Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
přesný výraz

Pálení > Výtěžnost a cena

Výtěžnost a cena

vyslouzil (17610) - xxx.xxx.92.238 (?)
10.9.2019 13:47

Když už je v názvu vlákna ta výtěžnost...
Vykládali mi dva kamarádi, jak zakládali kvas, meruňky sbírali společně,  hlídal a dochucoval to jeden z nich, podrobnosti neznám. Pak si každý svoji polovinu odvezl a nechal vypálit jinde. Zarazila mě právě ta výtěžnost. Kolik bylo celkem kvasu, to nevím, ale jeden (po doředění) vypálil 15 a druhý 24 litrů padesátky (paradoxně víc ten, co kvas nehlídal). Každá palírna měla jiný typ kotle, zdráhám se ale uvěřit, že by technologie destilace mohla způsobit tak velký rozdíl ve výtěžnosti.
   Něco podobného jsem zažil před měsícem. Soused pálil třešně ze svého stromu - 90 litrů kvasu. Nateklo mu o 3,5 litrů víc než před rokem v jiné palírně. Pravda, třešně nemusejí být každý rok stejné, ale přece...
   Setkal jste se někdo s něčím takovým?

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.

Výtěžnost a cena

host - xxx.xxx.119.228 (?), 2.9.2019 8:02
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

nějakým způsobem se mi dostala možnost vypálit asi 350 litrů meruněk. Nevíte někdo, kolik z toho bude pálenky a kolik to bude stát?

Díky

Připojit reakci   

Výtěžnost a cena

pavelmicek (54) - xxx.xxx.230.210 (?), 2.9.2019 8:26
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Velmi hrubě: nateče vám 35 litrů meruňky, spíše trochu méně. (myšleno už naředěnou na cca 50%)

Zaplatíte cca 300,- za litr 100% alkoholu, tedy ve vašem případě něco nad 5.000,-

Připojit reakci

Výtěžnost a cena

host - xxx.xxx.119.228 (?), 8.9.2019 17:57

Nakonec nateklo 27 litrů 52% pálenky. Mistr palič říkal, že se v několika bečkách zastavil kvasný proces kvůli nedostatku kyseliny citrónové. Prý toho mohlo být více.

Připojit reakci

Výtěžnost a cena

vyslouzil (17610) - xxx.xxx.236.1 (?), 8.9.2019 22:39

Jestli jste k meruňkám nepřidával cukr a pálil dvoukotlem, pak je výtěžnost vcelku přiměřená. Osobně meruňky přikyseluji, ale myslím, se najde hodně pěstitelů, kterým se kvasný proces nezastaví ani bez kyseliny.

Připojit reakci

Výtěžnost a cena

pavelmicek (54) - xxx.xxx.230.210 (?), 10.9.2019 12:59

Bezva, díky za uzavření diskuze doplněním výsledku :-)

Já se taky teď vrátil z pálenice s trochu větší výtěžnosti, 9l/100 při 50%

Připojit reakci

Výtěžnost a cena

vyslouzil (17610) - xxx.xxx.92.238 (?), 10.9.2019 13:47

Když už je v názvu vlákna ta výtěžnost...
Vykládali mi dva kamarádi, jak zakládali kvas, meruňky sbírali společně,  hlídal a dochucoval to jeden z nich, podrobnosti neznám. Pak si každý svoji polovinu odvezl a nechal vypálit jinde. Zarazila mě právě ta výtěžnost. Kolik bylo celkem kvasu, to nevím, ale jeden (po doředění) vypálil 15 a druhý 24 litrů padesátky (paradoxně víc ten, co kvas nehlídal). Každá palírna měla jiný typ kotle, zdráhám se ale uvěřit, že by technologie destilace mohla způsobit tak velký rozdíl ve výtěžnosti.
   Něco podobného jsem zažil před měsícem. Soused pálil třešně ze svého stromu - 90 litrů kvasu. Nateklo mu o 3,5 litrů víc než před rokem v jiné palírně. Pravda, třešně nemusejí být každý rok stejné, ale přece...
   Setkal jste se někdo s něčím takovým?

Připojit reakci

Výtěžnost a cena

host - xxx.xxx.249.137 (?), 2.9.2019 8:34
Pálenky bude podľa množstva alkoholu v kvase a aj cena závisí od množstva alkoholu. To je odpoveď z informácií ktoré ste udal o kvase. Podľa kvality suroviny to môže byť od 5-10 litr na 100 kg, ak sú tam kostky tak je kvasu menej. P.
Připojit reakci

Výtěžnost a cena

hugovotr (566) - xxx.xxx.31.152 (?), 2.9.2019 9:39

Já měl rekordní výtěžnost zhruba 15litrů 51% ze 100l kvasu včetně pecek při přidání 3.5kg cukru. Takže jak vidíte, může být u neznámeho kvasu výtěžnost potažmo cena v hodně širokém rozmezí.

Připojit reakci

Výtěžnost a cena

vyslouzil (17610) - xxx.xxx.11.225 (?), 2.9.2019 11:39

Ač to někteří neradi slyší, rozdíl výtěžnosti v desítkách procent bývá i v závislosti na použité destilační aparatuře

Připojit reakci

Výtěžnost a cena

host - xxx.xxx.112.42 (?), 12.9.2019 22:32
Rozdiel v technológii není tak veľký! 1. Každé pridané kilo cukru spôsobí prídavok 0,5l palenky. 2. Kvalita rozmixovania alebo nastruhania základnej suroviny. 3. Rozdiel v orezávaní pri pálení. 4. Prekvasenie alebo nedokvas. 5. Kvalita základnej suroviny. 6. Kvalita kvasnej nádoby. 7. Skúsenosti. Takže faktorov na ovplyvnenie je veľa. Pokiaľ to nemáte na predaj, poteší Vás akykoľvek výsledok. Zvlášť ak vás niekto pochváli, alebo bude pálenka jemnučká v krku a na jazyku zanechá príjemnu chuť. Skutočné výzvy sú morušovica a šípkovica, poprípade černica. Tu sú výťažnosti 5-6 l 52% na 100 l kvasu. A tu robotu okolo ani nerátam.
Připojit reakci
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Generátor kouře25.8.2020
Generátor kouře25.8.2020
Proč?6.8.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení20.7.2020
Maso jíž ze začátku černé16.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení12.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020