krásně obrazilangry Odtatní otravné trávy už se ani nesnažím... musím je nějak (v květinách) opatrně máznout tím Rondupemfrown

Pro zadavatelku: ani se nesnažte to vytrhávat... fakt zbytečná práceno Taky jsem se snažila... léta, nakonec jsem stejně sáhla po chemiisad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 24.4.2014 22:11

Zkoušel jsem Targu a bez problémů. Musí se přesně dodržet dávka na plochu v doporučeném množství vody (nepoužívat více vody).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 24.4.2014 22:14

Já se přiznám, že ne, že dávám víc vody, ale spíš víc koncentruju... i přes doporučení výrobce. Když to stříkáte už po X-té... sáhla bych i po zbrani hromadného ničeníangry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.4.2014 21:27

jednou se ty kořeny unavit musí, ne?

Nemusí. Smetanka, pýr i pcháč jsou mnohem vitálnější rostliny než všechny skalničky. Ostatně ani trávník či pažitku neunavíte opakovaným stříháním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.231 (?), 24.4.2014 22:11

On ten pcháč obrazí i po roundupu, stejně tak svlačec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.4.2014 22:20

nesmí se odstraňovat zvadlé rostlinky. Ono to nevypadá hezky, nechat je na místě až do rozpadnutí, ale je to nejspolehlivější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.235 (?), 25.4.2014 8:00

Děkuji všem za rady... I když mě teda moc nepotěšily bohužel. Takže nezbývá, než sáhnout po chemii. Bude stačit, když u pýru potřu koncentrátem sem tam list štětcem, nebo musím stříkat? Ta bestie se stěhuje z trávníku, kde se jí sekáním nedaří, na osázené plochy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika