Jak se zbavit přesličky



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?) 
20.6.2009 9:10

Myslím nás trochu houpete. Že by přeslička neměla fotosyntézu? To je snad nesmysl, vždyť je zelená, má chlorofyl. Z čeho by rostla?  A proč by chemie nezabírala na rostlinu bez fotosyntézy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 241.51 (?), 20.6.2009 9:44

Zelená rostliny bez fotosyntézy, to je dobrý fór :-) Máte pravdu, je to hloupost. Vždyť už na základní škole se učili, že to byly fotosyntezující organismy, které daly za vznik uhlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.7 (?), 20.6.2009 9:54

Přelička je dřevina, ta tu Roundup nefuguje. Jediný účinný likvidátor přesličky je GARLON.  10ml Garlonu do 1l vody, postříkat přesličku, za pár hodin leží, za pár dní je zerzavá. Mám vyzkoušeno, dopuručuji všem. Vašková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 20.6.2009 9:48

Přeslička rolní má dva typy lodyh - jarní (hnědá, rozmnožovací, je to vlastně jakýsi klas s výtrusy), která opravdu neprovádí fotosyntézu, a potom letní, která je zelená, vytváří zásoby pro rostlinu  a normálně fotosyntézu provádí.

Stříkáte-li zelené lodyhy, pak roundup normálně zabere, akorát to chce zopakovat, protože hluboké kořeny mohou částečně zásah přežít.

Přesličce na zahrádce zmar!  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 20.6.2009 18:51

Ano, s přesličkou je to tak, jak píšete. Pokud si zadáte do vyhledávače přeslička rolní, můžete si o tom přečíst podrobněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.176 (?), 5.8.2009 13:22

Ja po vsech doporucenich vyzkousel Garlon 4 EC. Přeslička se nám vytrvale množila v jeden rok zalozenem travniku. Sečení se jí zřejmě náramně líbilo. To tydnu zbyly po přesličce jen černé fleky. Trávník netknutý, stromky jsem pro jistotu po aplikaci opláchl vodou, škody žádné.

Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.238 (?), 19.8.2009 11:08

Určitě pomáhá garlon. Přesličku potíram štětcem. Ale potřebovala bych poradit, jak ji mám odstranit z rybníka, kde jsou ryby a lekníny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.123 (?), 27.5.2010 21:48

Ve vodním prostředí, je pouze řešení mechanické posečení, nejlépe z loďky(kosa, srp,) těsně pod hladinou a ona potom uhyne.Tedy pokud nemáte nějaký velký rybník, bylo to sice velmi pracné, ale u nás to na rozloze 0,3 ha pomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.150 (?), 24.5.2010 10:37

Na přesličku Roundup nefunguje, Garlon je ověřený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.161 (?), 14.7.2010 17:11

Neničte nasbírejte ji a dělejte z ní čaj, já jsem jí dřive taky likvidoval, momentálně jsem ji přenechal jeden záhon a jsem spokojenej :-D pokud čas pít nechcete udělejte výluh a zalejte s tím pokojové květiny ty jí mají taky rády ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika