Jak na pěťoura?



bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?)
18.11.2014 15:34

Vím, že není peťour v etiketě Stompu uveden, ale to mi nebrání podle svých dlouholetých zkušeností tvrdit, že na něj zabírá. Pokud Vás to bude ještě na jaře zajímat, můžu pole ošetřené Stompem vyfotit a vložit ho do této diskuze. Snad Vás to přesvědčí. Pokud ne, asi s tím nedá nic dělat a budete dál věřit jen tomu, co je psáno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 65.144 (?), 18.11.2014 12:05

Stomp na pěťour funguje cca v 90% ... nevim presne, co to znamena 90% a jak vite, ze je to 90%. Zkusenosti se s navody obcas rozchazeji, ale u pesticidu skoro nikdy. Ale budiz, kdyz Vam to vyhovuje. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.11.2014 11:58

On pan J.R. má částečně pravdu. Vysoká dormantní schopnost a půdní zásoba semen pěťourů jim umožňuje prolomit "herbicidní bariéru". Stomp působí pouze na semínka pěťouru, co jsou ve fázi probouzení a připravené ke klíčení, tj. půdní zásobu semen do hloubky max 3 cm. Zbývající půdní zásoba je Stompem nedotčena. Tedy kdo aplikuje častěji menší dávky, má účinnost na pěťour podstatně vyšší než ten kdo dá maximální dávku pro dosažení nejdelší doby ochrany. Protože výrobce u Stompu neuvádí kategorie podle citlivosti (citlivé, málo citlivé, mírně tolerantní, tolerantní a vysoce tolerantní), pak při černobílé interpretaci pana J.R. vypadá kategorie málo citlivé totožná s kategorií vysoce tolerantní.

Naopak zase uvedení listových herbicidů jako účinných má to úskalí, že ++++ Roundup sice vzrostlý pěťour zlikviduje, ale na semínka nepůsobí. Mimo jiné dokonce rostlina ošetřená glyfosátem je schopná uvolnit klíčivá semínka. Tzn. první co klíčí na ploše uvolněné glyfosátem je právě pěťour.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.59 (?), 18.11.2014 19:57
Přestaňte už klábosit ty odborné nesmysly, které zahrádkáři bez odborného vzdělání stejně nic neříkají. Běžte s tím na akademickou půdu. A vy ostatní, kteří neovládáte osevní postupy, vemte do rukou motyky a hurá na něj. Všichni si uvědomte, že neni absolutně možné trvale udržet sterilní monokultury.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.11.2014 14:09

Tak z jiného konce. Použil jsem letos poprvé Stomp v zelenině k potlačení plevelů. Záměrně jsem mu neřekl, jaké tam jsou. Bylo na něm, na co zabere. Výsledkem bylo, že mimo jiné i výrazně potlačil růst pěťouru a odhadl bych to i na těch vysmívaných 90%. Proč tomu tak bylo nevím a dále nezkoumám, jsem s výsledkem spokojený. To že Stomp potlačil růst pěťouru ač by snad neměl, kvituju s povděkem. U výrobce to zcela jistě reklamovat nebudu. Lépe to vysvětlit neumím. Pokud je argumentováno tím, že St. na pěťour neůčinkuje protože je to napsáno v návodu, mám o diskutujícím pochyby, mírně řečeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 18.11.2014 14:23

Tak jeste jednou - v etikete vyrobku od vyrobce neni petour vubec uveden (ze na nej ma Stomp ucinnost) a v odborne literature je jeho ucinnost hodnocena stupnem (--), resp. ucinnost Stompu na petour je ze vsech uvedenych herbicidu hodnocena jako nejhorsi. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.11.2014 15:20

Tak už naposled. Je mi docela jedno, kolik mínusů Stompu na pěťour uvádí odborná literatura. Moje záhony to hodnotí stupněm ++. Pro mne to je dosud jediný dostupný herbicid, který pěťour potlačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 18.11.2014 15:28

Pokud Vam to vyhovuje Vase vec. Ale takova ucinnost tj. (--) je podle mne k nicemu a nemel by tady nikdo ostatnim doporucovat Stomp na petour jako idealni, zejmena kdyz o tom nic nevi. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.11.2014 15:39

Evidentně o tom nejméně dva diskutující ví, neb to vyzkoušeli. Jeden diskutující ví jen to, co si přečetl a to zde opakuje. Co si z toho kdo vezme nechme na čtenářích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 18.11.2014 15:34

Vím, že není peťour v etiketě Stompu uveden, ale to mi nebrání podle svých dlouholetých zkušeností tvrdit, že na něj zabírá. Pokud Vás to bude ještě na jaře zajímat, můžu pole ošetřené Stompem vyfotit a vložit ho do této diskuze. Snad Vás to přesvědčí. Pokud ne, asi s tím nedá nic dělat a budete dál věřit jen tomu, co je psáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 18.11.2014 15:44

Verim nejen tomu, co je psano, ale i odbornikum z praxe (kteri mi potvrdili co je psano). Asi mame velmi rozdilne predstavy, jak by mel herbicid poradne fungovat. Opravdu nemam predstavu, ze nasadim "chemii", ''priotravim'' si pudu a rostliny a pak to budu muset stejne vyplet. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika