Jak se zbavit přesličky



host - 175.210 (?)
28.2.2013 22:42

Přeslička roste na kyselých půdách s vysokou hladinou spodní vody.Je vysoce odolná randapu. Na její potlačení je třeba změnit chemismus půdy a snížit hladinu spodní vody odvodněním, nepoužívat hnojiva, které zvyšují kyselost půdy.

brousek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
   
host - 212.66 (?), 2.8.2011 18:03

Dobrý den. Nad přesličkou se mi podařilo vyhrát s příprsvkem "Garlone 4EC". Ničí ji i v trávníku bez poškození trávy. Doporučuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.229 (?), 21.2.2012 19:27

Kdyby všechny herbicidy fungovaly tak jak mají, firmy, které je vyrábějí, by za chvíli neměly co vyrábět. Moje osobní zkušenost s použitím Garlonu bohužel není taková, jak všichni píšete. S přesličkou bojuji už 4 roky za použití Garlonu, což je zatím na trhu asi nejúčinnější přípravek. Ve skutečnosti funguje, ale pouze dočasně. Pár dní po aplikaci opravdu všechna přeslička zhnědne, ale do dvou měsíců ji tam mám zas v plné kráse. Takže pokud chci mít záhony bez přesličky, musím ji za sezónu minimálně 3x postříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 17.4.2012 21:21

Pokud se vyskytuje přeslička na stanovišti po více let, nepočítejte, že ji jedním postřikem natrvalo vyhubíte. Koření až několik metrů hluboko a vzhledem k malé nadzemní zelené ploše, může přijmout i méně účinné látky, která potom nestačí na zahubení většího kořenového systému.

Samotný Roundup na přesličku účinkuje jen slabě. Doporučuji Garlon 4 EC+ smáčedlo, nebo Garlon + Roundup (ten má v sobě smáčedlo zabudované). Ošetření bude třeba po nějakém čase opakovat.

Nejjistěší je použití Agritoxu, nebo Aminexu + trochu Starane. Aminex (úč. látka MCPA)působí ze všech herbicidů na přesličku nejúčinněji a se Staranem dosahuje velmi dobrých synergických účinků na odolné vytrvalé plevele. Oba přípravky působí pouze na dvouděložné rostliny a nepoškodí tak případně trávník.

Tazatelce, která se ptala na likvidaci svlačce, doporučuji také tuto kombinaci. Nic účinnějšího na svlačec neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.71 (?), 20.6.2012 21:54

Dobrý den, mám přesličku po celé pulce zahrady a nevím jak na ní, na jaře jsem osela novou travní hřištní směsí a táva nic moc a hlavně máme všude přesličku :-((((Vůbec nevím jak jí vyhubit, pač je to plevel nezmar a jentak se nedá zničit a bijím se, že zničím tu narostlou trávu?Máte někdo pro mě radu prosím???Předem děkuji :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.210 (?), 28.2.2013 22:42

Přeslička roste na kyselých půdách s vysokou hladinou spodní vody.Je vysoce odolná randapu. Na její potlačení je třeba změnit chemismus půdy a snížit hladinu spodní vody odvodněním, nepoužívat hnojiva, které zvyšují kyselost půdy.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 17.4.2012 22:04

U nás byla dříve také - stačilo párkrát povápnit, aby se poněkud snížila kyselost půdy.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 206.102 (?), 16.6.2013 9:57

narazil jsem na tento příspěvek"jak se zbavit přesličky" a zůstal v úžasu :-). Je mnoho lidí, jež nemají svou zahrádku, trápí je zdravotní trable a utrácí peníze v lékárnách třeba právě za přesličku.Osobně kdybych měl na své zahrádce, jež je neposkvrněná Roundapem a jinými jedy přesličkubyl bych tomu rád :-)

roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.70 (?), 5.9.2013 14:13

Kdyby jste ovšem měl zahradu okrasnou, kde se staráte o kvítka nebo třeba zeleninku a přeslička by vám všechno vytlačila, dost pochybuji že by jste byl i nadále tak oduševnělý a nehubil ji kvůli tomu. V případě že se najde potřebný jedinec, který si přesličku nechce koupit v lékárně a nemá místo kde ji najít(o čemž dost pochybuji), ráda je podělím o tu naši, kterou se mi nedaří vyhubit:) Osobně myslím, že pokud má někdo zájem sbírat bylinky, nemusí mít zrovna zahrádku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.181 (?), 9.5.2014 19:00

Skvělý je na přesličku Bofix. Na trávník mi stačil jeden postřik. Blbý je když je přeslička ve skalce, tam je potřeba ji potřít štětečkem aby se nepoškodili ostatní rostliny.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 16.6.2014 13:51

Tuto diskusi jsem si vyhledala poté, co jsem opět odnesla náruč přesličky na kompost. Možnost uvařit si čaj mě zaujala, dala jsem si vyhledat, k čemu je dobrý a zjistila jsem toto: Při sběru nesmíme zaměnit za jiné druhy přesliček, např. lesní (E. silvaticum), mokřadní (E. limosum) nebo bahenní (E. palustre), které jsou jedovaté.

takže čaj nebude, budu shanět garlone :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika